Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] filtr przeciwpyłkowy


Gość dewiant23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oczywiście że jest. Instrukcja przewiduje wymianę co 30000 km i to jest rzeczywista wartość graniczna. Po większym przebiegu jest mocno zarośnięty i wentylacja bardzo słabo dmucha (czasem nawet wcale). Ja zmieniam co 20 -25kkm bo po prostu zapach już ma nieprzyjemny. Nie polecam zamienników bo kosztują niewiele mniej od oryginału a są tandetnie wykonane - nie mają ramki tylko samą włókninę. Zamiennik to około 65 zł, oryginał 85zł. Montaż jest banalnie prosty - chyba 4 śrubki, wyjąć schowek i jeszcze jedna śrubka na samym filtrze. Ważny jest kierunek jego zamontowania. Proponuję dobrze zapamiętać przy wyciąganiu starego, bo da się go wsadzić w dwie strony.

 

Dzięki, przy okazji i mi się przydało bo błądziłem delikatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, znalazłem kiedyś chyba nawet na tym forum instrukcje z obrazkami jak wymienić filtr i nawet się za to zabrałem :) Niestety pojawił się problem, nie zgadza mi się stan rzeczywisty mojego auta do tego co jest w instrukcji, dlatego pytam się Was jak odkręcić tą obudowę żeby czegoś nie zepsuć (chodzi o ten drucik), może miał ktoś z czymś takim do czynienia.

post-59709-0-83227700-1356868892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr w P11 nie jest przypadkiem nad wentylatorem Ten drut to jakaś kapilara, pewnie od czujnika na parowniku Lepiej go nie ruszaj w P11,144 filtr jest ustawiony pionowo, ale u ciebie tego nie widzę

66021e933bac4222med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba jest kratka nawiewu otwierania zew/wew.

A ta obudowę to chyba ktoś robił wieś tuning :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaad a jak jest w P11 bo mi się wydaje że tak samo jak w P11,144 a u kolegi to jak napisałeś jest jakaś .......rzeźba (co by ładnie brzmiało) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam tak jak twoje foto ;)

Zawsze mam problem jak zamawiam filtr to są bez tego języczka co jest na twoim foto przy filtrze. Przysyłają filtr bez tego i nie wiem czy inny filtr ma takie same wymiary i czekam aż dostane ten co powinien być.

A to co jest nad wentylatorem to kojarzę jak sprawdzałem u siebie to parowanie szyb i to jest raczej obieg wew/zew ;)

 

Ps. ryż pomaga i wchłania wilgoć .Dzięki za radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mój filtr Ja nie hoduję aż takich pieczar :) Fotka zassana z NZ Zawsze kupowałam najtańsze IC i wywalałem co pół roku Fakt że z tymi wymiarami to parodia Zawsze chodziłem po nowy z miarką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wp144 i filtr jest wsadzony dokładnie jak na zdięciu,wczoraj wymieniałem filtr firmy kneht 42pln,stary był czarny jak wegiel ,chciałem już pól auta rozebrać bo nie dmuchało teraz idzie jak złoto,poprzedni magneti marelli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie teraz firmę spisałem na przyszłość.

Ja kiedyś miałem JC i stwierdziłem że firma nie najlepsza.Ale skoro co pół roku wymieniasz to jest ok.

 

Mi jak szyby zaczynają parować to wymieniam raz w roku.

Jak zajrzałem 1 raz tam po kupnie auta to był tam spory syf czy liście .Teraz też staram sie zaglądać tam i nie dopuścić żeby filtr był czarny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u adriano ta pucha cała to jakaż rzeźba,zamocowana na jakiś blaszkach i podobna jest do puchy z P10, przynajmniej też na pół się rozbiera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki czarny i zasfiony jest chyba z powodu miejsca zamieszkania,czarny i brudny śląsk ze smogiem w tle,ale da się żyć :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba jak kolega wcześniej , adriano ma chyba ogrzewanie z P10 czyli filtra brak...

 

albo ma poprostu P10 albo jakieś początki P11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak w google wpiszesz "primera p10 filtr kabinowy" i przejdziesz do grafiki to są fotki filtra tylko troszkę inny niż w P11 także i w P10 był filtr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mają niektóre nie Była kiedyś długa dyskusja o tych P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...