Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie mogę otworzyć szyby klapy w Pathfinderze


Ramer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie mogę otworzyć szyby klapy w Pathfinderze.
Zdjąłem plastiki aby dostać się do mechanizmu i jest tak:
Zamek działa bez oporów.
Cięgno elektryczne działa bez oporów.
Przesmarowałem wszystko itp.
Ręcznie wspomagając cięgno szyba się otwiera.
Sytuacja wygląda tak jakby elektronika dawała zbyt krótki sygnał do otwarcia i silnik siłownika nie dociąga go do końca.
Przez to cięgno nie naciąga dostatecznie zamka w klapie.

Co to może być ?
Czy jest gdzieś ustawienie czasu napięcia dawanego na silnik.
A może to wada przekaźnika. Czy takowy w ogóle istnieje ?
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być.

Dodam że naciskając przycisk na klapie cięgno porusza się najpierw w jakiejś granicy - prawie do końca, jednak brakuje mu do otwarcia paru mm
Naciskając drugi raz już robi mniejszy skok. Trzeci raz już robi 1/3 skoku. Naciskając 4 raz nic się nie dzieje.
Trzeba nacisnąć pilota od centralnego zamka aby cięgno z przycisku zrobiło prawie pełen ruch.

Nie wiem czy opisałem to dostatecznie.
Kto pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież otwieranie szyby klapy bagażnika jest mechaniczne tylko centralny zamek rozłącza je gdy zamkniesz auto. Trzeba rozebrać silnik od centralnego i wyczyścić bo wygląda że coś z nim jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co to znaczy dla Pana mechaniczny. Trzeba wcisnąć przycisk przy rejestracji elektryczny, który za pomocą cięgna otwiera zamek mechaniczny i pociągnąć za rączkę na szybie. Silnik rozbierany, wszystko w nim OK. Kręci się i za pomocą zębatek pracuje cięgno. Silnik pracuje jakby za krótko. Tzn jakby za krótko podawane było na niego napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok tego Patha? 

Przy rejestracji jest chromowany przycisk który jest elementem systemu Keyless. Naciśnięcie go otwiera lub zamyka samochód. Pod chromowaną osłoną tablicy rejestracyjnej są dwie rączki. Pierwsza na środku otwierająca cięgnem zamek klapy bagażnika i druga po prawej stronie otwierająca cięgnem szybę klapy i tyle. 

Chyba że po 2010r. coś zmienili ale wątpię.

Źle podchodzisz do sprawy. Założyłeś że problem leży po stronie czasu podawania napięcia i tutaj jesteś w błędzie bo nie ma możliwości regulacji tego czasu. Nissan nie konstruuje tak samochodów. Z twojego opisu wynika że albo silnik chodzi za ciężko albo w mechanizmie zamka powstały jakieś naprężenia które uniemożliwiają otwarcie zamka szyby klapy. Generalnie jest to pierwszy taki przypadek na tym forum. A skoro do tej pory chodziło wszystko OK to oznacza że problem leży na linii silnik zamek i nie wynika ze czasu podawania napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieranie jest typowo mechaniczne, elektryka (centralnego zamku)  uniemożliwa otwarcie klapy i okna.

Sprawdz zakres działania siłownika i czy na cięgnach nie ma nadmiernego luzu przez co central nie odblokowuje mechanizmu otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...