Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda kapie z tylnej klapy do bagażnika.


yukisan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto nabyłem w czerwcu. Po deszczu, lub myciu pojazdu zauważyłem, że po podniesieniu klapy bagażnika pociekł lekki strumyczek lewą krawędzią tapicerki wprost do bagażnika. Czasami zdarzało się to prawą stroną. Czasami strumień trafiał poza bagażnik i spływał rynienką ściekową tak jak powinien. Zdemontowałem tapicerkę. Nie znalazłem śladów wody, ani wilgoci. Póki co tapicerkę wożę luzem w bagażniku, a od tamtej pory zalewanie nie wystąpiło.

Wszystko wskazuje na to, że odrobina wody zostaje w rynience pod szybą zewnętrzną, po podniesieniu klapy spływając "zawija się" do środka na tapicerkę i cieknie do środka, ale pewności nie mam. Nie zaobserwowałem tego.

Ktoś ma podobne przygody, albo zna sposób na pozbycie się tego strumyczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Auto nabyłem w czerwcu. Po deszczu, lub myciu pojazdu zauważyłem, że po podniesieniu klapy bagażnika pociekł lekki strumyczek lewą krawędzią tapicerki wprost do bagażnika. Czasami zdarzało się to prawą stroną. Czasami strumień trafiał poza bagażnik i spływał rynienką ściekową tak jak powinien. Zdemontowałem tapicerkę. Nie znalazłem śladów wody, ani wilgoci. Póki co tapicerkę wożę luzem w bagażniku, a od tamtej pory zalewanie nie wystąpiło.
Wszystko wskazuje na to, że odrobina wody zostaje w rynience pod szybą zewnętrzną, po podniesieniu klapy spływając "zawija się" do środka na tapicerkę i cieknie do środka, ale pewności nie mam. Nie zaobserwowałem tego.
Ktoś ma podobne przygody, albo zna sposób na pozbycie się tego strumyczka? 
Sprawdź przelotki kabli w klapie, sa dwie. Nimi cieknie pomiędzy dwiema blachami wprost do bagażnika a nie widać tego nawet po zdjęciu tapicerki. One muszą być idealnie okrągłe i b dokładnie przylegac.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EVO_FAN napisał:

U mnie jest identycznie, więc to chyba taki "urok"

Trudno mi pogodzić się z takim urokiem. Miałem nadzieję, że problem został już dawno rozkminiony. Kto jak kto, ale my Polacy potrafimy coś wykombinować :punk:.

Przychodzi mi do głowy zaaplikować po "kropce" czarnego silikonu przy krawędziach rynienki pod szybą żeby nie pozwolić strumieniowi zawinąć się pod spód klapy. Jeszcze trochę pogłówkuję i jak mnie to wkurzy to pewnie tak zrobię. Nie chciałbym na jesień mieć notorycznej wilgoci wewnątrz :0recourse:.

Edytowane przez yukisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.10.2018 o 20:25, yukisan napisał:

Trudno mi pogodzić się z takim urokiem. Miałem nadzieję, że problem został już dawno rozkminiony. Kto jak kto, ale my Polacy potrafimy coś wykombinować :punk:.

Przychodzi mi do głowy zaaplikować po "kropce" czarnego silikonu przy krawędziach rynienki pod szybą żeby nie pozwolić strumieniowi zawinąć się pod spód klapy. Jeszcze trochę pogłówkuję i jak mnie to wkurzy to pewnie tak zrobię. Nie chciałbym na jesień mieć notorycznej wilgoci wewnątrz :0recourse:.

Parkuję w domu w garażu więc może dlatego ten "urok" mi nie przeszkadza, choć czasami denerwuję.... Co do poprawiania fabryki w przypadku QQ, to jest tego DUŻO !!! ... jak na auto za które zapłaciłem 9 lat temu 105k PLN !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplaciles kolego niesamowicie-trzeba bylo kupowac 5 lat lemu za 40 kafli...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 9.10.2018 o 19:42, yukisan napisał:

Witam

Auto nabyłem w czerwcu. Po deszczu, lub myciu pojazdu zauważyłem, że po podniesieniu klapy bagażnika pociekł lekki strumyczek lewą krawędzią tapicerki wprost do bagażnika. Czasami zdarzało się to prawą stroną. Czasami strumień trafiał poza bagażnik i spływał rynienką ściekową tak jak powinien. Zdemontowałem tapicerkę. Nie znalazłem śladów wody, ani wilgoci. Póki co tapicerkę wożę luzem w bagażniku, a od tamtej pory zalewanie nie wystąpiło.

Wszystko wskazuje na to, że odrobina wody zostaje w rynience pod szybą zewnętrzną, po podniesieniu klapy spływając "zawija się" do środka na tapicerkę i cieknie do środka, ale pewności nie mam. Nie zaobserwowałem tego.

Ktoś ma podobne przygody, albo zna sposób na pozbycie się tego strumyczka? 

Odświeżam ten temat :

U mnie okazało się, że pod znaczkiem Nissan tylnej klapy są dwa otwory  /nie wiem czy oryginalne czy po montażowe dodatkowe/,  którymi wpływała woda do klapy, /było tam widać zacieki/.

Nie wiem czy znaczek powinien być przykręcany, u mnie jest wklejony.

Dodatkowo uszczelka silniczka wycieraczki tylnej szyby, również przepuszczała, delikatnie ale jednak/ też był zaciek/.

Pierwszy test deszczowy - po zatkaniu otworów dobranymi gumowymi koreczkami  i na razie oczyszczeniu uszczelki, z nasyceniem smarem sylikonowym w sprayu- nie było wody,  będę obserwował dalej. Jeszcze wyruszę na test myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...