Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrusznik nie kręci


Kamilc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie przeglądnąłem całe forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc piszę. Kupiłem nissana micre K12 2005 1.2 80km. Przez tydzień mało go używałem bo zima a ja czekałem na dostawę nowych opon. Wczoraj je wymieniłem i zrobiłem nim ok 40 km. Wszystko było w porządku. Rano wchodzę do samochodu przekręcam kluczyk słyszę tykniecie i rozrusznik nie kręci. Wrzuciłem bieg puściłem sprzęgło puściłem ręczny a następnie wcisnąłem ponownie sprzęgło przekręciłem kluczyk i odpalił elegancko. Nie wiem co z tym zrobić.Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej bendix rozrusznika, a właściwie jego łożyska (tuleje) są sfatygowane i przy niekorzystnym ustawieniu się zacina.

Jeśli następnym razem to Ci się przytrafi, stuknij czymś w rozrusznik. Jeśli po tym zabiegu zaskoczy, to na 100% to co napisałem. Do regeneracji, prosta sprawa.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sprawdź stan aku oraz styki na klemach,Nastęonie sprawdź styk na kablu masowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego gdzie i przez kogo to się robi. Samemu kilka godzin i kilkanascie zł
W fachowca od ok. 100 do kilkuset zł.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...