Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Zawsze jak jest zimna ciężko odpala 1.6


Gość rzorrzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.6 16v p10 1994 mam ją dopiero kilka dni i powoli ją poznaje ale mam kolejny kłopot - rano bardzo słabo pali za 4 - 5 razem. kręce i kręce i już ma prawie załapać i gaśnie. świece zmieniałem. jak jest ciepła nawet jak postoi kilka godzin to bez problemu pali za pierwszym razem. problem dotyczy tylko dłuższego postoju wtedy musze krecić kilka razy i słuszęze już ma prawie załapać i gasnie. pomóżcie bo zaczyna mnie to drażnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z zapalaniem występują zawsze gdy jest zimno, czy jak jest zimno i wilgotno?

Problemy występują zawsze rano czyli jak mniej wiecej postoi około 10 - 12 godzin, słyszę ze pompka chodzi i nie wiem gzie szukać problemu, bo szkoda że takie fajne auto muszę stać rano i "chełtać. Jeśli postoi kilka godzin nie ma problemu żadnego za pierwszym pali. a warunki pogodowe raczej nie robią różnicy po prostu jak postoi dłużej to słabo pali,kręce za 1 razem bez reakcjia za 2-3 tak jak by próbował załapac ale gaśnie, am miej więcej za 4 łapie prawie normalnie lekko przyduszony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Opis problemu sugeruje niesprawnośc układu zasilania paliwem czyli pompa-filtr paliwa. Układ wtryskowy wymaga dość dużego ciśnienia paliwa, krótka bezczynnośc nie powoduje spadku ciśnienia, długa rwęcz przeciwnie. Inna sprawa to filtr paliwa- literatura sugeruje wymianę coś około 40 kkm. Tyle sugesti " na szybko" bez oglądania pojazdu. Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian dalej mam łopoty z porannym odpalaniem(filterk nie pomógł) poradżcie co robić :( , autko dopiero zakupiłem i nie mam bardzo jeszcze orientacji bo może to być tylko pierodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość rzorrzik

Miałem padnięty komputer i dla tego nie mogłem go rano odpalać, po prostu źle odczytywał temperatury. Zmieniłem na inny używany i wszystko cyka jak w zegareczku, pali bez problemów nawet przy - 30 st.C.

POZDRAWiam. :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...