Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

błędne wskazania paliwa


Kebry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czym może być spowodowane zaniżone wskazanie  paliwa , w zbiorniku ćwiartka a na pozostałym paliwie pokazuje że można zrobić 75 km  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniżone wskazanie to jakbyś miał 1/2 paliwa a pokazywał 1/4. A to ile w/g komputera przejedziesz na paliwie w zbiorniku zależy id średniej (economy 2)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone pole to pewnie rezerwa , a tu przed czerwonym a pokazuje ze pozostało na 75 km

średnie spalanie mam na poziomie 5,3 (economy2  )

a rezerwa zapaliła sie na  60 km do przejechania ,to troche mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,3 to strasznie mało
Ja mam w eko 6,8.
Rezerwa zmienia się znacząco od stylu jazdy.
Porób kilka fotek insjocz do ASO .
75 na rezerwie miałem gdy trochę pogoniłem. Ale przeważnie włącza się na ok 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2018 o 19:05, Kebry napisał:

Witam 

Czym może być spowodowane zaniżone wskazanie  paliwa , w zbiorniku ćwiartka a na pozostałym paliwie pokazuje że można zrobić 75 km  ?

Zrob hard reset kompa. Trzeba wyjac ten najwiekszy bezpiecznik ze skrzynki w kabinie lewa strona deski. Niestety suma co2 tez sie wykasuje B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kebry napisał:

a rezerwa zapaliła sie na  60 km do przejechania ,to troche mało

Ale to zaświeciła się rezerwa żółtego koloru więc jeszcze masz do czerwonej troszkę jeżdżenia a i na na czerwonej też masz z 50 km do przejechania pomimo że komp już nie pokazuje pozostałych km do przejechania. Nie rozumiem jak można się nastawiać na komputerowe wskazania, przecież wiadomo że to jest tylko przybliżona informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa zaświeciła sie przy 60 km , zrobiłem dzisiaj trochę drogi i nadal jest żółta rezerwa a na komp. pokazuje ze do przejechania 28 km a wskazówka dopiero na czerwonym polu .

Przy tak niskim spalaniu powinienem mieć jeszcze dużo do przejechania na rezerwie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik zawsze pierdoły pokazuje więc trzeba go z przymrużeniem oka traktować...

3 godziny temu, Brzyk napisał:

5,3 to strasznie mało
Ja mam w eko 6,8.

Brzyku ale Ty masz benzynkę a kolega dieselka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie ( u mnie ) wskaźnik jest dokładny.

Może +/- 10 km.

Gdy na ekranie dojechałem do 0 km wskazówka byla dokładnie na zero. Na stacje wjechałem 2 km dalej.

rezerwy trzeba się nauczyć ( wskazówka ) . Ale u mnie jak pokaże 60 km to tak mniej więcej jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w benzynie 1.2 jest tak, że jak zatankuję do pełna (do pierwszego odbicia), to mam wskaźnik wyraźnie ponad FULL.
Po przejechaniu ok. 120-130 km jest równo FULL. Wg mnie sama wskazówka jest źle skalibrowana. Jakby było dojście, to bym ją przesunął lekko na ośce w lewo i byłoby super. :(

Samo wskazanie komputera jest raczej normalne (podobnie jak w J10), czyli rezerwa zapala się jak jest 60 km do końca (wg komputera).
Jak komputer pokazuje 0 km, w baku pozostaje ok. 5 litrów paliwa.

Kiedyś w małym fiacie 126p w instrukcji było napisane, że jak się zapali rezerwa to można przejechać 100 km i jak widać NISSAN się do tego stosuje. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak trzeba dolać paliwa 

widocznie mam rezerwę na 60 km lub przez zmianę kół na zimowe ,

coś komp może miesza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. W moim - 1,6 DIG-T 163km 2018 - info o małej ilości paliwa pokazywało się już przy 200km. Przy wskazaniu 92 km zgasł w polu. Do głowy by mi nawet nie przyszło, że zabrakło paliwa. Pożniejsze wydarzenia z Nissan Assistance to tragifarsa do potęgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

J 10 rocznik 2010 1,6 benzyna

zatankowane pod korek, przejechane 500 km a wskazówka w połowie, kolejne 200 i dalej w połowie, średnio na baku 60l przejechane 800 km. Wczesnej w trakcie jazdy przy 1/2 zbiornika nagły spadek wskaźnika do 0 i brak dalszej reakcji. Przy tankowaniu pod korek wskaźnik zareagował po 1 dniu. Nie wiem co się dzieje, nie ma innych objawów. Myślałem, że odłączenie akumulatora coś pomoże ale nie. Nie wiem co jest. Jakieś sugestie.

 

Artur,piszesz o problemach z J10 w dziale z J11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu zaciera się potencjometr,lub masz problem z przewodami od pompy.Gdzieś możesz mieć zwarcie do masy przewodu czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...