Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lampki w podsufitce


kuba123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na pewno nowe lampki na tył w podsufitce trzeba zamawiać przez ASO? Koszt jest mega wysoki i może macie propozycje zeby gdzieś to zamówić taniej? W Intercarsie niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Proponuję uzupełnić w swoim profilu model auta, bo "nie jednemu psu na imię Nissan", a wróżki  tutaj nie mamy. Jeżeli jeszcze opiszesz, co masz na myśli pisząc "lampki", będzie już o czym rozmawiać. Bo lampa to lampa, a żarówka to żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za ustawienie do pionu ;) Nissan Qashqai J11. Chodzi mi o całe lampki w podsufitce oświetlające tylną kanapę. Nie działają włączniki. Żarówki są pewnie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używana 30 zł na allegr.... w serwisie pewnie z 300 zł

ale problem leży pewnie gdzie indziej, może w ogóle nie jest podpięta kostka, sprawdzałeś ?

napięcie w kostce jest ?

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis sprawdzał i zalecił nowe lampki. Napięcie jest. Nowa ponad 100 zł za sztukę w ASO. Dlatego pytam czy gdzieś nowe jeszcze znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używane ? Nie mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba123, te lampki są tak prosto (żeby nie powiedzieć prostacko) wykonane że nie mam nawet pomysłu co tam może się zepsuć poza źródłem światła. Weź jedną na stół i zobacz co jest w środku.

A skoro jesteś z Wawy to mogę Ci pomóc, bo jak czytam że serwis chce za to ponad 200 zł to mi się ... rozporek (nie, nie scyzoryk) sam otwiera żeby olać taka ofertę ;)

Lampka wygląda tak jak na zdjęciu z allegro w tej zakończonej aukcji link

Co tu ma sie psuć?

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakąś blaszke trzeba podgiąć bardziej...

Tam nie ma się co zepsuć

Oprucz żarówki oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej mogą nie kontaktować styki w przełączniku lub zaciski na żarówce. Trochę KONTAKTU w spreju i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej,

 

Mam ten sam problem, 

Zauważyłem że jeśli dociśnie się przycisk włącznika lampki tylniej to działa, jak odpuszczę palec przestaje świecić. 

Nie chce kupować używanych które nie wiadomo ile podziałają.


Jakieś rady Panowie i Panie >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ,a ja za żadne skarby nie mogę zrobić tylnego prawego światła. Swoje rozebrałem przeciściłem zlutowałem spowrotem i nic lampka zbudowana bardzo prosto,napięcie jest, dwie lampki ze szrotu kupione i też nie działają, nie mam pomysłu bezpieczniki całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Karminadel napisał:

 

Dla 20 zł chyba nie warto czekać z Chin plus dopłata opłat skarbowo-celnych.

a czemu ma płacić opłate celną? za  mała suma do opłat. 
 Zamawiam u chińczyka od kilku lat i zdarzają sie sumy około 500zł , nie zapłaciłem nigdy jeszcze żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało wejść od 1 stycznia - ale teraz poszukałem by ci odpowiedzieć i widzę, że przesunęli na lipiec, znów mała obsuwa:

Koniec tanich paczek z AliExpress i eBaya. Wkrótce od każdej zapłacimy VAT (businessinsider.com.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy orientuje się ktoś gdzie znajduje się bezpiecznik od oświetlenia kabiny. Przestało mi działać. Również nie mam oświetlenia w bagażniku, oraz w zapalniczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Makrys napisał:

Koledzy orientuje się ktoś gdzie znajduje się bezpiecznik od oświetlenia kabiny. Przestało mi działać. Również nie mam oświetlenia w bagażniku, oraz w zapalniczce

Temat załatwiony. Pomógł mi ten post od Krzycho59:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat, ma ktoś patent na te lampki oświetlenia kabiny ?? U mnie w J11 nie działają obie. Niestety nie ma racji kolega który pisze że nie ma tam się co zepsuć, konstruował je jakiś debil i tak to skonstruował że bardzo ciężko to rozebrać a jak już rozebrałem to nie da się tego naprawić. Macie patent na zamienniki jakieś czy od innego auta może pasują ? Bo tych oryginalnych nie chcę bo pewnie się znowu zaraz zepsują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z zamiennikami,za to raz tutaj spotkałem się że padła cała lampka,więc na tyle userów i lat ...myslę że możesz kupić oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo ludzi narzeka, że lampki nie działają, trzeba docisnąć przełącznik żeby świeciło. Konstrukcja jest taka że po płaskich konektorach jezdzi taki jakby wózek z blaszką która zwiera styki, z jednej strony jest to wlutowane a z drugiej trzymają plastikowe kołki kołyskę przełącznika i nie ma możłiwości nic podgiąć ani docisnąć. Beznadziejne, Podejrzewam że raczej jak się komuś to zepsuje to olewa i tak jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też padł wyłącznik od lampki (już dawno).

Wywaliłem stary przełącznik, kupiłem w sklepie elektronicznym coś podobnego do tego niżej (tylko 3 pozycyjny) i zamontowałem w miejsce starego.

Trochę słabo może to wygląda ale działa a i tak nikt nie zwraca uwagi na lampki na podbitce :)

image.png.5da8002d8643d86aea486ee6cf3a4db3.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 26.01.2021 o 17:06, Karminadel napisał:

Ja płaciłem 80zł w ASO.

[Aktualizacja ceny] Wczoraj znów wymieniłem jedną. Też kupiłem w ASO.

Aktualny koszt w ASO: 130,00 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Naprawa tych lampek jest banalnie prosta dla osób posiadających kilka potrzebnych narzędzi, które umożliwią wylutowanie wyłącznika. Ten zabieg jest konieczny, by dostać się do styku, który na pewno zaciął się w obudowie.

Krótka instrukcja:

1) Wylutuj wyłącznik - potrzebujesz odsysacz do cyny. 

2) Wyjmij wyłącznik z obudowy lampki - ostrożnie podważaj i podciągaj. 

3) Odwracamy przyciskiem klawiszem do dołu, a następnie podważamy i ostrożnie wyjmujemy "płytkę z pinami (stykami, które odlutowaliśmy).

4) Teraz pęsetą wyjmujemy "biały element z tworzywa". To obudowa mini styku. 

5) Naciskamy srebrny metalowy styk celem sprawdzenia czy odbija - pod stykiem jest maleńka sprężynka, której zadaniem jest wypychanie tego styku.

6) Jeśli styk jest wciśnięty równo z obudową to podważ go igłą i podciągnij ku górze - ostrożnie, bo pod stykiem jest sprężynka. Jeśli wyskoczy to jej szybko nie znajdziesz;-)

7) Odwróć styk o 180 w poziomie i spróbuj czy teraz sprężynka będzie go wypychać - czasami działa.

8) Jeśli nadal się zacina to zetrzyj boki styku na drobnym papierze ściernym  z obu stron - sprawdzaj czy już odbija

9) Gdy styk po wciśnięciu w gniazdo obudowy odbija to umieść go w odpowiedniej pozycji w obudowie włącznika i delikatnie wciśnij płytkę z pinami na właściwe miejsce.

10) Odwróć włącznik przyciskiem ku górze i sprawdź czy wszystko działa - oczywiście można też użyć miernika i sprawdzić poprawność działania od strony przewodności. 

11) Wstaw włącznik do obudowy lampki i wlutuj. 

Ważne: Posprzątaj sobie na warsztacie i działaj roztropnie, a ogarniesz to w 20 minut. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...