Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zablokowane drzwi tył


lukaszmichalak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Nie mogłem znaleźć nic powiązanego, dlatego zakładam nowy temat.

Mam problem z zablokowanymi tynymi drzwiami w moim Pathfinder-rze.

Po wymianie głośnika, założyłem tapicerkę, poprzykręcałem śruby oraz założyłem plastiki.

Przy próbie otwarcia drzwi - nic... Ani z zewnątrz ani od wewnątrz.

Klamiki pracują normalnie, czuc opór linki, ale rygiel ani drgnie. Drzwi nie chca sie otworzyć...

Czy macie jakiś sposób na otwarcie drzwi? Wydaje mi się, że demontaż boczków przy zamkniętych drzwiach nie jest możliwy.

Prosze pomoc i wskazówki, jak można otworzyć te drzwi za co z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż boczków przy zamkniętych drzwiach jest jak najbardziej możliwy. To japończyk a inaczej zablokowanych drzwi nie otworzysz. Prawdopodobnie nie założyłeś pancerzy linek w uchwyty i linka nie ciągnie zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Dziś rano nie mogłem otworzyć z zewnątrz lewych tylnych drzwi. Od środka otwieram bez problemu. Linka spadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdopodobnie z klamki. Niestety ale uchwyty końcówek pancerzy są plastikowe i sypią się strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BrennaStar napisał:

Podepnę się pod temat.

Dziś rano nie mogłem otworzyć z zewnątrz lewych tylnych drzwi. Od środka otwieram bez problemu. Linka spadła?

A nie masz tzw.  blokady rodzicielskiej przy drzwiach...?? Taki cycek przy zamku z możliwością przesuwania przy otwartych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada rodzicielska, a raczej blokada anty dzieciowa...:D działa w ten sposób iz nie można drzwi otworzyć od wewnątrz.... z zewnątrz no problem.

Brennastar musisz zdjąc boczek drzwi, i zerknąć na mechanizm klamki. Mogła linka z pancerzem się odczepić z mocowania lub cięgno klamki się ułamało (taki mały plastikowy dynks) co popycha ramię odblokowujące drzwi.

Problem jest w tym iz spręzyna klamki/cięgna  jest mocna w stosunku do wytrzymałości części plastikowych zamka, przy mrozie to poprostu pęka , a jak zamek lekko przymarznie to juz masakra.

Najprosciej to wymienić na chińskie cało metalowe zamienniki, tylko mnie się w nich nie podoba to iż uszczelka klamki nie jest idealnie dopasowana i zamiast gumowa jest to miekki plastik. Hybrydy nie da się z tego zrobić.

Klamki można naprawić, ale to  robota dla typowych majsterkowiczów, upierdliwe. No i podstawa to zmiękczyć spręzynę.... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrisT napisał:

Najprosciej to wymienić na chińskie cało metalowe zamienniki,

Rozumiem, że "chiński zamiennik klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... nie są drogie , ale też zazwyczaj czarne do malowania..... ori są drogie i trudno dostępne, chyba ze używki.

Wpierw zdejmij boczek drzwi, zobacz co tam się podziało, może tylko linka z pancerzem wypadła z mocowania.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TESTER 1956 napisał:

A nie masz tzw.  blokady rodzicielskiej przy drzwiach...?? Taki cycek przy zamku z możliwością przesuwania przy otwartych drzwiach.

Witam,

Blokada odpada. Nie jest uruchomiona.

3 godziny temu, BrennaStar napisał:

Rozumiem, że "chiński zamiennik klamki?

Hey,

Klamki są oryginalne.

3 godziny temu, KrisT napisał:

blokada rodzicielska, a raczej blokada anty dzieciowa...:D działa w ten sposób iz nie można drzwi otworzyć od wewnątrz.... z zewnątrz no problem.

Brennastar musisz zdjąc boczek drzwi, i zerknąć na mechanizm klamki. Mogła linka z pancerzem się odczepić z mocowania lub cięgno klamki się ułamało (taki mały plastikowy dynks) co popycha ramię odblokowujące drzwi.

Problem jest w tym iz spręzyna klamki/cięgna  jest mocna w stosunku do wytrzymałości części plastikowych zamka, przy mrozie to poprostu pęka , a jak zamek lekko przymarznie to juz masakra.

Najprosciej to wymienić na chińskie cało metalowe zamienniki, tylko mnie się w nich nie podoba to iż uszczelka klamki nie jest idealnie dopasowana i zamiast gumowa jest to miekki plastik. Hybrydy nie da się z tego zrobić.

Klamki można naprawić, ale to  robota dla typowych majsterkowiczów, upierdliwe. No i podstawa to zmiękczyć spręzynę.... 

Hey,

Blokada odpada. Nie jest uruchomiona.

6 godzin temu, sq9mcs napisał:

Demontaż boczków przy zamkniętych drzwiach jest jak najbardziej możliwy. To japończyk a inaczej zablokowanych drzwi nie otworzysz. Prawdopodobnie nie założyłeś pancerzy linek w uchwyty i linka nie ciągnie zamka.

WItam,

Dzięki za odp. Zaraz po robocie spróbuje zdjąć boczek.

Dzięki za podpowiedź.

6 godzin temu, sq9mcs napisał:

Tak prawdopodobnie z klamki. Niestety ale uchwyty końcówek pancerzy są plastikowe i sypią się strasznie.

WItam ponownie,

Zgodze z tym , że te białe plastoikowe końcówki na końcach linek są strasznie delikatne.

Czy masz jakiś sposób, żeby to zamocować trwalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez jakiś czas do jednej z linek miałem zrobione metalowe ucho które dawało radę. Niestety z upływem czasu pancerz rozleciał się całkowicie. Skończyło się na wymianie całego zamka. Niestety konstrukcja uniemożliwia demontaż poszczególnych elementów z zamka w tym linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Wszystkich.

Boczek(tapicerka) da się łatwo zdemontować od środka przy zamkniętych drzwiach (dzięki sq9mcs).

Zamek się nie otwierał, bo spadły dwie linki (przyczyna - pękniety zaczep na końcu plastikowego zakończenia linki)

Coś popytałem u mnie w mieście - jest człowiek, który zdejmie kulkę z linki, dotoczy metalowe tulejki - takie jak plastikowe, osadzi na linki i zarobi kulkę na końcu linki.

Po wszystkim, mogę podesłać fotki jak to wyjdzie, zdać relację z funkcjonalności, a dla zainteresowanych; koszty oraz namiar na człowieka.

Dziękuję Wszystkim zaangażowanym w temat i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 08:41, BrennaStar napisał:

Podepnę się pod temat.

Dziś rano nie mogłem otworzyć z zewnątrz lewych tylnych drzwi. Od środka otwieram bez problemu. Linka spadła?

Witam. Miałem podobny problem z otwieraniem od zewnątrz a od wewnątrz było ok, okazało się że wygięta za mocno była dźwignia którą naciskała klamka zewnętrzna po demontażu zamka i podgięciu dźwigni wszystko wróciło do normy.

W drzwiach nie ma linek są tylko cięgna mówię tu o P11

 

Edytowane przez piterlip
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WItam Wszystkich!!!

Mam problem z otwieraniem tylnych drzwi z zewnątrz.

Od początku, kiedy nabyłem auto, miałem podobny problem, ale okazało się że popękały plastikowe tulejki, które trzymają cięgna w prowadnicy(o czym pisałem już wcześniej), tulejki wymieniłem na wytoczone z metalu i  Problem zniknął.

Teraz od kilku dni, kiedy zamknę auto centralnym zamkniem i ponownie je otworzę, tylne drzwi nie otwierają się z zewnątrz(obie strony). Muszę otworzyć je klamkami od wewnątrz i wtedy jest OK ale tylko do momentu kiedy ponownie zostaną zamknięte centralnym zamkniem - wtedy problem powraca. I tak w kółko. Czy sa jakieś ustawienia, które blokują otwieranie tylnych drzwi z zewnątrz? Blokady dziecięce są otwarte. Jeśli ktoś spotkał się z czymś takim to proszę o pomoc, za co z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie dałem sobie spokój i wymieniłem cały zamek drzwi z tyłu od strony kierowcy. Problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...