Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K12 - mocne drgania


niom14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przebrnęłam przez całe forum, ba! Niejedno forum! I niestety - nie znalazłam rozwiązania na nurtujący mnie problem.

O co chodzi? Mianowicie o to, że czuć MOCNE drgania siedząc w samochodzie. Drga całym autem na wszystkie strony, najbardziej odczuwalne jest oczywiście na jałowym biegu czy wolnych obrotach.

Wówczas ciało wygląda jak podłączone do słynnego pasa odchudzającego zwanego ABDŻIMNIKIEM ze znanych teleprogramów. Do sedna!

Oczywiście znalazłam podobne tematy i czym prędzej popędziłam do mechaników (tak, było ich kilku). 

Mechanik #1:

- sprawdził poduszki silnika (to była moja sugestia wzięta z podobnego przypadku), ale sam stwierdził, że coś tu musi być na rzeczy z jednym z cylindrów bo nie przepala benzyny (?), a oprócz tego wydaje im się, że nienabita klimatyzacja może mieć z tym jakiś związek?!?! Ewentualnie problem z powietrzem lub jego brakiem;

Mechanik #2:

- stwierdził, że trzeba będzie wystawić duży kosztorys, więc mam im dać czas na niego 2 tyg. (minęły 2 miesiące - mimo, że się przypominam, ciągle mnie zbywają "ten co się na micrach zna - ma wolne").

Ten natomiast stwierdził, ze trzeba zacząć od wymiany świec, następnie wymienić kable, ale też może być coś od przewodów paliwowych. Dlatego wszystko trzeba będzie po kolei wymieniać. Później stwierdził, że to może być coś nie tak od zapłonu. Na koniec dodał, że widział bardziej drgające auta, że mam się nie obwiać, a jeździć śmiało …

 

JA: W nic nie uderzyłam, dbam o auto jak prawdziwa MADKA. Jakiś czas temu miałam dziurę w serwie hamulca - zostało wymienione na nowe. Po około 1,5tyg. do dwóch myślę, zaczęły się drgania - nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym - ale to jedyna rzecz jaka była robiona przy aucie. A i obroty - normalnie, tzn. prawidłowo i książkowo. Raz na 2-3 miesiące, kiedy mi się pojawi kontrolka paliwa i ruszam ze wzniesienia, auto potrafi mi zgasnąć. Oprócz tego sporadycznie w prawym przednim kole jak baaardzo powoli cofam lub ruszam przeskakuje coś pare razy - jakby sprężyna (zostało to sprawdzone, podobno nic niepokojącego tam się nie dzieje).

 

KTOŚ MIAŁ PODOBNY PROBLEM? JAKIEŚ SUGESTIE? Mechanicy roztwierają ręce, nikt nic nie wie.

Gorąco mi się robi jak mówią mi ceny części, które nie wiedzą czy poskutkują. #HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...