Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kierownica słabo odbija


Fidel

Rekomendowane odpowiedzi

Część Forumowicze.

Od pewnego czasu kierownica w moim Terrano 2 słabo wraca przy lekkich skrętach. Lekko wkręcę kierownicą i auto jakby trzymało się juź tego toru. Przekłada się też to na fakt problemów z utrzymaniem auta w jeździe na wprost. Po prostu bardzo lekkie skręcenie kierownicą i auto już skręca. Poza tym mam wrażenie, że na postoju przy załączonym silniku kierownica delikatnie ciężej się obraca.

Wszystko to stało się od czasu kiedy podczas jakichś zagranicznych regulacji mechanik pokręciło w pewnym miejscu. Nie wiem dokładnie gdzie, został to wyglądało. Stanął przodem do komory silnika i długim kluczem nasadowym z prawej swojej strony (czyli bliżej lewego reflektora) pokręcił jakąś śubą. Trwało chwilkę. Od tego czasu mam ten problem.

Auto mam teraz u polskiego mechanika, ale on nie wie jak to wyregulować.

Czy ktoś się orientuje czy to jest tylko jakaś śrubka regulacyjna i gdzie ona dokładnie jest?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz regulację na przekładni kierowniczej.

Ustawiasz kierownicę na wprost ,luzujesz nakrętkę kontrującą i (w twoim przypadku) luzujesz śrubę do momentu aż kręcąc kierownicą lewa,prawa(tak po 2-3cm kołem kierownicy) poczujesz że jest luz. Wtedy troszkę dociągasz aby ten luz był prawie niewyczuwalny.

Robisz to na odpalonym silniku.

Myślę że dobrze to objaśniłem ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...