Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ZAPALAJĄCA SIĘ SPIRALA I GAŚNIĘCIE SAMOCHODU


jarekmilczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem cudeńka, jakim jest Pathfinder. Do tej pory 1,5 miesiąca wszystko było w samochodzie w porządku. Ostatnio kilka razy w trakcie normalnej jazdy po mieście mi zgasł, a przed tym zapaliła się pomarańczowa spirala na tablicy. Dodatkowo czasem pojawia się ona również podczas postoju samochodu i wówczas jakby rwał (tak jakby przez dosłownie sekundę chciał zgasnąć, spadają obroty i nagle się podnoszą  i wszystko dalej jest ok).

Co to może być ? jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może by tak wpiąć się kompem pod złącze diagnostyczne i odczytać kody błędów?!

bo jak narazie to jest to wróżenie z fusów, a ilość rzeczy które wymienimy do ewentualnej naprawy/wymiany i koszta z tym związane spowoduje u kolegi arytmię i stan przedzawałowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa spirala to usterka układu świec żarowych. Ale nie powinna świecić w trakcie jazdy. Coś nie tak jest z układem zasilania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela, więc raczej ciężko będzie odczytać kody błędów. A wizyta w warsztacie bez zorientowania się wcześniej, co może być przyczyną również może doprowadzić mnie do palpitacji i stanu przed zawałem :) 

oczywiście wybieram się na diagnostykę, bo na pewno będzie łatwiej to ogarnąć, ale chciałem na chwilę obecną się podpytać co ewentualnie może być i być może, ktoś miał z czymś takim problemy wcześniej.

No nic pozostaje mi analiza na komputerze i jak się z tym uporam (bo czasu ostatnio mało) to podam kody błędów.

Ewentualnie polecacie coś, czym sam mógłbym diagnozować moją zabawkę ? w miarę w jakichś rozsądnych pieniądzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...