Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] filtr przeciwpyłkowy


Gość dewiant23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oczywiście że jest. Instrukcja przewiduje wymianę co 30000 km i to jest rzeczywista wartość graniczna. Po większym przebiegu jest mocno zarośnięty i wentylacja bardzo słabo dmucha (czasem nawet wcale). Ja zmieniam co 20 -25kkm bo po prostu zapach już ma nieprzyjemny. Nie polecam zamienników bo kosztują niewiele mniej od oryginału a są tandetnie wykonane - nie mają ramki tylko samą włókninę. Zamiennik to około 65 zł, oryginał 85zł. Montaż jest banalnie prosty - chyba 4 śrubki, wyjąć schowek i jeszcze jedna śrubka na samym filtrze. Ważny jest kierunek jego zamontowania. Proponuję dobrze zapamiętać przy wyciąganiu starego, bo da się go wsadzić w dwie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę do pytanka :!: :!:

 

Zapytam o to samo - czy znajduje sie przeciwpyłkowy w P10. Szczerze powiedziawszy przy czyszsczeniu klimy szukałem wszedzie, zarówno pod maską z przodu pod atrapą, jak i za schowkiem wewnątrz i nigdzie nie znalazłem. A moze zle szukałem :?:

 

Zna ktoś odpowiedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w żadnych P10 nie ma filtra przeciwpyłkowego. :(

Nieprawda.W mojej P10 '95 (ściągniętej z Niemiec) jest filtr przeciwpyłkowy. Nawet bym na to nie wpadł gdyby nie to że dmuchawa nawet na max.prędkości ledwo dmuchała. Znalazłem ten filtr za schowkiem po zdjęciu dmuchawy. W ASO gdzie kupowałem nie mogli go znaleźć w katalogach ale doszli po numerze na starym (też oryginał). Wymieniłem na nowy i problem ze słabo dmuchającą dmuchawą zakończony. Dodam że moja P 10 jest bez klimy. Ale wiem że w P10 kumpla z 91 r. też ściągniętej z Niemiec nie ma tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Moja P10 z 93 z klima chyba tez ma jakis filtr przeciwpylkowy.odkrecilem schowek kolo nagrzewnicy znalazlem jakis filtr ale czy to ten to nie jestem pewien bo wszyscy mowia ze w tych modelach go nie ma.wyczyscilbym go nie umialem go wyjac a na sile nie chcialem.nie jest on wsowany jak w P11 ale przez szpare jak udalo mi sie zagladnac wydaje mi sie ze mozna go wymienic.moze ktos z was mial taki przypadek?

POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka JC raczej daleka jest od oryginału.... Z tego co wiem są to po prostu tańsze zamienniki, którym JCauto nadało swoją marke.

 

Artoor, z tym że w P10 może być filtr przeciwpyłkowy pierwszy raz się spotykam :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.W mojej P10 '95 (ściągniętej z Niemiec) jest filtr przeciwpyłkowy.

 

Własnie ja tez sie nad tym zastanawiam czy faktycznie on jest. Kiedy robiłem przegląd klimy szukalem wszedzie, łacznie z wyjmowaniem schowka i nic takiego tam nie widziałem. Dlatego wydaje mi się, że w tych modelach go nie ma. Moja Nyska jest z końcówki serii sierpień 96.

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artoor, z tym że w P10 może być filtr przeciwpyłkowy pierwszy raz się spotykam :shock:

 

Zapewniam Cię że w mojej jest, a najlepszy dowód że w ASO Nissana w którym kupowałem nowy, znaleźli go w katalogach (po długich poszukiwaniach), sprowadzili za dwa dni a ja zamontowałem go bez problemu, był taki sam jak ten już zapchany który wyjąłem zaraz po ściągnięciu z Niemiec mojej P10, tylko oczywiście czysty i nowy. Zapłaciłem za niego jak dobrze pamiętam ok.90-100 złotych. Stary zapchany filtr był przyczyną prawie nie wiejących nawiewów mimo że dmuchawa kręciła aż miło. Mam nadzieję że nie jestem jedynym "szczęśliwcem" z P10 i takim filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDEJ P 10 BYŁ MONTOWANY FILTR PRZECIW PYŁKOWY!!!!!! TO ŻE GO NIE MACIE OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL GO POPROSTU WYWALIŁ BO TRZEBA GO WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU A KOSZTUJE MINIMUM 60ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDEJ P 10 BYŁ MONTOWANY FILTR PRZECIW PYŁKOWY!!!!!! TO ŻE GO NIE MACIE OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL GO POPROSTU WYWALIŁ BO TRZEBA GO WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU A KOSZTUJE MINIMUM 60ZŁ

 

głupoty waść gadasz,.. powiedz mi GDZIE ja go niby mam? za schowkiem nie ma... tam gdzie powinien być w P11 to w mojej P10 brakuje po prostu dziury na ten filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDEJ P 10 JEST MONTOWANY FILTR PRZECIWPYŁKOWY!!!!!!

TEN KTO MÓWI ŻE GO NIE MA OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL PRIMERKI GO WYJĄŁ I NIE WŁOŻYŁ NOWEGO TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE W MOIM PRZYPADKU. NAJTANSZY FILTR JAKI ZNALAZŁEM KOSZTUJE 60ZŁ A TRZEBA GO WYMINIAC RAZ DO ROKU BO SIE ZAPYCHA WIEC CZESTO JEST WYJOMOWANY NA STAŁE.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDEJ P 10 BYŁ MONTOWANY FILTR PRZECIW PYŁKOWY!!!!!! TO ŻE GO NIE MACIE OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL GO POPROSTU WYWALIŁ BO TRZEBA GO WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU A KOSZTUJE MINIMUM 60ZŁ

 

głupoty waść gadasz,.. powiedz mi GDZIE ja go niby mam? za schowkiem nie ma... tam gdzie powinien być w P11 to w mojej P10 brakuje po prostu dziury na ten filtr.

 

JAK NIE WIESZ TO NIE PISZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDEJ P 10 BYŁ MONTOWANY FILTR PRZECIW PYŁKOWY!!!!!! TO ŻE GO NIE MACIE OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL GO POPROSTU WYWALIŁ BO TRZEBA GO WYMIENIAĆ RAZ DO ROKU A KOSZTUJE MINIMUM 60ZŁ

 

głupoty waść gadasz,.. powiedz mi GDZIE ja go niby mam? za schowkiem nie ma... tam gdzie powinien być w P11 to w mojej P10 brakuje po prostu dziury na ten filtr.

 

JAK NIE WIESZ TO NIE PISZ

 

mam tylko takie zdjęcie:

IMG_6193.JPG

 

czy byłbyś łaskawy wskazać mi gdzie szukać powinienem tego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KAŻDEJ P 10 JEST MONTOWANY FILTR PRZECIWPYŁKOWY!!!!!!

TEN KTO MÓWI ŻE GO NIE MA OZNACZA ŻE WCZESNIEJSZY WŁASCICIEL PRIMERKI GO WYJĄŁ I NIE WŁOŻYŁ NOWEGO TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE W MOIM PRZYPADKU. NAJTANSZY FILTR JAKI ZNALAZŁEM KOSZTUJE 60ZŁ A TRZEBA GO WYMINIAC RAZ DO ROKU BO SIE ZAPYCHA WIEC CZESTO JEST WYJOMOWANY NA STAŁE.

POZDRO

O.... to coś nowego.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołanczam się do postu i również prosze o wskazanie miejsca na owy filtr gdyż umnie brak dziury na niego !! Więc jak to możliwe że KAŻDA P10 miała taki filtr?? Szczerze w istnienie takiego filtru wątpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się kolesiowi lekko pokręciło. ja tez rozbierałem całego łącznie z deską i nic nie znalazłem. Więc gdzie niby u niego taki filterek występuje. Moja Nyska jest z końcówki serii i nie ma filtra, z 95 też koledzy piszą ze nie ma to z którego roku on ma :?:

 

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega MARTI wyskoczył z tym stwierdzeniem jak przysłowiowy Filip z konopii. :lol: i myślę żetrochę przesadził. W najbliższym czasie jednak poryję w aucie , bo już sam nie wiem :-&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...