Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Ogrzewanie, auto alarm HELP


Gość jany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc albo choć troszkę pomocne sugestie, a mianowicie:

1. pisałem już, że mam problemy z ogrzewaniem no i naturalnie wymienilem termostat no i rzeczywiscie efekt jest ok, ale tylko w polowie bo niewiem czy nissany tak maja, ale u mnie leci ciepłe (nie gorące powietrze) i jak jest zimno na dworze albo jak jade do pracy (14km) to w sumie d*** bo i tak mam zimno - czy ktos wie co moglbym zrobic czy może te autka tak już mają????

2. nagle przestał mi działać autoalarm tzn. uzbrojenie autoalarmu powodowało zamukanie centralnego zamka, a teraz jest tak że owsze alarm się uzbroi ale zamka nie zamknie, no i jeszcze jedna dziwna sprawa że niewiem jak inni mają ale u mnie jest taki magiczny przycisk którym mogę się zamknąć od wewnątrz i przedtem zamykał wszystkie 4 furtki a teraz zamuka 3 furtki oprócz drzwi kierowcy, czy jakiś znawca od takich zabawek jest w stanie mi pomóc ???

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja mam P11 i ciepło się robi po około 5-8 min. , więc na to pyt. Ci nie pomogę

uzbrojenie autoalarmu powodowało zamukanie centralnego zamka, a teraz jest tak że owsze alarm się uzbroi ale zamka nie zamknie

2. ja tak miałem tylko po odpięciu akumulatora, też wtedy alarm się załączał, ale nie zamykał drzwi. Robię wtedy tak:

- wkładam kluczyki do stacyjki

- naciskam przycisk od zamykania i uruchamiania alarmu i jest OK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. nagle przestał mi działać autoalarm tzn. uzbrojenie autoalarmu powodowało zamukanie centralnego zamka, a teraz jest tak że owsze alarm się uzbroi ale zamka nie zamknie, no i jeszcze jedna dziwna sprawa że niewiem jak inni mają ale u mnie jest taki magiczny przycisk którym mogę się zamknąć od wewnątrz i przedtem zamykał wszystkie 4 furtki a teraz zamuka 3 furtki oprócz drzwi kierowcy, czy jakiś znawca od takich zabawek jest w stanie mi pomóc ???

 

To może być padnięty siłownik w drzwiach kierowcy albo coś przy nim się rozkręciło. Pewnie był dokładany i może być tak, że alarm steruje siłownikiem tylko w drzwiach kierowcy dopiero ten zamykając zamek daje sygnał do centralki tej oryginalnej która zamyka pozostałe drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alarmu to albo padł siłownik w drzwiach kierowcy/na pewno jest nie orginalny bo fabrycznie nie montują/ albo problem z urządzeniem które nim steruje a co do ogrzewania to napisz jaka jest temperatura na wskaźniku jak jedziesz może jest nie dogrzany?

:wink: pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ogrzzewanie to przed wymianą termostatu miałem w skali od 1-10 temperaturę na mniej więcej 2 a jęsli dochodziło do 3 do włączały się wentylatory teraz po wymianie mam wskaźnik mniej więcej na połowie ale mimo to powietrze jest ciepłe i trzeba naprawde daleeeeko jechać aby w samochodzie się nagrzało.

Jeśłi zaś chodzi o autoalarm to wszystko działa tylko autoalarm nie zamyka ani nie otwiera drzwi ale jeśli zamkne kluczykiem to wszystko działa a także jeśli zamkne od środka drzwi kierowcy to też wszystkie drzwi się zamykają i otwierają natomiast autoalarm w ogóle nie zamyka ani nie otwiera furtek a magiczny przycisk wewnątrz zamyka wszystkie furtki oprócz drzwi kierowcy, więc niemam pojęcia co mam o tym wszystkim myśleć.

 

Pozdro for @ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej sprawdź siłownik w drzwiach.

 

Myślę że masz podpięty alarm tylko do niego a nie bezpośrednio do centralki centralnego. W drzwiach kierowcy jest przełącznik i jak zamykasz kluczykiem to on daje sygnał do centralki i zamyka pozostałe drzwi a jak zamykasz z alarmu to siłownik też przestawia ten wyłącznik i zamyka resztę. Jeżeli jest podpięte tak jak myślę to ktoś poszedł na łatwiznę żeby kabli nie szukać (chociarz to więcej roboty bo trzeba dodatkowe przekaźniki do sterowania siłownikiem).

 

Napisz jeszcze czy wcześniej z przycisku w środku dało się zamknąć drzwi kierowcy, jeżeli nie to prawdopodobnie jest podpięte tak jak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wskaźnik masz na połowie to jest ok. napisz czy wcześniej miałeś dobre ogrzewanie możesz mieć problem z nagrzewnicą/zamulona/ jeżeli zakładałeś gaz to mogą być źle wpięte rury wodne od gazu. A może suwak ciepło-zimno nie dokońca się otwiera? A jakie leci powietrze jak włączysz nawiew tylko na górne kratki?

:wink: pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przed awaria autoalarmu/centralnego zamka można było zamknąć wszystkie drzwi od środka włącznie z drzwiami kierowcy.

 

2. Jeśli zaś chodzi o ogrzewanie to się na tym nie znam ja kupiłem autko już z niedziałającym termostatem a czy ogrzewanie wówczas działało? tego niewiem ponieważ auto kupiłem latem tego roku, niewiem też czy nie działa suwak od ogrzewanie ale reaguje on normalnie (płynnie), jeśli chodzi o kratki wlotowe to dwie boczne puszczają ciepłe powietrze a środkowych leci zimne powietrze, i nie ma znaczenia czy puszczam powietrze tylko na szybe czy tylko na no siebie czy na nogi czy też parami to i tak powietrze jest tej samej temepratury

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, siłownik w drzwiach kierowcy jest padnięty, albo przełamały się przewody w przejściu z budy w drzwi. W P10 efekt zamykania wszystkich jest prosty do zrobienia. Dołożony siłownik trzeba podłączyć równolegle do przewodów zasilających tylne drzwi ( w wiązce nad progiem kierowcy). Alarm, bądż inny układ sterujący trzeba podłączyć bezpośrednio do modułu centralnego zamka i dzięki temu unikamy stosowania dodatkowego interfejsu przekażnikowego- sterowanie minusem. Mam sporo takich operacji na sumieniu i na 90% przyczyną padnięcia siłownika jest woda, która niestety zamarza i robi bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...