Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Walka z j11


grabo_s

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła zima i wróciły problemy.

Zeszłej zimy miałem ciagle problemy z wyzwalaniem błędów start-stop, chassis, radar antykolozyjny, check i w końcu czerwony check i gaśnięcie auta w czasie jazdy. Aku wymienione nie pomogło, ciągła diagnostyk nie pomogła. Wymieniłem filtr paliwa i problem zginął ( nadeszła również wiosna). Byłem przekonany ze się udało.

Wiosna, lato, jesień to bezproblemowe użytkowanie, bez błędów, check’ow itp.

Przyszedł grudzień i te same problemy. Jazda po mieście ok, jazda poza miastem z niemała prędkością ok, autostrada i zatrzymanie się na bramkach, stacji paliw - wywala błędy. I znów czerwony check, silnik zgasł. Kręci i nic, po 20 min odpala i jedzie dalej.

Decyzja - diagnostyka w serwisie - myśle maja doświadczenie coś poradzą.

Pierwsza rada jak mówię co się dzieje - aku do wymiany, wiec odpowiadam ze nowy (teraz 10 mies) i nic nie pomogło. Podłączyli kompa, cała litania błędów. Spalona jedna świecą. Skasowali błędy , świecy na stanie nie maja. Sprawdzili aku-70% naładowania, prosiłem o sprawdzenie ładowania - jest ok.

Zalecenie - naładować aku, zmienić świece i obserwować może błędy od spalonej swiecy.

Wiec pytam - a co z czerwonym check. Nie wiedza, pomyślą jak przyjadę na wymianę świecy.

Ręce opadają.

Moje odczucie - straciłem 250pln na diagnostykę.

Jak to jest z tym ładowaniem aku? Auto robi spokojnie 1kkm tygodniowo w trasach, wiec powinien być naładowany!?

 

 

5fdbc92d4b435b347edc54f4e7ac61bd.jpge3fbe9b1f4143c676c80bc28f0379701.jpg82cb19b9fb736df039bc66729ed70012.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz 1tys tygodniowo i to w trasie,to pewne jest że masz niedoładowany aku,już widzę po teście ,że algorytm ładowania działa prawidłowo...75% i ni chuchu więcej.Niestety,przyszła zima ,czujnik Halla sugeruje obniżenie ładowania ze względu na temperaturę i robi się problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten algorytm dotyczy chyba silników benzynowych.

Nikt chyba nie zgłaszał problemów z akumulatorem w dieslach 1.6.

 

Sprawdziłbym czy przewód masy jest mocno i pewnie podłączony do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,6dci

Wiec doładować aku?

Wybieram się na sprawdzeni czy masy są dobrze podłączone.

Pzdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z check chyba rozwiązany- wymieniłem przepustnice wydechu - w ASO koszt to 2,3k ja zrobiłem poza ASO i kosztowało mnie to 500PLN (przepustnica ori). Na razie check sie nie pojawia.
Miałem nadzieje, ze rozwiąże to problem pozostałych błędów (chassis, start stop i czujników kolizyjnych) niestety nie....
Dziś w trasie - autostrada, zatrzymanie na bramkach i .... wywaliło błędy.
Dodam ze masy sprawdzone, aku doładowany......
mam powoli dość Nissana.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 23:19, grabo_s napisał:


mam powoli dość Nissana.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie jesteś sam - ja swojego mam już dość nie powoli ale na maksa.

Zwłaszcza teraz jak tydzień temu odebrałem Forda Mondeo to do QQ wsiadam tylko jak chowam do garażu bo żona nie wjeżdża bo się boi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...