Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klipsy / spinki osłony mechanizmu wycieraczek


MarcinJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem cały mechanizm wycieraczek po tym, jak kolejny raz się przytarł i jedno ramie na autostradzie postanowiło ustawić się pionowo. W deszczu dośc konkretnym.

No i przy rozkręcaniu całości uszkodziłem 3 z 5 klipsów mocujących do karoserii plastikową osłonę mechanizmu wycieraczek (te czarne coś, co lubi w rogach odstawać od szyby i do niego są zamocowane spryskiwacze). 

Szukam po schematach, ale ciężko znaleźć - może ktoś wie, jak te klipsy się nazywają / gdzie je kupić? Jeśli trzeba, zrobię foto poglądowe.

 

EDIT:

https://www.tokopedia.com/champion-nissan/grand-livina-clip-cover-wiper-cowl-top-canoe-nissan-l10-11-66820-ed000 tak to wyglada, teraz znaleźć to w Polsce...

Edytowane przez MarcinJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci jedynie  poradzić zadzwonić do serwisu nissana skoro masz nr części na foto. Serwisy nie maja problemów z wysłaniem, jeśli tylko mają tą część. Ostatnio zamówiłem pasek wielorowkowy. Bez problemu przysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO obdzwonię po weekendzie. Szukam czegoś alternatywnego, może tańszego, chociaż tutaj podejrzewam, że wielkiej różnicy nie będzie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w GB jak czegoś nie można dorwać to jedziemy "broken cars".....tam jest wszystko ;)

A jak powiesz że sam sobie coś wymontujesz to jak za darmo.

Nie ma w Polsce placów z rozbity,i autami ?? zapomniałem jak się na to mówiło :D

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M@reS napisał:

U nas w GB jak czegoś nie można dorwać to jedziemy "broken cars".....tam jest wszystko ;)

A jak powiesz że sam sobie coś wymontujesz to jak za darmo.

Nie ma w Polsce placów z rozbity,i autami ?? zapomniałem jak się na to mówiło :D

szrot.....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś pozyskasz; Zadzwoń pod numer 506982330, drugi numer 693152109 i e-mail cezar.n@onet.pl, adres Wygnanów 148, 21-306 Czemierniki, firma AUTO-NISSAN Części Samochodowe Cezary Nieznajek.  Facet rozbiera Nissany i jest bardzo kompetentny co do wiedzy o tych autach z podziałem na roczniki nawet. Zamówione części w rozsądnych cenach wysyła kurierem pod dowolny adres. (Nie za bardzo odpowiada na e-maile, nie ma czasu ich przeglądać, lepiej dzwonić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych spinkach (nr OEM: 66820-ED000) już było na forum: https://forum.nissanklub.pl/topic/111554-głupi-problem/ (ostatnie posty) - proponuję scalić tematy w jeden. 

Co do zdejmowania klipsów (bez ich połamania), jest to najprostszy sposób z możliwych: rozchylić "z czuciem" wąskimi płaskoszczypami (lub dwoma śrubokrętami - trudniej), środkowe zaczepy na zewnątrz i wówczas wyciągnąć całość (zdjęcie z tematu autora): 1391214_6d6383ab-0909-482c-9ff9-ade78f99e0aa_599_480.jpg

Jeśli już połamią się to można zastąpić je, np. klipsami od ramki drzwi naszego MBW :) (malucha) - 5 szt. za całe 1,40 PLN lub podobnymi.

afd8f45043b5a80883b2b72d68e9

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na tę chwilę zostało na trytytkach. Jakoś nigdy nie mam okazji ruszyć d... i podjechać do ASO. Niemniej jednak dzięki za nakierowanie na właściwy kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...