Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Przeziębiony diesel ??


Gość raflo997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu,a dokładnie odkąd są przymrozki mam problem z odpaleniem,niewiem czy to świece czy coś innego,bez względu na paliwko,takie z tira :oops: ,czy ekodiesel,czy nowy diesel z orlenu jest tak samo.Czy miał ktoś takie problemy??Co robić??Mechanik?

Czy znacie może taką firme "iskra"robi żarowe świece kosztują 15 zeta sztuka,ale czy są dobre?Czy lepiej zainwestować w droższe,lepszej firmy?

Proszę o pomoc doświadczonych z zimami dieselnissan maniaków

Pozdrowienia z gór :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na świece żarowe. W tamtym roku miałem dokładnie to samo. Już niewielki przymrozek powodował ogromne problemy z rozruchem. Po wymianie świec pali "od tyknięcia". Kupiłem świece za ok. 35 zł/szt. Tańszych nie polecam. Proponuje sprawdzenie każdej ze świec poprzez podłączenie jej bezpośrednio do akumulatora i pomiar prądu płynącego przez nią lub wykręcenie świecy i po zasileniu jej zaobserwuj czy się rozgrzewa do czerwoności.

UWAGA: Druga metoda według mnie jest bardziej skuteczna ale trzeba uważać aby się nie poparzyć.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi!!

Akumulator odpada bo jest nowy(miesiac),poza tym kreci jak szalony.Jedyny problem jest gdy długo stoi,np.przez noc,wtedy podgrzewam kilka razy,wtedy gdy odpalam dusi sie i krztusi i gaśnie,ponawiam podgrzewanie,znowu to samo,ale po kilkunastu sekundach jest normalnie,silnik pracuje normalnie,chyba zacznę od świec.

 

Pozdro dla Roberta z N.Sącza,Szczawnica sie kłania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...