Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno używanego Qashqai 1.6 Diesel


Ardaturan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Po ostatnich próbach zakupu wymarzonego auta spod znaku plejad tj. Subaru Forestera, chyba się poddałem i szukam teraz jakiejś alternatywy.
Wymyśliłem, że może spróbuję kaszkaja 2 w dieslu z napędem 4x4. Na pewno nie jest to taki napęd jak w Subaru ale jakiś tam mechanizm siedzi.
Pytania:
- na co zwrócić uwagę, co w tym modelu może być typowo wadliwe, czy elektronika "lubi" się psuć?
- jak w ogóle z wytrzymałością tych diesli (w subaru neistety jest tragiczna dlatego m.in. zrezygnowałem),
- zakładam, że do standardowego (110 lub 130) dołożę jakiegoś powerboxa coby dobić przynajmniej do 150 KM - ma ktoś doświadczenia?
- czy skrzynia nie jest zbyt krótka w wersji 4x4 - ?

Potrzebuje w miarę bezawaryjnego auta z jakimś tam napdędem na 4 osie. Zastanawiałem się nawet na Duster-em ale starego nie chcę a nowy porządnie doposażony kosztuje ponad 70 tys. PLN.

pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to nie jest pojazd terenowy .. to nie G klasa.. więc zdolności terenowych nie ma co oczekiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ broń, nie oczekuje pojazdu terenowego. Lubię po prostu pojechać w góry latem i zimą, i mieć większy komfort jazdy w tamtych warunkach, ot taki kaprys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W góry to on się raczej nie nadaje....

Ma tylko wyglądać jak  suv

Ale to jest nadal osobówka na szczudłach nic więcej ,a już napewno komfortu tutaj nie zaznasz nie ta klasa auta...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były właściciel takiego pojazdu(1.6dCi z napędem 4x4) pamiętaj że blokada dyfra jest tylko na środku - więc jak utkniesz tak że jedno koło z tyłu i jedno koło z przodu nie ma trakcji, to nie jedziesz nigdzie, cała moc idzie do kół bez przyczepności. Ogólnie super sprawa w czasie normalnej jazdy(podczas szybszej jazdy jedzie jak przyklejony), ale na śliskim się nie spodziewaj cudów.

 

Skrzynia jest ok, na 6-biegu obroty są zupełnie przyzwoite przy tych autostradowych 130-140km/h, a i 200km/h też pojechał. Wręcz powiedziałbym że pierwszy bieg jest za długi jak na niego.

 

No i 1.6dCi ogólnie nie ma większych problemów, to przy 1.5dCi trzeba bardziej uważać.  Nie kupuj żadnych cudowanych modeli z wycinanymi filtrami i czujnikami, i będzie ok.

 

Powerboxa szukałem przez jakiś czas, te ~150 koni każdy mówi że da się zrobić, ale w końcu się nie skusiłem, żal mi było tego ~1500zł na dobry tuning :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 17.10.2018 o 12:09, gambiting napisał:

Jako były właściciel takiego pojazdu(1.6dCi z napędem 4x4) pamiętaj że blokada dyfra jest tylko na środku - więc jak utkniesz tak że jedno koło z tyłu i jedno koło z przodu nie ma trakcji, to nie jedziesz nigdzie, cała moc idzie do kół bez przyczepności. Ogólnie super sprawa w czasie normalnej jazdy(podczas szybszej jazdy jedzie jak przyklejony), ale na śliskim się nie spodziewaj cudów.

 

Skrzynia jest ok, na 6-biegu obroty są zupełnie przyzwoite przy tych autostradowych 130-140km/h, a i 200km/h też pojechał. Wręcz powiedziałbym że pierwszy bieg jest za długi jak na niego.

 

No i 1.6dCi ogólnie nie ma większych problemów, to przy 1.5dCi trzeba bardziej uważać.  Nie kupuj żadnych cudowanych modeli z wycinanymi filtrami i czujnikami, i będzie ok.

 

Powerboxa szukałem przez jakiś czas, te ~150 koni każdy mówi że da się zrobić, ale w końcu się nie skusiłem, żal mi było tego ~1500zł na dobry tuning :P

A jakie miałeś spalanie w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 10:59, Ardaturan napisał:

 

A jakie miałeś spalanie w tym aucie?

Ja mam 1.6 dci ale 2x4 i spalanie średnie to 6,7/100 natomiast przy spokojnej jeździe poza miastem to i do 5,5 zejdę.
Przy autostradzie i większych prędkościach to i do 8 dobije :)  w mieście jak jest korek to nie ma co mówić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/21/2018 at 9:59 AM, Ardaturan said:

 

A jakie miałeś spalanie w tym aucie?

tak realistycznie patrząc to 7L/100km. Jakieś tam wyczyny się zdarzały że długa jazda na tempomacie i wyszło 5L/100km - ale w codziennej jeździe nie zobaczysz takiej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...