Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Owiewka BRA na maske T32


arecky69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wygląda to ładnie,ale już widziałem taką ware u kilku użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w jednym X-trailu taką owiewke.

Chroni bardzo skutecznie przód maski przed odpryskami od kamieni.

Na wschód od naszej granicy takie owiewki sa bardzo popularne i wiele aut jest w nie wyposazona.

Z tego co wiem to i z tamtad wiekszośc ich pochodzi.

Szyby czołowej raczej nie ochroni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką owiewkę w T30. Założyłem ja bo własnie w tym miejscu miałem bardzo wiele odprysków. Działa bardzo skutecznie, bo od kilku lat od kiedy ją mam nie pojawił się żaden nowy odprysk.

W żaden sposób nie chroni szyby, bo po jej założeniu i tak mi się pojawił na niej odprysk.

Jeśli chodzi o estetykę to osobiście mi się nie podoba, ale spełnia swoją rolę. Dzisiaj prawdopodobnie spóbowałbym z folią bezbarwną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ledwo odebrane auto kilka dni temu a juz na masce zauwazylem 2 ubytki no i na szybie lekka ryska...
XxqOgS.jpg
To pierwszy efekt gownianego lakieru, pozostaje przywyknac

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na szybie to raczej ryska nie jest,oby nie poszło dalej.Ale czy tak,czy tak,trzeba się szykować na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Strider napisał:

Takie uszkodzenie już kwalifikuje szybę do wymiany. Diagnosta może się przyczepić.

Mam swiezo kupione auto ze swiezym przegladem ze swiezym Kasko zastanawiam sie czy juz zglaszac szkode czy jeszcze chwile pojezdzic zeby nie bylo ze cos kombinuje.

Byc moze kupilem go juz z taka szyba a poprzez przeoczenie jej nie zauwazylem.

Da sie uzupelnic taka szybe jeszcze czy tylko wymiana ?

Jaki jest koszt plus minus w PL szyba + montaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarancje  to szyba do wymiany.Jak nie to to takie pekniecie nadaje sie do klejenia.

W tym przypadku im szybciej to zostanie zrobione -tym lepiej.Chodzi o to aby brud sie w uszkodzeniu nie gromadził.

Fachowe klejenie u fachowca wykonane bez zbednej zwłoki od zauwazenia pekniecia powoduje ,ze prawie nie bedzie widac tego uszkodzenia szyby  po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrek3 napisał:

Jak masz gwarancje  to szyba do wymiany.Jak nie to to takie pekniecie nadaje sie do klejenia.

W tym przypadku im szybciej to zostanie zrobione -tym lepiej.Chodzi o to aby brud sie w uszkodzeniu nie gromadził.

Fachowe klejenie u fachowca wykonane bez zbednej zwłoki od zauwazenia pekniecia powoduje ,ze prawie nie bedzie widac tego uszkodzenia szyby  po naprawie.

 

Uszkodzenie zauwazylem doslownie 2 dni po zakupie auta.

Myslisz ze zalicza mi to z gwarancji producenta czy raczej z ubezpieczenia Vollkasko ?

Z Niemiaszkami roznie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, robnn napisał:

Mam taką owiewkę. Średnio to wygląda i maska drży przy większych prędkościach.

IMG_20180904_164945216.jpg

Tak sie zastanawiam niby przed czym ona chroni. Bo skoro tak duzo kamieni leci to dlaczego brak odprysków na zderzaku - czyżby krawędź tylko przyciągała kamienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym montować takiego cuda sobie na masce. 

Lepszym rozwiązaniem jest  foilia 3M Scotchgard Pro  - jedyna wada  to tylko jej koszt ok 400 PLN /m2 (mozna kupić ja w odcinkach o róznej szerokości)

W USA sprzedają cały set wykrojony na ploterze : maska, zderzak, boczki błotniki, lusterka  -  ale tutaj mamy koszt 300$/set.

https://carprotectionpros.com/2018-nissan-rogue-3m-scotchgard-clear-bra-paint-protection-film-deluxe-kit

 

I to jest rozwiązanie które zapewne w 99 % uchroni przed odpryskami i delikatnymi zarysowaniami front auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rzecz i na pewno spełni swoja rolę.Jest tylko ten jeden szkopuł-cena.

Zakup takiej gotowej folii za cenę ponad 1000 zł jest przerostem formy nad treścią.

To wartość za którą da się gdzie nie gdzie i 3 razy pomalować na gotowo całą maskę lub  kupić drugą używana w idealnym stanie lub nawet i nową(zamiennik ok.800 zł) do pomalowania..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ok, ale na offroadowe wypady, na codzien jakos nie wyobrazam sobie z tym jezdzic.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JackSet napisał:

Bo skoro tak duzo kamieni leci to dlaczego brak odprysków na zderzaku - czyżby krawędź tylko przyciągała kamienie?

pewnie dlatego ze pokrywa silnika jest z blachy a zderzak z tworzywa i ten amortyzuje takie uderzenia

2 godziny temu, nori76 napisał:

To jest ok, ale na offroadowe wypady, na codzien jakos nie wyobrazam sobie z tym jezdzic.

raczej odwrotnie, na off-road nikt Ci nie sypie zwirem i drobnmi kamieniami na maske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej odwrotnie, na off-road nikt Ci nie sypie zwirem i drobnmi kamieniami na maske
Nie wiem po jakich szosach kolega smiga, ale na tych ktorymi ja podazam raczej zwirem i kamieniami nikt na maske nie sypie. To, ze odbicia w laku sa to trudno uniknac przy takich jak teraz lakierach, ale one tez sa na slupkach, czy dachu. Bardziej chodzi mi o wyglad auta w szosowych warunkach. Taka plandeka widzi mi sie bardziej na offroadach, ale o gustach sie nie powinno dyskutowac przeciez. To tylko moje zdanie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejscie :)

Zaslonic cale auto zeby sie nie porysowalo i pozniej je sprzedac bez uszkodzen - coz taki wlasciciel ma z nowego auta, jak tutaj cieszyc sie kolorem, wygladem etc skoro wszystko zaklejone, zasloniete itd... Wydawalo mi sie, ze to jest wlasnie najlepsze w nowych samochodach, ze cieszymy oko ich wygladem, ale swoje oko a nie trzymamy ciagle dla innych. Zaplacimy tyle kasy za cos co nam sie ma  podobac i zaslaniamy to i kisimy, zeby pozniej ktos inny mogl sie cieszyc a nie my

Drobne uszczerbki byly, sa i beda zawsze jak auto jezdzi i trzeba sie z tym pogodzic. Rozumiem dbanie o samochod tj. czyszczenie, woskowanie itp, ale zaslanianie zeby go nie bylo widac?

Mam nowy telefon, piekny, nowoczesny ale go nie uzywam bo sie jeszcze zniszczy i nie sprzedam go pozniej dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przysłuchuje się tej dyskusji i postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze.

Jeżdżę autem prawie trzy lata.

Robię rocznie jakieś 40 tys. km.

Maska ma mnóstwo odprysków.

Lakier jest tak słaby, że paznokciem można go porysować.

Uważam, że blenda jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

99% odprysków na masce jest w miejscu gdzie jest zamontowana.

To tyle. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Yawag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nori76 napisał:

Nie wiem po jakich szosach kolega smiga, ale na tych ktorymi ja podazam raczej zwirem i kamieniami nikt na maske nie sypie. To, ze odbicia w laku sa to trudno uniknac przy takich jak teraz lakierach, ale one tez sa na slupkach, czy dachu.

to 'sypie' czy nie 'sypie' kamieniami i zwirem? ; ) bo jak nie 'sypie' to skad masz te odbicia na lakierze
tymi slupkami i dachem mnie zaskoczyles i ja z kolei moglbym zapytac jakimi szosami smigasz bo u mnie takich nie znajdziesz ; )

Godzinę temu, juras2017 napisał:

Ciekawe podejscie :)

Zaslonic cale auto zeby sie nie porysowalo i pozniej je sprzedac bez uszkodzen

Mam nowy telefon, piekny, nowoczesny ale go nie uzywam bo sie jeszcze zniszczy i nie sprzedam go pozniej dobrze ;)

co do podejscia to nori76 napisal ze to jego zdanie i ze o gustach... ; )

niektorzy maja piekne, skorzane fotele a mimo to zakladaja na nie  pokrowce z tkaniny 
telefon masz ale byc moze uzywasz jakiejs oslony, ja np. mam caly telefon zapakowany w Oterboxa ktory rowniez cieszy oko, podobnie jest z autami, ich wlasciciele 'upiekszaja' swoje auta w rozne elementy z ktorych niektore sa watpliwej jakosci, inne wlasnie jak 'bra' oprocz estetyki(?) maja wlasciwosci uzytkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego borge, pytasz czy sypie, czy 'sypie'? bo sie pogubilem .
Tak, czy owak mysle, ze wiemy o co nam chodzi, a odpowiadajac w tresci tematu, czy owiewka cos wnosi latwo stwierdzic, ze na 100% w tym miejscu zamocowania podobnie jak plandeka na zderzaku. Pozostaje pytanie o wyglad, a to juz indywidualna sprawa kazdego. Do mnie osobiscie najbardziej przemawialaby folia gdybym mial takie zabezpieczenie mocowac.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nori76 'sypie' w cudzyslowie to synonim tego co dzieje sie na jezdni kiedy podazasz za kims np. na szutrowej drodze albo na jezdni ktora zostala zanieczyszczona, czasem zima jedzie sie za albo obok piaskarki, efekt podobny, na czystych drogach moze to byc np. kamyczek ktory tkwil wbity w bieznik opony pojazdu poprzedzajacego i zostal uwolniony

2 lata temu padlem ofiara incydentu drogowego gdzie pokrywa silnika w czesci czolowej zostala 'pokropkowana', ubytki zostaly od razu zabezpieczone punktowo i choc lakier byl dobierany to nowe punkciki sa ciemniejsze, lakier pokrywy wyblakl w sloncu (na zdjeciu przez zabezpieczeniem)

IMG-0700-cr-2.jpg

 

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...