Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gejzer z chłodnicy


Radek_sl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis po wycieczce leśno błotnej, jak dojechałem do domu spod maski zaczęło porządnie parować;), układ zagotowany, a w zasadzie Wygotowany, a że czujnik temperatury niesprawny przeoczyłem ten fakt. po uzupełnieniu wody bąbluje przez korek, a jak dodam gazu to robi się gejzer godny parku yelowstone, czy to uszczelka pod głowicą? wg mojej wiedzy spaliny dostają się do układu chłodzenia. Silnik to 2.5D wolnossący z 1993 r. z zamontowaną turbosprężarką z 2.7TD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem , ale chciałem potwierdzenia, no to jutro trzeba będzie odkurzyć zestaw kluczy :( inszybciorem naprawić brykę bo 9 zlot pod zielonym jajem a to 500km do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja radzę ci  zaopatrzyć się w sklepie motoryzacyjnym bo jak by coś nie grało to ci szybko wymieni ja brałem z AJUSA 50133100 . A radzę kupić przed oddaniem głowicy do fachowca bo w zestawie masz gumki zaworowe ,a tak to fachowiec skasuje za gumki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych śrubach przejeździ max 1,5 roku i to w takim optymistycznym przeliczeniu :DJak nie chcesz jej ściągać przez kolejne 25 lat to daj nowe.     ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tymi srubami ja przykładałem jedną do drugiej gwintami w ten sposób  możesz sprawdzić czy nie są przeciągnięte . A tak w ogóle skąd takie obliczenia że 1,5 roku i głowa do zdjęcia jakiś wzór istnieje na to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko, zamierzam na tym silniku latać jeszcze max po ok roku, śruby zostają stare. :)

A zawory ? Jakie szczeliny ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podążyłem temat , zdania są oczywiście podzielone na :

nowe śruby zawsze 

nowe śruby po przegrzaniu

nowe śruby nigdy.

 

ja mam przegrzany i biorąc pod uwagę to że wtryski dało się wykręcić prawie ręką, uzasadnione jest danie nowych śrub do głowicy, bo zapewne też się im oberwało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz1305 Może nie ma wzoru, jest za to doświadczenie, nie moje, bo zrobiłem może kilkanaście głowic w życiu, ale zebrane od ludzi, którzy robią to od -nastu, czy nawet -dziesięciu lat.

Stare śruby zostawiało się 20 lat temu, jak nie było dostępu do nowych, nie teraz, kiedy komplet kosztuje koło 80-100 zł..

 

A przykładając jedną do drugiej sprawdzisz na oko, za pewne między starymi śrubami, stare potrafią być ciut dłuższe od nowych. Po za tym nie jesteś w stanie zobaczyć "zmęczenia materiału".

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podążyłem temat , zdania są oczywiście podzielone na :

nowe śruby zawsze 

nowe śruby po przegrzaniu

nowe śruby nigdy.

 

ja mam przegrzany i biorąc pod uwagę to że wtryski dało się wykręcić prawie ręką, uzasadnione jest danie nowych śrub do głowicy, bo zapewne też się im oberwało.

Zapytam jeszcze raz o zawory, bo cześć mówi że 0,25 a druga część 0,35 gdzie jest prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiam na 0,25 natomiast zależnie od wydanie serwisówki jest 0,25 lub 0,35 zawsze na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalony, sprawdzony, mruczy pięknie jak przed awarią. Przy okazji zregenerowane wtryski wymienione płyny ustrojowe i filtry. Dziękuję wszystkim za pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...