Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] kupiłem zimówki


Gość heineken72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

troszkę inne niż zalecane 185/70/13 czy 175

koła ma 13

 

kupiłem 165/13 nie ma innego wymiary ... a facet mówił ze jak nie ma tzn ze jest 165/80/13

 

była troszke wyższa od 185/70/13

pytanie: czy licznik bedzie przekłamywał?

 

ps. nie mam ABS także nie będzie konfliktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę inne niż zalecane 185/70/13 czy 175

koła ma 13

 

kupiłem 165/13 nie ma innego wymiary ... a facet mówił ze jak nie ma tzn ze jest 165/80/13

 

była troszke wyższa od 185/70/13

pytanie: czy licznik bedzie przekłamywał?

 

ps. nie mam ABS także nie będzie konfliktu :)

jeżli masz wzorcową 165/80 R13 to:

średnica koła 185/70 R13 będzie 5mm mniejsza, różnica prędkości: - 0,85%

i prędkość odpowiednio:

przy wzorcowej 50 km/h - 49,58 km/h

100 km/h- 99,15 km/h

150 km/h - 148,7 km/h

jeśli różnica w wielkości koła jest do 2 % a w twoim przypadku jest 0.84% to jest idealnie :wink:

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę inne niż zalecane 185/70/13 czy 175

koła ma 13

 

kupiłem 165/13 nie ma innego wymiary ... a facet mówił ze jak nie ma tzn ze jest 165/80/13

 

nie wiem czy dobrze kumam nie ma zimówek w rozmiarze 185/70/13 to jakaś lipa bo w takim razie na czym ja jeździłem przez ostatnie 3 sezony :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to te oponki są trochę za wąskie do tak dużej masy pojazdu.

Żeby przypadkiem nie jeźdźił jak na łyżwach.

Maniek-ol pozwolę się z tą opinią niezgodzić, otóż węższe opony to lepsze "wżynanie" się w śnieg!, zakładanie szerszych laczków jest nieuzasadnione. =;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę inne niż zalecane 185/70/13 czy 175

koła ma 13

 

kupiłem 165/13 nie ma innego wymiary ... a facet mówił ze jak nie ma tzn ze jest 165/80/13

 

nie wiem czy dobrze kumam nie ma zimówek w rozmiarze 185/70/13 to jakaś lipa bo w takim razie na czym ja jeździłem przez ostatnie 3 sezony :lol::lol::lol:

jak to nie ma opon 185/70 R13 ? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

zobacz sobie na http://www.baloon.pl :D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 13"??Przecież Primerka lepiej jeżdzi na 14"

185/70 14" są takie

gwoli ścisłości: moja primka (wersja niemiecka) miałą orygnialnie felusie 165/80 R13 o czym świadczy nalepka na słupku drzwiowym samochodu jak i instrukcja obsługi autka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to te oponki są trochę za wąskie do tak dużej masy pojazdu.

Żeby przypadkiem nie jeźdźił jak na łyżwach.

Maniek-ol pozwolę się z tą opinią niezgodzić, otóż węższe opony to lepsze "wżynanie" się w śnieg!, zakładanie szerszych laczków jest nieuzasadnione. =;

 

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ja mówię o stosunku masy pojazdu do szerokości opony . Żeby Ci to odzwierciedlić napiszę tak : załóż na samochód koła dojazdowe i pojeździj na mokrej nawierzchni , zwróć uwagę na trzymanie boczne w zakrętach i na długość drogi hamowania. Z resztą na suchej nawierzchni wyniki też nie będą ciekawe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to te oponki są trochę za wąskie do tak dużej masy pojazdu.

Żeby przypadkiem nie jeźdźił jak na łyżwach.

Maniek-ol pozwolę się z tą opinią niezgodzić, otóż węższe opony to lepsze "wżynanie" się w śnieg!, zakładanie szerszych laczków jest nieuzasadnione. =;

 

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ja mówię o stosunku masy pojazdu do szerokości opony . Żeby Ci to odzwierciedlić napiszę tak : załóż na samochód koła dojazdowe i pojeździj na mokrej nawierzchni , zwróć uwagę na trzymanie boczne w zakrętach i na długość drogi hamowania. Z resztą na suchej nawierzchni wyniki też nie będą ciekawe. Pozdrawiam

wiedziałem że rozmowa sprowadzi się do przkonywania o wyższości świąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem i odwrotnie :wink:, ja uważam że na śnieg węższe laczki (oczywiście do pewnej granicy) z racji mniejszej powierzchni styku a zatem niejako lepszego wbijania się w śnieg są lepsze, ale zgodzę się z Tobą, że na mokrym jako takie są gorsze od np. laka 185 czy 195 :wink: jedno wiem na pewno jedne i drugie na lód są do bani :)

pozdrawiam 8-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

na zime zawsze troszke wężej powinno być

na śniegu mniejsze opory

nigdy nie jeżdziłem na 165 może to rzeczywiście wasko

ale za to wiekszy nacisk na cm2 :)

 

ps. 13" były tu zawsze... chodz wiem ze niektórzy mają seryjnie 14"

ps2. Magwel jak Ty to policzyłes? że taka mała różnica w predkości

mi wyszło ok 6% .. ale nie mierzyłem obwodów miarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. 13" były tu zawsze... chodz wiem ze niektórzy mają seryjnie 14"

ps2. Magwel jak Ty to policzyłes? że taka mała różnica w predkości

mi wyszło ok 6% .. ale nie mierzyłem obwodów miarką

heineken tu masz przelicznik http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp wpisz se tam do tabeli dane opony wzorcowej i tej co masz założyć :wink:

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165 to juz troche hardcore...no chyba, ze jezdzisz w terenie gdize zawsze jest snieg i nie wyjezdzasz na suchy/mokry asfalt w zime :wink:

 

Dokładnie. A jak samochód musi śmiesznie wyglądać. Ja zimówki mam 185 i dobrze się jeździ, nawet po głębokim śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Jeśli chodzi o 165/80 R13 to zapewniam,że nie wygląda tak śmiesznie jak mówisz (piszesz :) )

P10 z tego co wiem w pierwszej "powiedzmy" serii produkcji do 93r miały seryjnie 13 i ludzie dawali sobie radę. To że teraz montuje sie już inny rozmiar nie świadczy o tym, że tamten wyglądał śmiesznie.

Następny plus za 13 to ich cena, kup komplet zimówek 13 i porównaj cenę z kompletem 14, sam zobaczysz :lol: a jeśli chodzi o możliwości jezdne na śniegu to w zimie lepiej sprawdza się opona węższa - już któryś z Klubowiczów to zauważył i zasadniczo zaleca się montaż opon węższych na zimę.

Pozdrowienia i 3majcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny plus za 13 to ich cena, kup komplet zimówek 13 i porównaj cenę z kompletem 14, sam zobaczysz

 

pomniędzy 14 a 15 w tym samym rozmiarze 20 zł różnicy bo akurat to przerabiałem :lol::lol::lol: czyli nie jest to tak powalające :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania żeby opona o rozmiarze 165 dobrze trzymała się drogi, w końcu primera trochę waży, poza tym jak często w zimie jeździsz w głębokim sniegu, raczej nie często. Ja nie widzę uzasadnienia żeby zakładać aż tak wąskie opony to nie jakiś cieniaś czy matiz.

 

A co do tego że śmiesznie wyglądają to bez urazy, ja w lecie śmigam na 215 to jak pomyślę jak by wyglądał mój wozik na 165 to naprawdę wydaje mi się że przymajmniej dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglew może to nie do tematu ale mam pytanie???Kto widnieje na Twoim zdjęciu???

koleżanka :mrgreen:

 

Jak widać są zwolennicy węższych i szerszych ladżerów, ja jednak zaciągam na dniach zimowe semperitki winter grip (4 miejsce w teście ADACa, przy najlepszej jakości do ceny) właśnie 165/80 R13 za 177 złociszy, a na lato mam drugi kompat feluś 15 calówek z oponkami 185/60 R15 :wink: :D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja np.mam Primere z 92 roku i ma seryjne opony 165/80/13 i naprawde nienarzekam na ich wielkosc czy szerokosc.Poprostu takie stosowal wtedy producent i tego sie trzymam.Andrzej troche sie wyglupil,ze to hardcore,bo takich nie ma wiec skad moze wiedziec.A gadac to kazdy potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...