Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

370z chlodnica oleju silnika i skrzyni od rx-8


Rado13912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co myślicie o dołożeniu chłodnic oleju i skrzyni od mazdy rx-8?? Chlodnice te posiadają termostat i są bardzo tanie, a podłączenie ich też nie byłoby problemem, ponieważ podobno gwinty są m18x1,5 i zamontowałbym oczka na wąż 10mm ze śrubami przelewowymi. A zależało mi na termostacie do oleju skrzyni, żeby szybciej sie nagrzewała do temperatury roboczej. Nigdzie na forum nie znalazłem tematu dlatego zakładam nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem już wielokrotnie o tym bo lepiej działa termostat z mazdy niż Mishoimoto w podstawce filtra oleju...

Droga za to jest regnarcja takiej chłodnicy, używane z RX8 są zawsze po gigantycznym przebiegu rzędu 50-100ty km i niemal że zawsze są w nich panewki bo to już olbrzymi przebieg jak na silnik Wankla...
Chłopaki z Rev serwis co serwisują/remontują Wankle oferują chłodnice z nowymi rdzeniami - w takie coś bym zainwestował jak już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby wyplukac ja pod lekkim cisnieniem wiadomo zeby nie rozsadzilo jej:P bo juz sie pospieszylem i zamowilem dwie... Ale za 30zl sztuka to jak cos trudno sie mowi...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dodam ze moglbym ta plukanke zrobic za pomoca ciagnika rolniczego i tylnych sekcji hydraulicznych... Waz do sekcji bym podlaczyl drugi koniec do jednego wyjscia z chlodnicy i ogień jej tam zeby sie wyplukala a pozniej w druga strone i zobacze co z niej wyleci hehe... Tylko troche skryzuje tak na mala dziurke 1 albo 2 mm bo ciagnik ma duze cisnienie na wyjsciach chyba ze 300 bar;)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...