Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Zawsze jak jest zimna ciężko odpala 1.6


Guest rzorrzik
 Share

Recommended Posts

Guest rzorrzik

1.6 16v p10 1994 mam ją dopiero kilka dni i powoli ją poznaje ale mam kolejny kłopot - rano bardzo słabo pali za 4 - 5 razem. kręce i kręce i już ma prawie załapać i gaśnie. świece zmieniałem. jak jest ciepła nawet jak postoi kilka godzin to bez problemu pali za pierwszym razem. problem dotyczy tylko dłuższego postoju wtedy musze krecić kilka razy i słuszęze już ma prawie załapać i gasnie. pomóżcie bo zaczyna mnie to drażnić.

Link to comment
Share on other sites

Guest rzorrzik
Problemy z zapalaniem występują zawsze gdy jest zimno, czy jak jest zimno i wilgotno?

Problemy występują zawsze rano czyli jak mniej wiecej postoi około 10 - 12 godzin, słyszę ze pompka chodzi i nie wiem gzie szukać problemu, bo szkoda że takie fajne auto muszę stać rano i "chełtać. Jeśli postoi kilka godzin nie ma problemu żadnego za pierwszym pali. a warunki pogodowe raczej nie robią różnicy po prostu jak postoi dłużej to słabo pali,kręce za 1 razem bez reakcjia za 2-3 tak jak by próbował załapac ale gaśnie, am miej więcej za 4 łapie prawie normalnie lekko przyduszony.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest Mariusz Szwałkiewicz

Opis problemu sugeruje niesprawnośc układu zasilania paliwem czyli pompa-filtr paliwa. Układ wtryskowy wymaga dość dużego ciśnienia paliwa, krótka bezczynnośc nie powoduje spadku ciśnienia, długa rwęcz przeciwnie. Inna sprawa to filtr paliwa- literatura sugeruje wymianę coś około 40 kkm. Tyle sugesti " na szybko" bez oglądania pojazdu. Pozdrawiam :))

Link to comment
Share on other sites

Napisz jeszcze czy po tym ciężkim porannym odpaleniu silnik ma zwiększone obroty i chodzi normalnie czy musisz trzymać nogę na gazie żeby nie zgasł.

Link to comment
Share on other sites

Guest rzorrzik

Niestety bez zmian dalej mam łopoty z porannym odpalaniem(filterk nie pomógł) poradżcie co robić :( , autko dopiero zakupiłem i nie mam bardzo jeszcze orientacji bo może to być tylko pierodła.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bruneros

no mie nyusa zaczela zawodzic. po raz pierwszy nie odpalila rano - ale problem ewidentny - ACCU - mam wsadzony o zgrozo jakis 35Ah i jzu dosyc leciwy. trza nabyc nowy i juz.

 

MK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest rzorrzik

Miałem padnięty komputer i dla tego nie mogłem go rano odpalać, po prostu źle odczytywał temperatury. Zmieniłem na inny używany i wszystko cyka jak w zegareczku, pali bez problemów nawet przy - 30 st.C.

POZDRAWiam. :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...