Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik świateł dziennych - zaginął...


Tommcioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, taki oto przypadek:

Od początku jeżdżę z trybem automatycznym. Jakiś czas temu,  podczas lekkiej mżawki przełączyłem ręcznie na światła mijania. Po powrocie do automatu podczas jazdy na dziennych nie zaświecił się wskaźnik tychże świateł na desce, pomyślałem że kurna się spalił, ale nie - jak włączę ręcznie dzienne, to tenże pizdek świeci. Trochę irytujące :/

Dodam, że auto na gwarancji. Tak na marginesie z dodatkowych usterek:

- dziwne stukanie na drobnych dziurach (np jazda po bruku) - brzmi jak kamyk w plastykowym kubku - ??

-hałas z tylnej klapy-wydaje mi się, że tablica stuka o nią, ale luzów nie ma - miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jazda na samych światłach do jazdy dziennej nie ma żadnej sygnalizacji ma desce. Sterując ręcznie włączysz postojowe a nie dzienne wiec kontrolka postojowek świeci.Jezdze tylko na pozycji AUTO  i nigdy sygnalizacji świateł dziennych nie miałem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podklej ramkę tablicy i owiń taśmą kabłąk od zamka.Na nierównościach czasami u niektórych użytkowników klekoce klapa na zamku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JACKO29 napisał:

A pisałeś o stukaniu z tyłu....Tak o ten kabłąk chodzi.

No tak - dokładnie to chodziło mi o stukanie w klapie tylnej i tutaj to raczej tablica, natomiast te plastykowe/tak jak pisałem jakbyś wrzucił kamień do kubka i potrząsał/ mam wrażenie, że gdzieś z przodu auta(prawa strona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienne ledy świecą zawsze więc nie ma potrzeby kontrolki.

Zobacz czy na podszybiu nie masz jakiegoś klucza czy śrubokręt a .
Mi na serwisie kiedyś mechanik " sprezentował " śrubokręt.:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dobrze kabinę i schowki, natomiast nie szukałem "pod maską" :o

A może coś w tym być, bo mam  wrażenie, że stukanie pojawiło się niedługo po tym, jak zmieniałem olej i polerowali mi maskę. Poszperam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znalazłem, przy okazji zapytam tutaj, aby już nie zaśmiecać forum - też Wam stuka lekko uchylona szyba kierowcy podczas jazdy po nierównej drodze?

I druga sprawa - czy włączony przycisk A/C powoduje, że klima działa cały czas (tj. zapewne do jakiejś tam temp. minimalnej na zewnątrz bezpiecznej dla sprzętu) - ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tommcioo napisał:

I druga sprawa - czy włączony przycisk A/C powoduje, że klima działa cały czas (tj. zapewne do jakiejś tam temp. minimalnej na zewnątrz bezpiecznej dla sprzętu) - ?

Możesz mieć włączoną klimatyzację cały rok i tak jak piszesz jeśli temperatura jest niska to układ się nie załączy, więc bez obaw. Cały czas jeżdzę ze świecącym przyciskiem A/C ;) 

46 minut temu, Brzyk napisał:

Sam skrót by mi podpowiedział auto klima hehe.
Czyli nic cię nie interesuje.

W manualnej klimie też jest A/C, a jednak zainteresować się trzeba, manual klima :jump: Sam skrót z angielskiego air conditioning ;) Dajesz dodatkowo przycisk AUTO i komputer steruje wszystkim sam dla Twojej wygody, choć w QQ ten tryb jakoś nie odpowiada mi i wolę sam ustawić kierunki nawiewu i siłę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam rozdwojenie jaźni albo w jednym temacie obgadywane są 3 różne sprawy. Chyba, że to mój komp zrobił kompilację i resztę ocenzurował??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...