Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak dokładnie zmierzyć stan oleju?


Gość tom341

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może były już podobne wątki a pytanie jest tendencyjne ale niestety odpowiedzi nie znalazlem w zadnych postach. Moje pytanie jest takie Czy stan oleju mierzy sie na calkowicie zimnym silniku czy lekko rozgrzanym. Jezeli mierze olej na zimnym silniku, stan na bagnecie pokazuje ponizej min. , jesli silnik jest rozgrzany, odczekam z 20 min ( tak ze mozna dotknac pokrywy kol. a olej splynie z scianek) stan oleju na bagnecie jest dokladnie na srodku miedzy min. a max. Pytam bo ostatnio bylem zmienic tlumik i Pan z warsztatu zasugerowal mi ze chyba auto musi brac duzo oleju bo koncowka tlumika jest zasmolona, troche mnie to zdziwilo bo bylem wczesniej na analizie spalin i gosc powiedzial mi ze przy takich wynikach to raczej oleju nie powinien brac ani kropelki. Wiec postanowilem sprawdzic i stad sie wzial problem. Autem przejechalem ok 5000 tys. Kilka razy sprawdzalem stan ale przy cieplym silniku. I jeszcze jedno czy jesli stan oleju jest zbyt niski nie powinna zapalic sie lampka? Co sie stanie jak wleje zbyt duzo? Jesli bedzie za malo czy moge dolac do polsyntetyka troche mineralnego?

Nissna Sunny 1.4 75PS N13 hatchback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popełnisz błędu, jeśli będziesz mierzył na zimnym silniku ("po nocy"). Stan na bagnecie - najlepiej 3/4, czyli trochę niżej niż max. Lampka zapali się przy zbyt niskim ciśnieniu oleju, a nie ma nic wspólnego z jego poziomem. Gdyby się zapaliła podczas jazdy, to lepiej wyłączyć silnik i ustalić przyczynę jej świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...