Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Białe światła cofania.


graphia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za może zbyt niemądre pytanie.

Ile jest w Notku świateł cofania? Dwa? 

Pytam ponieważ zauważyłem, że nie świeci mi żadne ... i nie chce mi się trochę wierzyć, że mogły pójść dwie żarówki na raz. Oczywiście zdejmę lampę i sprawdzę.... choć nie należy to do moich ulubionych czynności serwisowych w Notku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marbed napisał:

nie może być dwóch. Zgodnie z przepisami jest jedno a drugie nie powinno byc nawet żarówki a na bank nie jest podłączona elektrycznie

 

Możesz mi zacytować ten przepis? Będę musiał powykręcać żarówki w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa światła cofania.....prawa lampa i lewa.

Żarówki w jednym czasie raczej odpadają.....stawiam na przerwany przewód w "gumce" między karoserią a klapa.

No chyba że najgorsze ....czujnik przy skrzyni biegów od świateł wstecznych.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie udałem się do garażu by sprawdzić, są i świecą się po obu stronach. Co zaś powyższego zapisu że zgodnie z przepisami nie może być dwóch świateł wstecznych to bzdura. Często jest tylko jedno ale to jedynie w ramach oszczędności, przepisy nie uściślają bowiem ile ma ich być, jak to jest w przypadku pozostałych światełek,  mówi się jedynie o świetle cofania a wówczas, w ramach wspomnianej wcześniej oszczędności,  może być tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa wyjaśniona i naprawiona. Okazało się, że miałem przepalone obie żarówki. Jedną od tak dawna, że myślałem, że powinna świecić tylko jedna :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 15:15, marbed napisał:

nie może być dwóch. Zgodnie z przepisami jest jedno a drugie nie powinno byc nawet żarówki a na bank nie jest podłączona elektrycznie

 

Mogą być dwa i w Note są dwa. Przepis o którym mówisz dotyczy światła przeciwmgielnego tylnego. W niektórych samochodach w których nie ma centralnie umieszczonego tylnego światła przeciwmgielnego (np. w zderzaku) w jednym kloszu jest przeciwmgielne a w drugim cofania. W NOTE przeciwmgielne jest właśnie w zderzaku w a kloszach po obu stronach są światła cofania. Dla mnie bomba. Ułatwia mi to wjazd nocą do nie oświetlonego garażu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ranger napisał:

Mogą być dwa i w Note są dwa. Ułatwia mi to wjazd nocą do nie oświetlonego garażu :).

A według mnie to światła cofania w Note są słabe ze względu na to, że są wysoko. 

 

A co do przeciwmgielnych, to mogą być jedna lub dwie.

Edytowane przez mati_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Macie rację są dwa. Notka kupiłem żonie parę lat temu i jeździ nim tylko ona, więc nigdy sobie głowy nim nie zaprzątam. Faktycznie przepis dotyczy świateł przeciwmgielnych. Ostatni wsiadłem do żony auta aby je przeparkować i faktycznie są dwa. Świecą bardzo dobrze w porównaniu do Peugota 508 którym do niedawna jeździłem. Tam jest jedno i ciemne. Aby coś widzieć świeciłem sobie naciskając leciutko sto podczas cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podepnę się pod temat i spytam, ile jest świateł cofania w notku E12 (2015 r.) Bo jak go kupiłem, (ponad rok temu), to świeciło tylko jedno, więc byłem pewny, że tak ma być. Wprawdzie mam instrukcję obsługi, ale jest ona bardzo nieprecyzyjna w tym temacie (i nie tylko w tym). Co drugie zdanie opatrzone jest gwiazdką lub numerkiem z odnośnikiem  *jeśli zainstalowano.

P.S. Sprawdziłem dokładnie i w E12 jest jedno światło cofania, po drugiej stronie jest przeciwmgielne.

Edytowane przez dareck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co piszecie z tymi przepisami , bo ja oryginalnie nam dwa i cofania i tylne przeciwmgielne w "tajsonie"

 

Zanim napiszecie, poczytajcie trochę, choćby to:

 

 https://moto-kaplan.autokult.pl/28801,mgly-podwojnym-nie-rozpedzisz-rzecz-o-tylnym-oswietleniu-przeciwmglowym

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze były w Note 2 światła i powinny świecić 2. :) Jeśli w aucie jest 1 światło to świeci od wewnętrznej strony - od strony chodnika lub na środku centralnie. :)

Jeśli mgielna jest 1 to zawsze od zewnętrznej (od ulicy) lub na środku centralnie, a jeśli są 2 mgielne...to wiadomo gdzie. :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mnie te światła cofania denerwowały bo były słabe, kupiłem takie żarówki i mam spokój.

LED Typ układu: 3030 SMD (3mm x 3mm)

Dioda Chip Q'ty: 18 żetonów

Barwa światła: Pure White

Typ gniazda: T15

Strumień świetlny: 750 - 1000LM

Napięcie: 12V tylko

Moc znamionowa: 4W

image.png.c30ce57da16304f1cca1e9b813dca70d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy poświęcą dłużej niż 3 miesiące

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jasyr napisał:

Też mnie te światła cofania denerwowały bo były słabe, kupiłem takie żarówki i mam spokój.

LED Typ układu: 3030 SMD (3mm x 3mm)

Dioda Chip Q'ty: 18 żetonów

Barwa światła: Pure White

Typ gniazda: T15

Strumień świetlny: 750 - 1000LM

Napięcie: 12V tylko

Moc znamionowa: 4W

image.png.c30ce57da16304f1cca1e9b813dca70d.png

Można poprosić jakiś bezpośredni link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 30.01.2019 o 13:56, Jasyr napisał:

Też mnie te światła cofania denerwowały bo były słabe, kupiłem takie żarówki i mam spokój.

LED Typ układu: 3030 SMD (3mm x 3mm)

Dioda Chip Q'ty: 18 żetonów

Barwa światła: Pure White

Typ gniazda: T15

Strumień świetlny: 750 - 1000LM

Napięcie: 12V tylko

Moc znamionowa: 4W

image.png.c30ce57da16304f1cca1e9b813dca70d.png

I jak to działa? Układ elektryczny nie wariuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...