Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie


aquariusmax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasunęło mi się kilka pytań odnośnie oświetlenia J11. Może znacie odpowiedzi?

1. Czy oświetlenie schowka jest stałe włączone bez jakiegoś wyłącznika, tzn. świeci cały czas podczas jazdy, postoju, w dzień i w nocy nawet przy zamkniętym schowku?
2. Czy można niedużym kosztem dołożyć oświetlenie nóg kierowcy i pasażera, bo Acenta J11 została z tego wykastrowana w stosunku do J10?
3 .Czy da się wydłużyć czas świecenia oświetlenia wnętrza po wyłączeniu silnika, bo jest to teraz chyba tylko 2-3 minuty (wrzuciłem LEDy, więc pobór jest znikomy)?
4. Czy dokładał ktoś drugą lampkę w bagażniku, bo widziałem filmik z tą modyfikacją, ale chyba trzeba wyciąć otwór na nową lampkę?
5. Czy da się jakoś podłączyć prawą tylną lampę przeciwmgielną (pomijam aspekt, czy Unia pozwala)? To jedno jest już świetne do cofania w ciemności, bo jest mocne i wysoko, a dwa byłaby zapewne rewelacja.
6. Czy do przednich świateł przeciwmgielnych da się włożyć żarówki ledowe i ewentualnie jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad6 Da się H7

Ad5 Możesz kupić ledowe mocne,a jak nie to rzeźba z jakimiś halogenami

Ad4 Jeżeli zakładasz taką samą jak po lewej to musisz ciąć,jeżeli poszukasz po internecie lub w sklepach zajmujących się oświetleniem (przyczep na przykład) to znajdziesz ładne lampy obrysowe z ledami,wystarczy tylko otworki pod śruby wywiercić.

Ad3 Raczej nie

Ad2 Można,sam to robiłem.Wrzuć w google "oświetlenie skarpetek" a znajdziesz to co potrzebne.Ja robiłem to z taśm led

Ad1 Nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aquariusmax napisał:

Nasunęło mi się kilka pytań odnośnie oświetlenia J11. Może znacie odpowiedzi?
2. Czy można niedużym kosztem dołożyć oświetlenie nóg kierowcy i pasażera, bo Acenta J11 została z tego wykastrowana w stosunku do J10?

Jest dostępne oryginalne oświetlenie nóg kierowcy i pasażera tylko jedyny problem że świeci na biało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafsty napisał:

Jest dostępne oryginalne oświetlenie nóg kierowcy i pasażera tylko jedyny problem że świeci na biało :(

A jak ma świecić, jak nie na biało?
Czy instalacja jest podciągnięta w te miejsca?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówicie że to problem że na biało. Przecież to tylko wymiana diody lub kapturka żarówki (nie wiem co tam chowają) 

Nie mogę znaleźć opisu serwisowego do tych progów podświetlanych ale jak znajdę to podświetlanie nóg przestanie być tajemnicą. Zastanawiam się tylko czy chce mi się tam diody RGB ze zmianą z pilota czy czerwonej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aquariusmax napisał:

A jak ma świecić, jak nie na biało?
Czy instalacja jest podciągnięta w te miejsca?
 

Osobiście wołałbym w kolorze czerwonym jak obudowa drążka skrzyni biegów. Instalacja na pewno jest podciągnięta gdyż montaż tego oświetlenia zajmuje niecałe 2 minuty.

nr. katalogowy tego oświetlenia to KE630HV51A w ASO jak chciałem montować to kosztowało ok 350 złoty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 09:17, JACKO29 napisał:

Ad6 Da się H7

Ad5 Możesz kupić ledowe mocne,a jak nie to rzeźba z jakimiś halogenami

Ad4 Jeżeli zakładasz taką samą jak po lewej to musisz ciąć,jeżeli poszukasz po internecie lub w sklepach zajmujących się oświetleniem (przyczep na przykład) to znajdziesz ładne lampy obrysowe z ledami,wystarczy tylko otworki pod śruby wywiercić.

Ad3 Raczej nie

Ad2 Można,sam to robiłem.Wrzuć w google "oświetlenie skarpetek" a znajdziesz to co potrzebne.Ja robiłem to z taśm led

Ad1 Nie sprawdzałem

Ad6 Wg instrukcji mam H8 35W (dlatego święcą tak tragicznie), nie wiem czy gniazda są takie same jak H7, bo zostały mi Night Breaker'yLaser z J10?

Ad5 W tylnej klapie mam prawe i lewe przeciwmgłowe (po 3 mocne czerwone diody), tyle że prawe jest jakoś wyłączone, nie wiem czy wystarczy tylko podłączyć wtyczkę, czy coś więcej?

Ad3 Szkoda, że nie można jakoś wydłużyć świecenia, bo np. wyłączam silnik, wyjmuję kluczyk, zbieram wszystkie dokumentu i inne rzeczy z siedzeń, a tu mi światła gasną po ok. 30 sekundach

Ad2 Lamki pod nogi kupię, ale czy są tam gdzieś kable, czy trzeba ciągnąć nowe?

Ad1 Jeśli oświetlenie schowka jest stałe, to je przeniosę pod nogi i będą dwie pieczenie na jednym ogniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H8? O w mordę jeża! Nawet nie wiedziałem.Jutro sprawdzę jak u mnie jest...Pogadamy jutro na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 19:07, JACKO29 napisał:

H8? O w mordę jeża! Nawet nie wiedziałem.Jutro sprawdzę jak u mnie jest...Pogadamy jutro na ten temat.

Poczytałem, że H11/H8/H9 mają prawie identyczne "skrzydełka", więc jak trochę powciskamy, to zapewne wejdą.

Zastanawiam się teraz nad włożeniem H11 LED (oczywiście bez homologacji, jak wszystkie takie żarówki LED) do H8 przeciwmgłowych,
bo H11 55W mogą zrobić kuku lampom, bo tam są normalnie H8 35W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...