Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zdemontowac przednia lewa klamke..


cineex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie prosze o pomoc.Nie odbija mi przednia lewa klamka wiec postanowilem ja zdemontowac.Wyjelem caly boczek wykrecilem srubke z boku drzwi,klamka pekla ale mniejsza z tym I ta czesc gdzie sie wklada kluczyk powinna wejsc do srodka wedlug filmikow z Youtuba.Jest za duza,caly mechanizm moze jedynie wyjsc do zewnatrz ale cos w srodku trzyma,nie wiem co bo bardzo slabe dojscie tam jest.Pomozcie.Dodam,ze drzwi kiedys byly calkowicie urwane I wymieniane na nowe w serwisie Nissana.

IMG_20190112_154509.jpg

IMG_20190112_154504.jpg

IMG_20190112_154501.jpg

IMG_20190112_154454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś Ci pomoże (rysunki nr 1, 2, 3, 4):

http://nissan4u.com/parts/navara/el_d40m/2005_10/type_1/body_side_and_rear/front_door/

A nie są to przypadkiem drzwi panelowe (odkręcany wymienny panel zewnętrzny) ? Przynajmniej z rys. nr 4 i opisu tak wynika: 

  • poz. 1 oraz 3:  80153EB330 - ciężar 6,1 kg;
  • poz. 4 oraz 6:  80100EB330 - ciężar 17,11 kg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiazany.Ten rozowy plastik trzeba odchaczyc malym cienkim srubokretem I sciagnac ciegno.Mechanikowi zajelo pol godziny wymienienie ale trzeba miec male rece bo straszne jest dojscie a ten rozowy plastik to taka blokada,niestety na allegro tego sie nie dostanie bo to taka jednorazowka.W starej klamce wyrobila sie sprezyna,kupilem na allegro za 69zl jak nowke.Tzn. cala klamke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o podpowiedź - jak zdemontować bok drzwi - aby dostać się do głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 5.02.2019 o 19:16, cineex napisał:

Problem rozwiazany.Ten rozowy plastik trzeba odchaczyc malym cienkim srubokretem I sciagnac ciegno.Mechanikowi zajelo pol godziny wymienienie ale trzeba miec male rece bo straszne jest dojscie a ten rozowy plastik to taka blokada,niestety na allegro tego sie nie dostanie bo to taka jednorazowka.W starej klamce wyrobila sie sprezyna,kupilem na allegro za 69zl jak nowke.Tzn. cala klamke

Cineex, czy możesz podpowiedzieć w sprawie klamki? Moja rusza się lekko prawo-lewo (jakieś 2-3 mm luzu). Chciałbym się tego pozbyć, ale nie wiem czy ona od wewnątrz jest jakoś skręcona z innym elementem czy jak...

Dzięki wielkie z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...