Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak blokady dyferencjału w t61


Gofi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem szczęśliwym posiadaczem y61 safari td4.2t

wlasnie jutro zaczynam renowacje całego auta

niestety moj Patrol nie ma blokady dyferencjału ....

potrzebuje porady czy kupić główkę z blokadą,czy używany most z blokada czy może coś innego 

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

PS

jak mogę sprawdzić przełożenie w moim moście?

z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii blokady ja bym kupił blokadę dedykowaną - unikniesz problemów w załączaniem itp

Co do przełożeń to: (zapożyczone od Radzika - https://radzikone.pl/przelozenia-mostow-vitara-gv)

Prosty sposób na sprawdzenie przełożeń w moście bez rozbierania auta:

  1. Unieś jedno tylne koło. Pozostałe koła zostają na ziemi.
  2. Zaznacz położenie podniesionego koła i tylnego wału malując kropki markerem.
  3. Wykonując dwa pełne obroty podniesionym kołem, policz ile obrotów wykonał wał:
    • wał obrócił się pięć razy i trochę: 5.125
    • trochę zabrakło do pięciu obrotów: 4.875
    • wyszło lekko ponad cztery i pół obrotu: 4.625
    • niecałe cztery i pół obrotu: 4.3
    • prawie cztery obroty wału: 3.909
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro chcesz dokładać blokadę, to i tak czeka cię wyjęcie "gruchy" jak ją wyjmiesz, to na przełożeniach będziesz miał wybite cyferki i obejdzie się bez wróżenia z obrotów wału

wtedy rozważysz czy kupować samą gruchę, czy cały most, jeżeli będzie kłopot z kupieniem dyfra z blokadą (z odpowiednim przełożeniem) możesz rozważyć zmianę przełożeń w obu mostach np. na 37/8 (Patrol 2,8 Y60 i Y61) 

możesz też bez żadnego problemu włożyć do tego mostu co masz blokadę ARB lub zamiennik (chiński) do tego rozwiązania potrzebny jest jeszcze kompresor, oryginalna blokada jest sterowana z vacu pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...