Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Skrzypiąca klapa bagażnika


Gość mrówa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest w tylnej klapie bagarznika a dokładnie pokrywie silniczka od wycieraczki która jest z blachy na plastikowe zaczepy. miałem k10 90r , k 10 ,93r , k11 96r, i we wszystkich musiałem to zdjąć bo walił jak cholera, w k 12 naszczęście jest plastik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc jest tam blacha na plastikowych korkach+wkręt ale nie stwierdzam żadnych problemów z potrzaskiwaniem; trzeszczy za to tylna półka i te plastiki co ją podtrzymują ale dobre audio załatwia sprawe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno jak macie nie przerobiony układ wydechowy to usunicie osłony wydechu i katalizatora bo gdy siępoluzuja i zaczną brzęczeć to nie ma sensu poprawiać bo za jakiś czas będzie to samo. a nawet na przeglądzie się o to nie czepiają wręcz przecziwnie mogą bez problem sprawdzić stan tłumika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie to juz wywalilem 80% tych oslon a to co jest to sie narazie trzyma juz 12 lat... wydech mam nadal oryginalny po przebiegu 130 kkm :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem to samo u siebie,czyli wywalilem ten kawal blachy (tzn nie doslownie wywalilem,odkrecilem) bo mi trzeszczal dodatkowo w bagazniku. I tak jezdze bez tego od 4lat. A najlepsze jest to ze dostalem od ojca ostatnio ochrzan za to :lol: Moj stary ma primere i oczywiscie u nieg wszystko musi byc na cacy, a jak zobaczyl to, ze ja jezdze bez tej blachy... to sie troche zbulwersowal :wink: :lol::lol::lol::lol::lol: (on juz tak ma :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem to samo u siebie,czyli wywalilem ten kawal blachy (tzn nie doslownie wywalilem,odkrecilem) bo mi trzeszczal dodatkowo w bagazniku. I tak jezdze bez tego od 4lat. A najlepsze jest to ze dostalem od ojca ostatnio ochrzan za to :lol: Moj stary ma primere i oczywiscie u nieg wszystko musi byc na cacy, a jak zobaczyl to, ze ja jezdze bez tej blachy... to sie troche zbulwersowal :wink: :lol::lol::lol::lol::lol: (on juz tak ma :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemozna tego poprostu przykrecic na plastikowych lub gumowych podkladkach? ja mom oryginalnie na takich kolkach ze wkretem i nic mi nie stuka anie nie trzeszczy- przynajmniej ta blacha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DOMU MAM 3 TAKIE JAK SPRZEDAWAŁEM AUTKA TO ZAPOMINAŁEM TO ODDAĆ :wink: 2 DO K10 I 1 DO K11

 

moze otwórz hurtownie? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja z tą blachą zrobiłem tak: po zdjęciu oczywiście oczyściłem i odtłuściłem. Przykleiłem na styku blach samoprzylepną gąbkę taką do uszczelnienia okien i drzwi. W środku klapy owinąłem grubą gąbką (taką z pudełka po karcie graficznej) drut do otwierania klapy, on troche był luźny, więc czasem potrafił pohałasować. Nastepnie klapę przymocowałem na plastikowe kołki z wkrętami o takiej samej średnicy jak stare. I już! Cisza jak makiem zasiał. Troche słychać półeczkę i zaślepki od świateł tylnych, ale na nie też są sposoby:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja pogubiłem trochę tych plastikowych kołków i myślałem, że to z tego powodu tak mi ta blacha trzeszczy... Jako że nie mogłem dostać takich samych (pewnie źle szukałem), to kupiłem zwykłe wkręty, zrobiłem do nich "nakrętki" z plastikowych kapsli od butelek i tak to przykręciłem i jest cisza (oczywiście plastikowe nakrętki są wewnątrz drzwi a widać tylko srebrne główki wkrętów). Trochę ciężko się to przykręca, bo trzeba jedną ręką wewnątrz trzymać plastik, żeby się nie obracał, ale chyba da się to ominąć (ale mi się już nie chciało bawić, skoro udało mi się to skręcić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...