Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czyżby przegub? - drgania auta :(


Myrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kupna nyski mam problem z układem jezdnym. Mianowicie gdzieś w przedziale 80-100km/h moja nyska zaczyna drżeć (fotele, jak jest reklamówka na podłodze to się trzęsie). Przy tym na kierownicy nic nie czuć, tylko auto drży. Powyżej 110kmh jest ok.

Początkowo myślałem, że to wina opon. Pojechałem, wyważyłem, ale koleś powiedział że są do bani i mogą się rozważyć. No i jechałem jakiś czas i wydawało mi się, że jest ok., aż znów to samo. Wymieniłem jeszcze felgi (to samo), później całe koła na zimówki (dalej jest problem). No i przestałem myśleć, że to opony, choć one nie są idealne.

 

Do tego zauważyłem, że to drganie wyczuwalne jest gdy się przyśpiesza. Jak puści się gaz to jest ok. (no może są małe drgania, ale to chyba nasze drogi).

W tym wypadku to już nie wiem co jest nie tak. Czy wina może być przegub?

Zaznaczam, że na kierownicy nic się nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś wyczuć, który to (prawy/lewy)? Czy po jego rozkręceniu widać jakieś defekty i czy da się je zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam ten sam problem w mojej Almerce silnik 2.0D. Też mam drgania jak przyspieszam, a jak puszczam pedał gazu to nic nie drga. Też stawiam na przeguby wewnętrzne, bo zewnętrzne wymieniłem miesiąc temu i nic to nie zmieniło.

 

Dodatkowo mam inny problem. Mianowicie: strasznie mi szarpie całym samochodem jeśli jade z wrzuconym biegiem i tylko dotykam pedał gazu aby utrzymać stałą prędkość. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to mogą być dodatkowo poduszki silnika czy tylko te przeguby wewnętrzne??? Dodam, że byłem na przeglądzie i badanie nie wykazało nieprawidłowości w zawieszeniu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolega nie mjakstrował czegoś przy półosiach?? podobny objaw miałem kedy mechanik przy wymiaie osłony przegubu nie założył ciężarka wyważającego na półosi. pojawiły sie drgania przy większych prędkościach. po założeniu (metodą prób i błędów) udało mi się to odpowiednio wyważyć i jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...