Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350Z USA problem


dorian.0323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jezdze nissanem 350z wersja USA automat. Auto do dzisiaj jezdzilo bez zarzutu. Dzis po odpaleniu (wczesniej nic kompletnie sie nie dzialo) na wolnych obrotach wszystko ok po dodaniu gazu ok po odpuszczeniu jakby sie dlawil i obroty spadaly prawie do zera a zaraz spowrotem ok i tak po kazdym odpuszczeniu gazu (na zimnym) na cieplym juz problem zniknal. Po chwili jazdy patrze a temperatura silnika mocno wzrosla i spod maski dym, zatrzymalem sie, zgasilem (niby wszystki mokre) odczekalem az ostygnie i znowu odpalilem i na wolnych obrotach na parkingu trzymal temperature, dwa wentylatory chodzily na maksa i dodam ze mam korek chlodnicy z termometrem, jak sie silnik zagrzal pokazywalo prawie 100stopni jak zjechalem i byl na wolnych pokazywal 20stopni, stalem tak ok 20 min, nawiew cieplo na maksa a z nawiewu wieje zimnym, plynu ubylo tylko troche, jak wsiadlem i ruszyłem momentalnie zaczela rosnac temperatura prawie do maks. Zostawilem auto zeby sie ostudzilo nastepnie po ok 2h zonaczylem ze zbiornik wyrownawczy chlodnicy jest prawie pusty albo i pusty... czy to moze byc termostat? Czy cos powazniejszego? Czy te dwie rzeczy z tym przygasaniem i grzaniem sie sa powiazane? Czy to tylko zbieg okolicnzosci? 

Probowalem cos znalezc na forum ale chyba nikt nie mial takiego problemu..

pozdrawiam i czekam na madra odpowiedz :P :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zbiorniczek wyrównawczy pusty i z nawiewu wieje zimnym, to chyba masz zbyt mało płynu chłodzącego, hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Wpomniany korek z termometrem byl 1.1 bar a ztka ma 0.9 nie zauwazylem tego korek za pozno sie otwieral i dlatego wywalalo plyn :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie rozwiazalem, wstepne ustalenia to zasyfiona przepustnica i krokowiec poza tym odkad kupilem auto czeka na mechanika wymiana płynów swiec uszczelek uszczelniaczy itd i montowanie kompresora Vortech V1 wszystko czeka na miejsce w garazu, takze po czyszczeniu moze sie okazac ze wszystko wporzadku, od tamtego momentu nie odpalalem auta bo do dzisiaj samochod stoi u innego mechanika poniewaz wrzucalem hamulce brembo z tarczami i klockami ebc, takze jak odpale bede wiedzial czy problem sie powtorzyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no nie wiem :/ myslalem ze ma ?? Teraz sam jestem zdziwiony ... w takim razie co to moze byc? Sama przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktorys z inzynierow wyjasnic jak w zetce realizuje sie uchylenie przepustnicy skoro nie ma linki i krokowca jak wielu zgodnie twierdzi? Ciekawsze jest to o tyle ze proponujecie adaptacje...:pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi falowały obroty i szarpało delikatnie przy dodawaniu gazu w okolicy 2krpm, wymieniłem przepustnice i jest okej. adaptacja nic nie dała, musiałem wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jaka zalozyles przpustnice i jaki rozmiar? Oryginalna? Bo myslalem zeby zalozyc wieksza bo sa uniwersalne tylko zastanawialem sie jak ja pozniej podlaczyc :// czy wejdzie tak samo jak stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawą przepustnice :D haha. a tak serio to tak, seryjna oryginalna przepustnica uzywana z olx.

U mnie pod blokiem sam wymieniałem, wystarczył krzyżak i kombinerki. nie wiem jak wygląda sprawa z jakimiś większymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...