Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Kompatybilność" szkieł lusterek UK - PL


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Zima, ciasno, nie zmieściłem się z autem z naprzeciwka na zwężonej śniegiem drodze. Efekt - rozbite lusterko kierowcy (od uderzenia wypadło z mocowania).

Kupiłem całe nowe w InterCars, jednak mam wrażenie, że szkło jest inne, wypukłe, jakby sferyczne.

Jak wygląda oryginalne lusterko w modelach 2007? Jest to zwykłe szkło, czy jakoś modyfikowane?

I drugie pytanie - czy taki "anglik" jak z tej aukcji np? https://allegro.pl/oferta/lusterko-lewe-nissan-note-2007r-uk-7574041216 będzie dobrym dawcą samego szkła, czy będzie się ono czymś różnić? Generalnie muszę wymienić ten wkład razem z mocowaniem i szukam pewnego zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat, łącznie z kontaktem:

https://forum.nissanklub.pl/topic/106475-lusterka-w-e11/  (post 4 i ostatni).

Co do mocowania lusterka z "anglika" - może być problem z ustawieniem. Kiedyś w BMW E46 spotkałem ten problem - posiadało ogranicznik mech. kąta ustawienia (trzeba było trochę przerobić). W Notku może być podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. W takim razie lustro zostawie, bo wyglada na to, ze maja byc rozne z dwoch stron. Jutro moze sie przekonam w jezdzie, czy jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła asferyczne: 

Cytat

Szkła takie maksymalnie oddalają obraz powodując zwiększone pole widzenia. Dzięki zwiększonej krzywiźnie zmniejszają efekt tzw. martwego pola i znacznie polepszają bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Można mieć z obu stron szkła asferyczne (żadne przepisy tego nie zabraniają). Ale tu już chyba w grę wchodzi kwestia przyzwyczajenia i łatwość parkowania tyłem (nie fałszują odległości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...