Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11]Problem ze spryskiwaczem szyby


gibek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś miał problem ze spryskiwaczami przedniej szyby ? problem - otóż na początku przecioł mi się przewód od spryskiwacza (przód)zakleilem go wszystko było okej a teraz nie działaja wogole. Tylni natrysk szyby działa słychać silnik płyn leci. Jak próbuje spryskać przód   Słychać silniczek płynu brak. Proszę o pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeglądałeś czy gdzie s spod samochodu nie leci woda?

Może masz dwa przebicia? albo twój spaw nie trzyma?

zobacz czy ubywa wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę inny problem, a mianowicie ciągle mi ubywało płynu z zbiorniku spryskiwacza. Szukałem co było możliwe, nawet wyciągnąłem zbiornik.

Nic nie znalazłem, dałem do serwisu bo była jeszcze gwarancja, okazało się ze był uszkodzony wężyk w progu w okolicy prawych przednich drzwi.

Po naprawie problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w innych autach sa takie trójniki - zaworki- czasem stają się nieszczelne albo nie działają jak trzeba.

( nie wiem czy przeciwzwrotne ? ).

W starym samochodzie wymieniłem taki na podszybiu - i zadziałało ). Ale to była inna marka.

o dziwo w aso cena 1,56 :) Nawet akwarystyczny kosztuje ok 5 zł :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny mieć zaworek zwrotny by płyn nie ściekał do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gibek1 napisał:

Witam czy ktoś miał problem ze spryskiwaczami przedniej szyby ? problem - otóż na początku przecioł mi się przewód od spryskiwacza (przód)zakleilem go wszystko było okej a teraz nie działaja wogole. Tylni natrysk szyby działa słychać silnik płyn leci. Jak próbuje spryskać przód   Słychać silniczek płynu brak. Proszę o pomoc ? 

Może być tak, że w miejscu, w którym kleiłeś jest zakłócenie przepływu wywołane klejeniem i jakaś drobinka zasklepiła przekrój wężyka...Może wężyk uszkodził się winnym miejscu, a może dysze spryskiwaczy się zasklepiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wsysło klej kropelkę i poleciało na dysze :)

Ja mam inny dziwny objaw ( moja upierdliwa fanaberia ) - nie umiem ustawić dysz aby siebie zadowolić :P:P:P

Albo mam za nisko albo mam za wysoko.

Stoje -leci na dach , jadę leci na wycieraczkę. A mam wrażenie że czasem tryska mocniej raz słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne zjawisko, im szybciej jedziesz tym niżej  płyn  leci. To zasługa  pędu powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:

a może wsysło klej kropelkę i poleciało na dysze :)

Ja mam inny dziwny objaw ( moja upierdliwa fanaberia ) - nie umiem ustawić dysz aby siebie zadowolić :P:P:P

Albo mam za nisko albo mam za wysoko.

Stoje -leci na dach , jadę leci na wycieraczkę. A mam wrażenie że czasem tryska mocniej raz słabiej.

Jest możliwość przerobić spryski....Wyprowadzić wężyki na same  ramiona wycieraczek i tam je zamontować,są takie zestawy,miałem tak w Note.Wtedy pięknie pryska przed samą wycieraczką

https://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-na-ramie-wycieraczki-4-spryski-i6819068305.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym demontować przewody od strony spryskiwaczy i uruchamiać spryskiwacz, żeby ustalić w którym miejscu wystąpił problem, bo jak na razie nie wiadomo czy dysza spryskiwacza jest niedrożna czy jakiś element instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś miał problem ze spryskiwaczami przedniej szyby ? problem - otóż na początku przecioł mi się przewód od spryskiwacza (przód)zakleilem go wszystko było okej a teraz nie działaja wogole. Tylni natrysk szyby działa słychać silnik płyn leci. Jak próbuje spryskać przód   Słychać silniczek płynu brak. Proszę o pomoc ? 
Miałem to samo. Zmień płyn i przedmuchaj dysze sprężonym powietrzem. Na 99% wina stoi po stronie go...ego plynu

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi sprawdzę swój spaw przedmucham wymienię płyn, jeśli to nie pomoże pojadę do serwisu niech wymienia przewód na nowy.Rozwiazanie i cenę podam jak naprawie. Dziękuje i Wesołych Świąt  klubowicze - forumowicze! 

Edytowane przez gibek1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 13:13, gibek1 napisał:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi sprawdzę swój spaw przedmucham wymienię płyn, jeśli to nie pomoże pojadę do serwisu niech wymienia przewód na nowy.Rozwiazanie i cenę podam jak naprawie. Dziękuje i Wesołych Świąt  klubowicze - forumowicze!  

Zanim wymienisz rurkę za milion spróbuj ją przeciąć i połączyć za pomocą czegoś takiego jak poniżej. Wydasz może z 2,50zł ^_^

1199414866_zaczka.jpg.9f86741cbfc9acd3ea1632b667cc5bc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zbadaniu sprawy okazało się ze brakuje elementu który transferuje przewód. Obciąłem dałem łączkę i wszystki gra dzięki za pomoc wszystkim najszczęśćie  nic poważnego.Uwazajcie  żeby nie zgubić tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...