Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stukanie tablicy rejestracyjnej o karoserie


stasziek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przegladnalem forum bo cos kojarze, ze ktos wspominal o tym, ze tez jemu stuka tablica o karoserie przy zamykaniu klapy lub podczas jazdy.

Jak sobie z tym radzicie? Usztawnialiscie jakos tablice albo dawaliscie jakies podkladki?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był ten problem.
Poradziłem sobie podkładając pod tablice takie gumowo-piankowe podkladki przyklejone do ramki na taśmę dwustronnie klejąca.
Można też użyć samoprzylepnych uszczelek do okien.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim wywalilem ramkę... Tablica z naklejkami podkladkami przykrecona bezpośrednio do klapy

 

Z przodu też nie mam ramki.

 

Ładniej wygląda, nie zgubie tablic i nikt mi ich na szybko nie ukradnie

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pavllo napisał:

Ja przede wszystkim wywalilem ramkę... Tablica z naklejkami podkladkami przykrecona bezpośrednio do klapy

Jakich podkladek uzywasz? Co z dzialaniem wody na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspomniałem przed montażem nowej ramki (zwykłej czarnej, bez reklam) nakleiłem na nią na stronę przylegającą do karoserii te gumowo-piankowe podkładki. Dodatkowo na samą tablicę przykleiłem kilka pasów taśmy dwustronnej 3M.
Aktualnie nic nie stuka a mam również zabezpieczenie przed zgubieniem/kradzieżą samej tablicy. Taśma trzyma super mocno tablicę do ramki więc tablica w niej "jest cicho" a sama ramka amortyzuje na podkładkach. Te podkładki z czegokolwiek będą to nie mogą być za twarde aby dobrze tłumiły wstrząsy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że punktowe kawałki gumy są lepsze. Nic już nie stuka ale za to woda u brud będzie miała jak ściekać. Taka szeroka naklejka i tak będzie działać tylko tam gdzie dotknie ja ramka w momencie zamykania klapy. Zatrzyma za to na górnej krawędzie wodę, chemię z dróg, sól, kurz i piach a w miarę jak będzie się powoli odklejać (nawet jak będzie to milimetr) będzie tego coraz więcej. I może wreszcie pokonać warstwę lakieru :)

Mówiąc krótko. Nie opłaca się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak mówisz.Małe kawałki przyklejone punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlozylem te gumowe podkladki (odbojniki) i jest super! Wydaje mi sie, ze tez odczuwalne jest to w kabinie! (mam nadzieje, ze nie jest to placebo) :P

W podsufitce cos mi tam jeszcze od czasu do czasu lekko zatrzeszczy ale to juz bedzie sprawdzane jak samochod oddam do likwidacji szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkleiłem ramkę tablicy rejestracyjnej taśmą dwustronną piankową naokoło i przez środek.
Jest cicho, jakby nie było ramki i tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...