Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dolanie dodatku do benzyny - Maintenance


bialogardzianin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy skutkiem dolania ulepszacza do benzyny może być pojawienie się komunikatu Maintenance Oil and Filter?

Dolałem na rezerwie butelkę specyfiku marki xeramic dodatek do benzyny (NIE ten do czyszczenia wtryskiwaczy), po czym dopełniłem bak benzyną 98. Jeździłem dwa dni bez problemu, a wczoraj podczas postoju przy włączonym silniku wyskoczył komunikat. Dodam, że olej i filtr wymieniane były przez poprzedniego właściciela w październiku tego roku. Silnik 1.2

I jeszcze drobiazg: dlaczego komputer przy pełnym baku podaje zasięg poniżej 400km?

IMG_20181219_211602.jpg

IMG_20181221_185907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer przy pełnym baku podaje 400 bo sam bak ma 46 litrów. Rezerwa odpala się przy około 12-13. Potem można przejechać spokojnie z 60 km aż stan baku będzie pokazywać jako pusty. Gdy zalejesz znowu do pełna to wejdzie jakieś 37 litrów, a to znaczy, że jak wskazówka pokazuje pusty bak to w baku realnie może być nawet 9 litrów. Te 400 zasięgu to jest przy jeździe po mieście, na trasie można zrobić spokojnie 550-600 km. No chyba, że masz ciężką noge. Po co wlewałeś to coś i benzynę 98?

Ten komunikat to nie wiem. Może to jest z ręcznego ustawienia km, który mógł ustawić poprzedni właściciel i akurat tak się zbiegło w czasie. 

Chyba, że tak wygląda komunikat o jakieś awarii., ale nie wygląda na taki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
4 godziny temu, bialogardzianin napisał:

Czy skutkiem dolania ulepszacza do benzyny może być pojawienie się komunikatu Maintenance Oil and Filter?

Warto od czasu do czasu zerknąć do instrukcji, by nie żyć w stresie ...

Maintenance - Utrzymanie (konserwacja). Przypominanie o czynnościach konserwacyjnych

·        Wskaźnik wymiany oleju silnikowego i filtra (Oil and Filter) - wskaźnik pojawia się po upływie ustawionego przez Ciebie czasu do wymiany oleju silnikowego i filtra. Możesz ustawić lub zresetować odległość, po której należy wymienić olej silnikowy i filtr.

1.      Użyj przycisków Góra/Dół, aby wybrać [Settings] i naciśnij ENTER

2.      Wybierz [Maintenance], a następnie [Service] za pomocą przełączników Góra/Dół i ENTER. W menu [Service] użyj przycisków Góra/Dół , aby nawigować między opcjami menu i naciśnij ENTER, aby ustawić lub zresetować odległość, po której należy wymienić olej silnikowy.

Aby zapoznać się ze schematem czynności konserwacyjnych oraz ich interwałami, zajrzyj do Instrukcji serwisowania i konserwacji NISSAN.

·        Wskaźnik wymiany opon (Tyre) - wskaźnik ten pojawia się po przejechaniu ustawionego przez Ciebie odległości do wymiany opon. Możesz ustawić lub zresetować odległość, po której należy wymienić opony.

1.      Użyj przycisków Góra/Dół, aby wybrać [Settings] i naciśnij ENTER

2.      Wybierz [Maintenance], a następnie [Tyre] za pomocą przełączników Góra/Dół i ENTER. W menu [Tyre] użyj przycisków Góra/Dół , aby nawigować między opcjami menu i naciśnij ENTER, aby ustawić lub zresetować odległość, po której należy wymienić opony.

·        Wskaźnik wymiany innych elementów  (Other)  - wskaźnik pojawia się po upływie ustawionego przez Ciebie czasu do wymiany elementów innych niż olej silnikowy, filtr paliwa i opony. Możesz ustawić lub zresetować odległość, po której należy wymienić te elementy.

================================================

Tutaj swego czasu zamieściłem kilka cennych rzeczy, dla początkujących

https://forum.nissanklub.pl/topic/112640-pulsar-pierwsze-kroki/?tab=comments#comment-1222936

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew! Co się okazało: Zajechałem dziś do Nissana w Koszalinie, miły pan serwisant potwierdził jedną z mych tez, że podczas wymiany oleju poza ASO, nie wyzerowano licznika wymiany oleju. Wyłączył to kombinacją przycisków na kierownicy ale zrobił to tak, że nie widziałem. :-) Jak zapytałem jaka to kombinacją odparł: tajemnica. Pytał o wymianę oleju i książkę serwisową, nie miałem ze sobą, ale powiedziałem, że ogladalem ją dziś i wymiana była w październiku tego roku. Powiedział, że dzisiejsze wyzerowanie odliczy czas ponad terminnastepnej wymiany oleju, więc mam sam pilnować teraz terminu zmiany oleju. Dzięki Panowie za wyjaśnienia i porady. Uffff, spokojnych świąt! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomkek1912 napisał:

... Po co wlewałeś to coś i benzynę 98?...

No chciałem bak od środka zakonserwować przed zimą, żeby związać drobiny wody w baku, itp. Nie robicie tego w waszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsar pod względem silnika jest bezobsługowy :) nie kombinuj, trzymaj się instrukcji i będzie hulał jak ta lala :) Ja mam 110 000 km i nie robiłem nic ponad przeglądy gwarancyjne oraz to co napisane w książce serwisowej (najkosztowniejsze napinacze i świece po 80000) i nadal jeżdżę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bialogardzianin napisał:

No chciałem bak od środka zakonserwować przed zimą, żeby związać drobiny wody w baku, itp. Nie robicie tego w waszych?

ja dolewam Black Arrow Diesel Skydd Depresator a oprocz tego staram sie miec w zbiorniku przynajmniej 1/2 paliwa
co prawda u mnie diesel ale celem taka sama profilaktyka

@bialogardzianin masz fajny avatar ; ) orientalista czy fan Seiko? ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, borge napisał:

 

@bialogardzianin masz fajny avatar ; ) orientalista czy fan Seiko? ; )

Dzięki. :wub: jedno i drugie! Uwielbiam twórczość Hokusaia. Avatar to wycinek zdjęcia otrzymanej w prezencie reprodukcji, namalowanej akwarelami przez uzdolnioną, życzliwą koleżankę. :)

Edit: w poprzednim wcieleniu musiałem żyć w Japonii w epoce samurajów. Tym lepiej czuję się teraz w Nissanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...