Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie sprzęgło polecacie? Notek 2007.


M@reS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I dopadła Notka awaria :(.......na 1 nie można ruszyć, szarpie....pedał sprzęgła na samej górze. Na wyższym biegu i obrotach potrafi tak jak by się zatrzymywać na ułamek sekundy. Na tym sprzęgle przejechane 150 tyś km.

A teraz pytanie, jakie sprzęgła polecacie do Notków w benzynie?? Bo lepiej kupić przetestowane niż tanie i nieznane. A u nas jest kilka firm których ja nie znam i chciał bym kupić np w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło wymieniłem przy ok 100 000 km. Teraz mam ponad 185 000 km Sprzęgło jakie zamontowałem to Valeo. Sprzęgło, wysprzęglik z łożyskiem - to oczywiste, że powinno się ten element wymienić razem ze sprzęgłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Patrząc na stronkach Valeo sprzedaje komplet (sprzęgło+docisk) bez wysprzęglika.....a szkoda 2 razy rozbierać.

Całe trzy elementy ma LUK.....

Ale teraz pytanie...podawana jest ilość zębów 20 albo 26. Ile jest w 1.6 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M@reS napisał:

Dzięki za odpowiedz.

Patrząc na stronkach Valeo sprzedaje komplet (sprzęgło+docisk) bez wysprzęglika.....a szkoda 2 razy rozbierać.

Całe trzy elementy ma LUK.....

Ale teraz pytanie...podawana jest ilość zębów 20 albo 26. Ile jest w 1.6 ??

Po 2008 pokazuje że 26. https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=Nissan&ssd=%24*HQwdckgWUFMRDhYwR0htZBYZEhEGaSM3SAR3cRceExYFNCAscREYFRAHa3M-NzYHERgVEAZrYi4uN3MRGBUQBWtwXkckHhMWXEYRDhZJNThgcnkXHhMWWxhHQxIRcQQDdhYaS0ccVEUWDxIBBxpLRxRAWlAXCBMWcydHBExGXVFySBZbAgFbCAEEBx4RWVEIR0MQdRYZEEZXFFFHSgIDdhUCAwUUFhsmcndZUEsCYUFZMDZZEkpWW1d0TUkIHlERDm4QdRZrFgAAAACGXCls%24&vid=0&cid=6&uid=75063&q=

https://www.czesciauto24.pl/valeo/7696504

Wpisz Vin na Partsouq i pokaże co podejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz ;)

Ja mam 2007 czyli do 2008........ale nie umiem znaleźć ile zębów :(

Z tego co wyczytałem to wszystkie E11 z silnikiem 1.6 mają 26 zębów.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wymianie sprzęgła......komplet Valeo plus robocizna 160 f, a grzebania od groma.  Wolał bym 3 komplety kół przełożyć i ta sama cena.

Ale teraz widzę że sprzęgło dawało o sobie znać już od wiosny ;)....ja zrzucałem to na świece bo potrafił poszarpywać przy ruszaniu....a to jednak sprzęgło już wysoko brało, za wysoko. Teraz ruszanie jest bardzo płynne.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mnie też czeka wymiana sprzęgła, też silnik 1.6 , przejechane 134 tyś. Bardziej polecacie komplet Valeo czy Luk? Jaka jest cena takiego zestawu plus robocizny (mniej więcej)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniał ktoś może w 1.4 ?

Przebieg 122.000km

Przy ruszaniu na gorącym czasem mi szarpie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Sprzęgło, cewka, świecie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniliście sprzęgła, to jakiej firmy było oryginalne (fabrycznie montowane) ?

Edytowane przez mati_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Valeo....ale teraz wysprzęgliki są prawie całe plastikowe stary był w 90% ze stopu metali.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TAK....to jest też płyn hamulcowy ;)

Wysprzęglik i układ hamulcowy są na jednym układzie.

Ja wymieniam co 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mechanik będzie wymieniać , to jest możliwość żeby pominął wysprzęglik? Chodzi mi i to , żeby mieć pewność iż wymieni też w wysprzęgliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...