Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Podgrzewane lusterka...


Gość puzzii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozbierz lusterko i sprawdz czy na przewodach jest prad, jak jest to sprawdz czy spirala na szkiełku nie jest rozwarta bo by to znaczyło ze sie spaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz lusterko i sprawdz czy na przewodach jest prad, jak jest to sprawdz czy spirala na szkiełku nie jest rozwarta bo by to znaczyło ze sie spaliła.

 

OK ale tak na dobrą sprawę od czego zacząć to rozbieranie aby niczego nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w P10 po prostu sie łapie za cały ten plastik z lusterkiem i sie wyciaga na sile, sa tam zatrzaski.

 

Natomiast nie jestem pewny czy tak samo to wyglada w P11, poczekaj az sie wypowie jakis wlasciciel tego modelu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w P10 rozbieralem i jakos podwazajac lusterko srubokretem plaskim udalo mi sie wyciagnac plytke z lustrem, ale przy wkladaniu jak mocno nacisnolem na srodek to ...peklo i musialem nowe kupic, faktycznie byly tam 4 zatrzaski na okolo - w P11 jeszcze nie rozbieralem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :-) sa 4 zaczepy w okolicach srodka lusterka ale nie centralnie na samym srodku. Tam jest dziura w plastiku i wciskajac srodek mozna uszkodzic szkolo, trzeba sie przyjrzec gdzie sa zaczepy i naciskac dokladnie w tych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mnie pokusilo zeby zajrzec do lusterka i na wstepie uwalilem jeden zaczep ;)))) chyba mroz zle wplywa na plastiki, poki co trzyma sie, potraktowalem widoczne wtyczki plynem czyszczacym ale na razie nie pomoglo, musze zdjac plytke z lustrem ale chyba nie jest to takie proste - trzeba tam cos podwarzyc??? "na sile nie chce" - szkoda mi plytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mnie pokusilo zeby zajrzec do lusterka i na wstepie uwalilem jeden zaczep ;)))) chyba mroz zle wplywa na plastiki, poki co trzyma sie, potraktowalem widoczne wtyczki plynem czyszczacym ale na razie nie pomoglo, musze zdjac plytke z lustrem ale chyba nie jest to takie proste - trzeba tam cos podwarzyc??? "na sile nie chce" - szkoda mi plytki

 

SPRAWDŹ NAJPIERW PRZY DRZWIACH CZY MASZ NAPIECIE NA PRZEWODACH OD OGRZEWANIA BO MOZE NIE TU SZUKASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odrywaj plytki od szkiełka, z dużym prawdopodobieństwem któryś element uszkodzisz, a juz napewno ich z powrotem łatwo nie połączysz.

 

sprawdz czy przez spirale płynie prąd. najlepiej miernikiem sprawdz opór. Powinien pokazać opór lub zwarcie.

Albo żarówke podłącz traktując płytke grzejną jako przedłużenie przewodu.

Sprawdz prad w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dobrałem się do kostki w prawych drzwiach i okazuje się, że nie dochodzi prąd. Sterowanie działa. Lewe lusterko grzeje a prawe nie :(. Co może być przyczyną?

 

EDIT: grzebałem w prawym słupku i teraz także chyba lewe mi nie grzeje (nie czuję, aby szkło było ciepławe). Szyba działa.

 

EDIT2: okazało się, że poleciał bezpiecznik od tylnej wycieraczki i dlatego lewe nie grzało. Prawe nadal nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ercikbercik

witam

koledzy ja mialem u siebie tak z luterkiem od kierowcy co sie okazalo ze prad dochodzil tylko wklad lustra byl nie podgrzewany i to byla przyczyna . Teraz mam juz oryginalny wklad z podgrzewaniem i jest ok. Sprawdz czy masz podgrzewany wklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odgrzewam trochę temat bo mi właśnie przestało grzać lewe lusterko :zly:

Proszę o jakieś porady jak się zabrać do zdiagnozowania usterki.

Gdzie można sprawdzić czy dochodzi napięcie do lusterka? Czy trzeba je rozbierać aby to stwierdzić czy jest jakaś kostka, gdzie?

Co w przypadku jeżeli napięcie nie dochodzi? Są jakieś osobne bezpieczniki dla lewego i prawego lusterka?

Proszę o podpowiedź bo nie chcę zepsuć czegoś przy diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam trochę temat bo mi właśnie przestało grzać lewe lusterko :zly:

Proszę o jakieś porady jak się zabrać do zdiagnozowania usterki.

Gdzie można sprawdzić czy dochodzi napięcie do lusterka? Czy trzeba je rozbierać aby to stwierdzić czy jest jakaś kostka, gdzie?

Kostka jest pod poszyciem drzwi. Dość łatwo się do niej dostać -> http://nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=14&a...id=3&tid=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to już wiem, wyczytałem z wcześniejszych opisów.

I teraz zakładając że nie dochodzi napięcie, to co wtedy? Są jakieś bezpieczniki które trzeba sprawdzić?

A co jeżeli napięcie dochodzi?

Jakie są następne kroki postępowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...