Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Zużycie paliwa - komputer vs realne spalanie


zeke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzał ktoś z szanownych forumowiczów o ile różni się wskazanie komputera od rzeczywistego spalania? U mnie przekłamanie wynosi ok 0,7litra na 100km (zaniżone przez komputer) co osobiście mnie lekko irytuje. Odcinki jakie pokonuje to z reguły minimum15km na jednym uruchomieniu silnika, SS wyłączany. Na zgloszenie problemu w ASO oczywiście odpowiedź typowa - TTM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ty się chyba dziś obudziles:). Przecież każdy producent zaklamuje rzeczywistość w wszystkim co się da. Pozdr

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o różnicy między realnym spalaniem a deklaracja producenta w katalogu. W takie bajki to ja nie wierzę:)

Chodzi mi o fakt , iż wskazanie komputera nijak nie pokrywa się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeke wlejesz PB98 i zmniejszy Ci się to wskazanie. U mnie maksymalnie było 0,3l różnicy pomiędzy faktycznym spalaniem a wskazaniem komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa bez korków - przekłamanie 0,1-0,2 litra na 100 km. Z miastem - jazda wokół komina, ogólnie krótkie dystanse do 4-5 kilometrów, korków, przekłamanie 0,5 - 0,6 litra na 100 km. Średnia wg komputera z ok. 14000 km 6.6 litra, realnie wg dystrubutora 7,1 litra na 100 km.  Przy spokojnej jeździe, bez świrowania, z eko jazdą do 100 km/h jestem w stanie bez problemu zrobić to co deklaruje producent, ale dotyczy to głownie tras, bo miejska jazda raczej bez szans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zeke napisał:

Sprawdzał ktoś z szanownych forumowiczów o ile różni się wskazanie komputera od rzeczywistego spalania? U mnie przekłamanie wynosi ok 0,7litra na 100km (zaniżone przez komputer) co osobiście mnie lekko irytuje. Odcinki jakie pokonuje to z reguły minimum15km na jednym uruchomieniu silnika, SS wyłączany. Na zgloszenie problemu w ASO oczywiście odpowiedź typowa - TTM :)

Mam dokładnie taką samą różnicę w Pulsarze (0,7 ltr/100 km). Dane porównawcze nie na podstawie jakiegoś pojedynczego przebiegu, czy trasy, ale skrupulatnie prowadzonych tankowań w przeciągu ponad 3 lat. Opisywałem szczegóły gdzieś tutaj na forum. Odnośnik masz też w moim podpisie https://www.motostat.pl/vehicle-stats/72677

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że diesle zdecydowanie lepiej wskazują średnie z faktycznym, benzyna prawie w każdym aucie zaniża komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zeke napisał:

Sprawdzał ktoś z szanownych forumowiczów o ile różni się wskazanie komputera od rzeczywistego spalania? U mnie przekłamanie wynosi ok 0,7litra na 100km (zaniżone przez komputer) co osobiście mnie lekko irytuje. Odcinki jakie pokonuje to z reguły minimum15km na jednym uruchomieniu silnika, SS wyłączany. Na zgloszenie problemu w ASO oczywiście odpowiedź typowa - TTM :)

Ja u siebie w trybie mieszanym nie widzę większej różnicy.

Max 0,2l/100km, po przeliczeniu całego baku paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moją tabelkę w tym temacie (zerowane po każdym tankowaniu do pełna):

 

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję jeszcze zmieniać dystrybutory (stacje paliw....) bo wiem że niby dystrybutor powinien być legalizowany itd. ale odchyłki tez mogą mieć, jeżeli już chcecie wyszukiwać takie różnice. Ja wiem że niedawno sobie przeliczyłem spalanie po tankowaniu pełnego baku i wyszło mi tyle samo na kompie i z kalkulatora. Więc te drobne różnice również doszukiwałbym się w dystrybutorach ....dla których 1L może różnie wyglądać :)))))

Kiedyś na byłej stacji Statoil w Toruniu gazu do zbiornika w mojej Sience weszło dużo więcej niż nominał butli gazowej był, i to musiałem krzyczeć że obsługa ma już nie lać ....:))) A facet do mnie ...."miało być do pełna przecież" Heheheheh butla 42L a na dystrybutorze widzę 43, 44, 45 i dalej tankuje  :o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer zaniża zużycie o 0,7 l/100 km- sprawdzane wielokrotnie, tankowany do pełna na różnych stacjach. Wygląda na to, że albo komp. zaniża albo wszystkie stacje (na których tankowałem) równo oszukują. Początkowo zgłaszałem sprawę w serwisie : dwa razy twierdzili, że "poprawili" ale nic się nie zmieniło. W końcu napisałem reklamację do Nissana i otrzymałem odpowiedź:

"Średnie zużycie paliwa pokazywane przez komputer pokładowy jest wartością obliczeniową, uzyskaną pośrednio jako wynik przeliczeń parametrów pracy silnika. Nie jest wartością mierzoną. Uzyskana wartość jest przybliżoną, orientacyjną. Możliwe są odchyłki od wartości rzeczywistej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100%

To tłumaczenie firm dotyczące np. zużycia paliwa, czy oleju itp. można by uprościć i podpowiedzieć producentom, że Auto to środek służący do PRZEMIESZCZANIA SIĘ, ale składa się z tak dużej ilości części które mogą się popsuć, że jest to informacja czysto PRZYBLIŻONA

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Dzisiaj sprawdziłem spalanie wg dystrybutora. Tu po wyliczeniu spalił 7,01l/100km, a komputer pokazał 6,7 l/100km. Test na długości 606km - większość trasy poza miastem. W mieście odcinki po 5-6 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno tankowanie to trochę mało. Tankujemy do różnej wysokości w zbiorniku. Różnice mogą dochodzić do 2 ltr.

Mój komputer na przestrzeni 4 lat pokazuje średnie zużycie 7.2 ltr a wg tankowań wychodzi 7,8 ltr. Jazda mieszana z przewagą miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda pulsar, ale też 1,2 i w lipcu robię teścik spalania cztery osoby, zapakowany pod dach (ale na dachu nic nie będę miał) na ok. 5000 km przez Niemcy, Szwajcarię i Francję. Zobaczymy co wyjdzie, oby nie laweta. Teraz mam ogólne wciąż 6,6 (w porównaniu ze styczniem) po ok. 20kkm. Tak czy inaczej gdy miałem almerę wydawałem średnio 300-350 zł miesięcznie. Teraz to jest tak 220-280 zł. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.2 DIG-T

1. Przekłamanie niby jest (komputer 6,9 - tankowanie śr. 7,4 l/100km po przejechaniu 700 km)

2. druga strona medalu to stacje paliw które mają niby obowiązek ustawiać dokładność pomiaru w dystrybutorach na (chyba) (+)(-)5%. I uwaga czyli mogą zaniżać o 5% i jest OK. I dziwnym zbiegiem okoliczności na wszystkich stacjach dystrybutory ustawione są z dokładnością pojemności ok 95% !!! NIKT nam nie przelewa a wszyscy niedolewają a kasują za pełny LITR benzynki czy olejku

 

więc suma sumarum prawdziwe realne zużycie niewiele odstaje od komputerowego, góra 02 L, więc akurat tyle co pali auto nie jadąc na światłach itp.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dzisiaj niespodziankę...dotankowane 17 L do pełnego,wskaźnik umarł.Opadł do połowy skali ,a licznik nie przelicza km do przejechania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przekłamanie wynosi 0,8l (na stacji 8,2l, na komputerze 7,4l). Jazda przeważnie po mieście.
Stacja paliw ta sama, a w J10 było tylko 0,2 różnicy.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...