Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] filtr przeciwpyłkowy

Guest dewiant23
 Share

Recommended Posts

Guest jurgenik

Tak oczywiście że jest. Instrukcja przewiduje wymianę co 30000 km i to jest rzeczywista wartość graniczna. Po większym przebiegu jest mocno zarośnięty i wentylacja bardzo słabo dmucha (czasem nawet wcale). Ja zmieniam co 20 -25kkm bo po prostu zapach już ma nieprzyjemny. Nie polecam zamienników bo kosztują niewiele mniej od oryginału a są tandetnie wykonane - nie mają ramki tylko samą włókninę. Zamiennik to około 65 zł, oryginał 85zł. Montaż jest banalnie prosty - chyba 4 śrubki, wyjąć schowek i jeszcze jedna śrubka na samym filtrze. Ważny jest kierunek jego zamontowania. Proponuję dobrze zapamiętać przy wyciąganiu starego, bo da się go wsadzić w dwie strony.

ja proponuje wymiane czestsza lub przynjamniej dobre przeczyszczenie sprezonym powietrzem nawet co 5tys. bo jak jest prezytkany to niedosc ze slabo dmucha ale i szyby bardziej paruja!!

To i ja się podepnę do pytanka :!: :!:

Zapytam o to samo - czy znajduje sie przeciwpyłkowy w P10. Szczerze powiedziawszy przy czyszsczeniu klimy szukałem wszedzie, zarówno pod maską z przodu pod atrapą, jak i za schowkiem wewnątrz i nigdzie nie znalazłem. A moze zle szukałem :?:

Zna ktoś odpowiedz?

Niestety, w żadnych P10 nie ma filtra przeciwpyłkowego. :(

Nieprawda.W mojej P10 '95 (ściągniętej z Niemiec) jest filtr przeciwpyłkowy. Nawet bym na to nie wpadł gdyby nie to że dmuchawa nawet na max.prędkości ledwo dmuchała. Znalazłem ten filtr za schowkiem po zdjęciu dmuchawy. W ASO gdzie kupowałem nie mogli go znaleźć w katalogach ale doszli po numerze na starym (też oryginał). Wymieniłem na nowy i problem ze słabo dmuchającą dmuchawą zakończony. Dodam że moja P 10 jest bez klimy. Ale wiem że w P10 kumpla z 91 r. też ściągniętej z Niemiec nie ma tego filtra.

witam

Moja P10 z 93 z klima chyba tez ma jakis filtr przeciwpylkowy.odkrecilem schowek kolo nagrzewnicy znalazlem jakis filtr ale czy to ten to nie jestem pewien bo wszyscy mowia ze w tych modelach go nie ma.wyczyscilbym go nie umialem go wyjac a na sile nie chcialem.nie jest on wsowany jak w P11 ale przez szpare jak udalo mi sie zagladnac wydaje mi sie ze mozna go wymienic.moze ktos z was mial taki przypadek?

POZDROWIONKA

Guest dewiant23

jeszcze jedno gwoli wyjasnienia, czy oryginalny filtr to taki kupiony w serwisie czy np w sieci JCauto bo oni tam maja tylko jeden rodzaj filtra jakis marki JC własnie...

Marka JC raczej daleka jest od oryginału.... Z tego co wiem są to po prostu tańsze zamienniki, którym JCauto nadało swoją marke.

Artoor, z tym że w P10 może być filtr przeciwpyłkowy pierwszy raz się spotykam :shock:

Nieprawda.W mojej P10 '95 (ściągniętej z Niemiec) jest filtr przeciwpyłkowy.

Własnie ja tez sie nad tym zastanawiam czy faktycznie on jest. Kiedy robiłem przegląd klimy szukalem wszedzie, łacznie z wyjmowaniem schowka i nic takiego tam nie widziałem. Dlatego wydaje mi się, że w tych modelach go nie ma. Moja Nyska jest z końcówki serii sierpień 96.

PZD

Artoor, z tym że w P10 może być filtr przeciwpyłkowy pierwszy raz się spotykam :shock:

Zapewniam Cię że w mojej jest, a najlepszy dowód że w ASO Nissana w którym kupowałem nowy, znaleźli go w katalogach (po długich poszukiwaniach), sprowadzili za dwa dni a ja zamontowałem go bez problemu, był taki sam jak ten już zapchany który wyjąłem zaraz po ściągnięciu z Niemiec mojej P10, tylko oczywiście czysty i nowy. Zapłaciłem za niego jak dobrze pamiętam ok.90-100 złotych. Stary zapchany filtr był przyczyną prawie nie wiejących nawiewów mimo że dmuchawa kręciła aż miło. Mam nadzieję że nie jestem jedynym "szczęśliwcem" z P10 i takim filtrem

W KAŻDEJ P 10 BYŁ MONTOWANY FILTR PRZECIW PYŁKOWY!!!!!! TO ŻE GO NIE MACIE OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL GO POPROSTU WYWALIŁ BO TRZEBA GO WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU A KOSZTUJE MINIMUM 60ZŁ

W KAŻDEJ P 10 BYŁ MONTOWANY FILTR PRZECIW PYŁKOWY!!!!!! TO ŻE GO NIE MACIE OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL GO POPROSTU WYWALIŁ BO TRZEBA GO WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU A KOSZTUJE MINIMUM 60ZŁ

głupoty waść gadasz,.. powiedz mi GDZIE ja go niby mam? za schowkiem nie ma... tam gdzie powinien być w P11 to w mojej P10 brakuje po prostu dziury na ten filtr.

W KAŻDEJ P 10 JEST MONTOWANY FILTR PRZECIWPYŁKOWY!!!!!!

TEN KTO MÓWI ŻE GO NIE MA OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL PRIMERKI GO WYJĄŁ I NIE WŁOŻYŁ NOWEGO TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE W MOIM PRZYPADKU. NAJTANSZY FILTR JAKI ZNALAZŁEM KOSZTUJE 60ZŁ A TRZEBA GO WYMINIAC RAZ DO ROKU BO SIE ZAPYCHA WIEC CZESTO JEST WYJOMOWANY NA STAŁE.

POZDRO

głupoty waść gadasz,.. powiedz mi GDZIE ja go niby mam? za schowkiem nie ma... tam gdzie powinien być w P11 to w mojej P10 brakuje po prostu dziury na ten filtr.

JAK NIE WIESZ TO NIE PISZ

JAK NIE WIESZ TO NIE PISZ

mam tylko takie zdjęcie:

IMG_6193.JPG

czy byłbyś łaskawy wskazać mi gdzie szukać powinienem tego filtra?

W KAŻDEJ P 10 JEST MONTOWANY FILTR PRZECIWPYŁKOWY!!!!!!

TEN KTO MÓWI ŻE GO NIE MA OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL PRIMERKI GO WYJĄŁ I NIE WŁOŻYŁ NOWEGO TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE W MOIM PRZYPADKU. NAJTANSZY FILTR JAKI ZNALAZŁEM KOSZTUJE 60ZŁ A TRZEBA GO WYMINIAC RAZ DO ROKU BO SIE ZAPYCHA WIEC CZESTO JEST WYJOMOWANY NA STAŁE.

POZDRO

O.... to coś nowego.... :twisted:

Dołanczam się do postu i również prosze o wskazanie miejsca na owy filtr gdyż umnie brak dziury na niego !! Więc jak to możliwe że KAŻDA P10 miała taki filtr?? Szczerze w istnienie takiego filtru wątpie...

Coś się kolesiowi lekko pokręciło. ja tez rozbierałem całego łącznie z deską i nic nie znalazłem. Więc gdzie niby u niego taki filterek występuje. Moja Nyska jest z końcówki serii i nie ma filtra, z 95 też koledzy piszą ze nie ma to z którego roku on ma :?:

PZD

Kolega MARTI wyskoczył z tym stwierdzeniem jak przysłowiowy Filip z konopii. :lol: i myślę żetrochę przesadził. W najbliższym czasie jednak poryję w aucie , bo już sam nie wiem :-&