Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działa kluczyk


Noel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z jednym kluczykiem do systemu bezdotykowego. Przez dłuższy czas leżał w szafce jako zapasowy. Mam jednak w zwyczaju zmieniać co jakiś czas kluczyki. Niestety ten przestał działać. Sprawdziłem baterie - 2.5 V. Powinno działać. Wymieniłem jednak na nową 3.3 V niestety system nie widzi kluczyka. Nie można nawet drzwi otworzyć. Podejrzewam że się rozstroił z systemem. Czy jest możliwość ponownego zakodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc taka sytuacja. Manualnie otwieram drzwi następnie przykładami klucz do stop/start. Jest identyfikacja klucza i auto odpala. Wygaszam silnik wychodzę z auta i nie mogę zamknąć drzwi przyciskiem, ani od kierowcy ani od pasażera. Dziwne bo immobilayzer konfiguruje się z kluczem a centralny zamek już nie. Chyba że jest jakiś system czynności które trzeba wykonać. Np.3 razy naciśnij kluczy oposc podnieść szybę włącz wyłącz zapłon czy coś podobnego?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Noel napisał:

No więc taka sytuacja. Manualnie otwieram drzwi następnie przykładami klucz do stop/start. Jest identyfikacja klucza i auto odpala. Wygaszam silnik wychodzę z auta i nie mogę zamknąć drzwi przyciskiem, ani od kierowcy ani od pasażera.

I jeśli kluczyk ma rozładowaną/uszkodzoną baterię, to tak ma być - to jest prawidłowe zachowanie: immobilizer działa pasywnie po zbliżeniu do przycisku żeby można było uruchomić auto, ale drzwi otwiera się i zamyka fizycznym kluczykiem. 

Upewniłbym się jeszcze co do tej baterii - być może uszkodzeniu uległ np. nadajnik w kluczyku, itp. ale pierwszym podejrzanym jest bateria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to wszystko co opisałem było już po wymianie baterii - pełne 3 V. Obawiam się że jednak będzie trzeba ponownie kodować. Można to zrobić samemu? Czy pozostaje serwis? Kiedyś w Fordzie kodowaliśmy kluczyk właśnie takimi dziwnymi kodami :))) tu naciśnij tam przytrzymaj uruchom zapłon zamknij szybę itp itd.:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...