Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Różnice lamp przednich w wersji przed i po lifcie.


langlay

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

moje przednie lampy w R51 z 2008 roku już umierają i wymagają wymiany. Orientuje się ktoś czy lampa z wersji "po liftowej", czyli od 2010 roku w górę, pasuje do wersji "przed liftowej"? Na pierwszy rzut oka widać tylko różnicę w odbłyśniku światła pozycyjnego, które w "po lifcie" ma więcej żeberek". Pytanie czy przypadkiem mocowanie się nie różni lub któryś z wymiarów samej lampy.

No i pozostaje jeszcze pytanie czy lampę xenonową można włożyć zamiast standardowego halogenu? Oczywiście różnić się będzie wtyczka napięcia i chyba wtyczka pozycji musi byś tym samym "zaślepiona".

Jakiś czas temu na FB pojawiły się efekty przeróbki lamp z Navary D40 na bixenony:

Dzięki za pomoc i wasze doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można włożyć w miejsca lampy ksenonowej. W przypadku żarówki zwykłej, różnic jest wiecej w elektronice niż możnaby się spodziewać. Do tego dochodz brak homologacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całą lampę możesz zamienić tylko iż... do ksenonow potrzebujesz nie tylko lamp ale przetwornic, instalacji auto poziomowania czy spryskiwaczy lamp. Auto poziomowanie składa się z kilku podzespołów, instalacji a do tego trzeba przekodować moduły.

Ogolnie operacja do wykonania ale bardzo droga i dużo kombinowania. Już kiedyś ten temat był poruszany aby było to tak jak w oryginale zrobione i nie jest to takie proste.

Skoro padają ci lampy możesz wysłać do regeneracji, zrobią nowe odbłyśniki podobno świeci lepiej jak ori a koszta znacznie dużo niższe a niżeli kupno nowych lamp a co dopiero wymiana na soczewki.

Zresztą ktoś już pisał iż w Pathu/Navce nawet ksenony marnie świecą.  Pozostaje regeneracja/nowe odbłyśniki i dobre zarówki plus listwy LEDy jako halogeny dodatkowe.

Oczywiście mozesz zrobić podmiane lamp na pałe.... wymienić klosze i wstawić jakieś ksenowny, nie wiem czy na ori przetwornicach (czy sa podpięte pod can) czy uniwersalnych. Tylko na Boga nie wstawiaj ksenonów do zwykłych kloszy.....:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy, nie zamierzam kombinować w "januszowe" ksenony - jest to wręcz niebezpieczne dla innych użytkowników ruchu. Najbardziej jestem za kupnem oryginalnych lamp halogenowych w dobrym stanie. Moje nie nadają się do regeneracji bo same klosze są mechanicznie uszkodzone. 

W dniu 18.01.2019 o 19:19, KrisT napisał:

całą lampę możesz zamienić tylko iż...

Pytałem się czy lampy z polifta pasują do przedlifta, bo lamp polifotwych OEM w dobrym stanie jest więcej niż tych przedliftowych, co jest oczywiste.

KrisT, czyli mocowania i wymiary lamp są takie same?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tego nie wiem na 100%, podejrzewam iż te elementy są takie same,  nie zmieniano nic w konstrukcji poza kosmetyką zewnętrzną zderzaków czy dupereli w środku kabiny.

Napisz do sq9mc to forumowy szpec, chodząca księga wiedzy tajemnej dotycząca naszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Na pierwszy rzut oka widać różnicę w kształcie, a dokładnie ilości żeberek w odbłyśniku świateł pozycyjnych. Także mogli się połasić i na zmianę któregoś z wymiarów. Dopytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

lampy po lifcie nie będą pasować, długo przymierzałem się do wymiany lamp na oryginalne xenony, na szczęście cena mnie odstraszyła, dzisiaj juz bym sie w to nie pakował, technologia led daje dużo większe możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginały na zarówki Hb5, swietnie się spisują zaledowane. dają czyste odcięcie i ładna biała barwa, na drodze wystarczą , w terenie listwa w zderzaku na szerokość tablicy rej, a jeśli trzeba więcej przyczepiam na dach  jeszcze 200W 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...