Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] sonda lambda - jaką założyć


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem od niedawna posiadaczem Primery P10 z silnikiem 2000cm3 z 92r-jej poprzedni właściciel serwisował ją chyba u kowala-pompa paliwa od audi,tylna klapa otwierana na drut itd.Mam nadzieję doprowadzić ją do stanu godnego marki jednak pojawił się problem-mechanik twierdzi że zamiast sondy lambda jest wkręcona śrubka :shock: .Czy auto nie powinno działać w trybie awaryjnym?Wydaje mi sie że oprocz spalania jest ok.Jakie są parametry oryginalnej sondy?Czy można założyć uniwersalną+ewentualnie zmodyfikować wtyczkę?Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam forumowiczów.Ps.silnik 16v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by troszkę poszukać na forum. Pamiętam, że była kiedyś mowa o dwóch rodzajach sond do tych silników i chyba stwierdziliśmy, że nikt nie wie która powinna być zamontowana. Ja mam przerobione z "małej" na "dużą" i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primeraW10
Trzeba by troszkę poszukać na forum. Pamiętam, że była kiedyś mowa o dwóch rodzajach sond do tych silników i chyba stwierdziliśmy, że nikt nie wie która powinna być zamontowana. Ja mam przerobione z "małej" na "dużą" i wszystko OK.

 

robas a ta na duzy gwint masz jakas uniwersalna ?? czy jaka ?? bo ja mam sonde w kolektorze na duzy gwint (fabrycznie) i nie wiem co kupic (czy z jakas uniwersalna bedzie wszystko ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sonda jest już za portkami. Kiedyś kupiłem w JC uniwersalną, ale podziałała chiba z miesiąc i umarła. Teraz mam założoną - nie wiem jaką :oops: - zakładali mi w warsztacie i nawet nie wiem co to jest. Spotkałem się z opinią, że MUSI być oryginał, bo nie będzie dobrze, ale wiem, że wielu z nas zakładało zamienniki i na tym jezdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przewaznie jak kupujesz uniwersalna, to wtyczki nie ma,za to masz rurki termiczne do zgrzania.polecam zkrecenie przewodow gdyz lutowanie nie jest do konca ok gdyz przewod czarny najczesciej jest wolframowy,sa dwa rodzaje standart i cienkoscienne roznia sie parametrami,oryginał?cena kosmos,uniwersalna ok 150 pln,zapytaj slimaka on ostatnio załozył,a ze lubi latac z miernikiem to powie ci czy sonda jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...