Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[D40/R51] czujnik predkosci w skrzyni


NissanFun

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie proszę czy automat w D40/R51 posiada czujnik predkosci w skrzyni który daje sygnał do ECM? Ewentualnie skąd ECM bierze ten parametr? Prędkość licznik pokazuje prawidłową, więc impulsator odpada.
 Nie zazbraja mi napedow i wywala błąd "13" "nieprawidłowy sygnał prędkości silnika/pojazdu" nie mam już pomysłu gdzie szuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałam taki sam błąd i napędy nie działały. Winny był czujnik ABS, przebni lewwy. Tylko że u mnie czasem zapalała się i gasła kontrolka ABS, ale może warto sprawdzić czy czujnik pokazują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz czy diagnostyka wypluwała błąd? Diagnozowalem już kilka razy i ani w silniku ani w ABS błędu nie rejestruje, ABS działa jak zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy ABS rejestrował błąd, napewno błąd był aktywny w Napęd zintegrowany, dotyczył prędkości pojazdu. Pamiętam że w parametrach abs prędkości kół przednich się różniły, lewa strona pokazywała znacznie mniejszą wartość. Kontrolka ABS u mnie swieciła zawsze po odpaleniu, gasła dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...