Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 1.5 LPG kręci zawsze za drugim razem


Damian_1.5_LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej almerze występuje następująca przypadłość: Rozrusznik kręci się zawsze dopiero po drugim włączeniu zapłonu. Po pierwszym włączeniu zapłonu świeci się czerwona kontrolka z kluczykiem. Dzieje się tak od momentu wymiany silnika. Co może być przyczyną ? (Sytuacja przedstawiona jest na poniższym filmie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, aktuaizacja:

Rozrusznik w ogóle już nie reaguje. Po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie kręci, kontrolki się zapalają tak jak na filmie powyżej, opuszczanie szyb działa itd. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że akumulator i system ładowania sprawny, a bendix w rozruszniku nie zawiesza się, to jeszcze tylko coś z immobiliserem.

Próbowałeś na drugim kluczyku?

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawny. Póki co stanęło na tym że zrobiłem tak jak na tym filmiku:

i za czwartym razem załapał i odpalił. Jak już odpalił to pojechałem od razu do warsztatu. Jutro będę wiedział coś więcej co tam jest grane. Dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany był rozrusznik, jednak to była zupełnie inna usterka. Natomiast nadal pozostaje ten problem pokazany w moim pierwszym poście. Mianowicie uruchamianie rozrusznika jest zawsze po drugim włączeniu zapłonu. Może ma ktoś pomysł ? Na obu kluczykach jest to samo. Dodam że dzieje się tak od momentu wymiany silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...