Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przerywacz kierunkowskazów


Gość red orange

Rekomendowane odpowiedzi

Gość red orange

Witam!!

Jak wyzej w temacie jadac dzisiaj wlanczam kierunkowskaz a ta cholera nie mruga tylko sie pali ciagle. Było za pozno aby szukac gdzies przerywacza ale moze jest jakis kniff na niego? Zauwazyłem ze jak postukam w przycisk awaryjnych to przerywacz zaczyna działac.

Jaki jest koszt nowego przerywacza i czy jest dostepny poza aso??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś identyczny przypadek w poprzedniej Corolli. Wymontowałem na drodze moduł przerywacza i obstukałem go z każdej strony. Kierunkowskazy zadziałały. Potem w domu jeszcze go rozebrałem i przeczyściłem styki bo były jakby delikatnie nadpalone i wg.mnie chyba się "lepiły" dlatego kierunkowskazy świeciły światłem ciągłym. Od tamtej pory do dnia sprzedaży czyli ponad 2 lata miałem z tym święty spokój. Spróbuj, może masz podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tez cos z wylacznikiem od awaryjnych bo jest on zespolony z kierunkowskazami. Jak wyjmiesz go calkiem to wtedy wogole kierunki nie beda dzialac wiec moze cos w nim sie popsulo.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red orange

Byłem dzisiaj w aso z pytaniem o przerywacz. W katowicach sa dwa serwisy autoryzowane. W jednym poczułem sie jak ostatnia szmata (sobczyk) ale za to koszt czesci byl powiedzmy ze na przyzwoitym poziomie tzn przerywacz okolo 150zl (twierdza ze sa 2). Ale oczywiscie mam zostawic auto a oni moze to naprawia sami. Koszt roboczo godziny okolo 120zl.

Wiec podjechałem do drugiego aso (motorondo). Tam obsługa baardzo miła i chyba wiedza wieksza. Ale ceny KOSZMAR: przerywacz 400zł a manetka kierunkowskazów okkoło 600zł ale jak pan z działu czesci sam powiedzał ze elektryk moze miec taka manetka wiec cena moze byc nizsza. No i oczywiscie prosze zostawic samochod na 2 godzinki w poniedziałek.

Po sprawdzeniu cen podjechałem do swojego warsztatu gdzie przekzałem im radosna nowine w sparwie cen. Szef autoportu pounstruował mnie gdzie szukac przerywacza, nakazał wydłubanie go i przeczyszczenie. Gdyby nie pomogło to mam podjechac to znajda mi przerywacz uzywany ewentualnie wymysla cos innego :D

Podsumowujac: Dziekuje artoorowi za rade (dzodzo Tobe równierz to bedzie nastepna rzecz gdzie bede szukał). Nigdy wiecej nie podjade do aso nissana bo to nie mam sensu a denerwowac sie mode gdzie indziej. Sprawa druga: od wielu lat jezdze samochodami bmw (zawsze seriia 3). Przejezdziłem w zasadzie wszystkie modele 3 od e21 do e46. Szukajac czesci moimi pierwszymi krokami zawsze jest aso bmw. Ceny czesci oryginalnych sa naprawde na ludzkim poziomie (czasami fakt faktem potrafia dowalic ale potrafia dac naprawde duuze upusty dla strałych klientów). Nigdy (majac 28 letnie e21 traktuja mnie tak samo jak wlasciciela e90) nie poczułem sie jak szmata. Zawsze doradzaja, wiedza dokladnie co jest w danym modelu (potrafia czytac i nie wciskaja mi ze sa 2 przerywacze i zawsze tak jest, jak w mojej jest 1 a to mi sie dzisiaj przydazyło) i nie wciskajaj swoich usług na siłe. Dobrze wiedza ze wiekszosc klientów ma swoje warsztaty gdzie serwisuja samochody i nawet nie nie probója namawiac na wizyte w serwisie.

Nadal jestem zadowolony z nissanka wprawdzie mnie drazni drobnymi niedomaganiami. Mam nadzieje ze wiecej takich numerkow robic mi nie bedzie bo maja z**e szlag trafi jak sie jej to przydazy (primerka jest dla niej). Ja mam juz nowa (uzywana) e36 320 coupe i chyba juz na zawsze zostane przy biało niebieskim smigle.

Poizdrawiam wszystkich wlascicieli NISSANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam

 

mam problem z kierunkami i awaryjnymi. po wrzuceniu kierunku mignie kilka razy i zatrzymuje sie (swieci ciagle), tak z samo z awaryjnymi. czasem pomaga zgaszenie auta i odpalenie ponowne, znow chwile dzialaja poprwanie ale po chwili sytuacja sie powtarza. w przeszlosci juz kilka razy sie tak zdazylo ale po

"restracie auta" bylo ok na dluzej, ale ostatnio dzieje sie tak ciagle, wiec musze cos z tym zrobic. Czy winny jest przerywacz ? gdzie go szukac w P11 '97 ?

a moze cos innego?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...