Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podnoszacy wskaznik temperatury silnika przy wlączeniu światel


mysliwy2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Mam Problemik oto on. Przy wlaczeniu  swiateł jak i klimatyzacji  podnosi sie  wskaznik  temperatury silnika terrano 2 92 Kw 125 kM  2.7TDI 200 rok produkcji .Czy aby nie mam gdzies zlodzieja prądu. Czujniki wymienione na nowe.Czy moze jakies bezpieczniki? Nie wiem a termin u elektryka mam dopiero 17 grudnia.Moze ktoś tez mial taki problem.Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia połączenia z masą silnika i nadwozia oraz klemy akumulatora. Jakie napięcie ładowania alternatora bez obciążenia oraz po włączeniu świateł, A/C, ogrzewania tylnej szyby itp.?

Co do upływu prądu ("złodzieja"): na postoju i wyłączonym silniku oraz wszystkich odbiornikach, odłącz klemę (+) i pomiędzy nią a słupkiem/biegunem (+) akumulatora włącz szeregowo amperomierz i zmierz prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sprawdzę i dam znać.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze nie do końca zrobiony ale było małe ładowanie alternatora bo 12,8 , po wymianie regulatora napięcia jest już ładowanie 14.34. Wymieniłem masy przy akumulatorze , .Jest lepiej mogę jeżdzić z włączona klimą lub włączonym  nadmuchem na  drugim stopniu , ale teraz w dniu dzisiejszym jeszcze chce zmasować silnik z ramą.Jakby ktoś miał jakieś  inne sugestie to proszę o poradę.Podobno trzeba  masę zrobić na zegarach ale gdzie i jak jak zegary są elektroniczne  Dziękuje z góry za poradę.Pozdrawiam Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje/ą się wentylator/y na chłodnicy z chwilą włączenia klimatyzacji i wzrostem temperatury na wskaźniku? Sugerując się Twoim avatarem :) - czy chłodnica klimy (ta z przodu) nie jest zanieczyszczona (błotem, owadami itp.)? Zanieczyszczenie radiatora klimy powoduje mniejszy przepływ powietrza na chłodnicę płynu chłodzącego znajdującej się za nią. Druga sprawa - układ chłodzenia jest drożny? Przewody chłodnicy (góra i dół) mają taką samą ciepłotę i twardość po rozgrzaniu silnika? Jak zachowuje się sprężarka klimy (ciepłota jej obudowy, hałas ze strony paska osprzętu itp.) - ostrożnie z ręką!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Temat wzrostu wskaznika temperatury rozwiązany.Ja mam wersje Terrano Skandynawska z dwoma akumulatorami.To była wina masy.Masa była tylko od silnika do akumulatorów i powiązana z alternatorem i z karoserią.Był to montaz oryginalny. A teraz zrobiłem dodatkową masę od silnika i połączyłem z ramą.Oczywiście wszystko wróciło do normy i jest oki.

Dziękuję wszystkim za pomoc i porady

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...