Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Słabe przyspieszenie...


Gość pazi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Sunny 1.4 16V (94r.)

 

1. Chciłbym Was zapytać co należałoby wymienić lub na co zwrócić uwagę, aby poprawić przyspieszenie... bo widaję mi się taki powolny :roll:

 

Być może jest to tylko wrażenie, ale myśle że powinien się zbierać o wiele lepiej... co mam ew. wymienić lub sprawdzić...

 

2. Obecnie mam założone opony letnie 185/60/R14

 

Jaki rozmiar na zimę mam założyć ?

 

 

Dzięki za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazi - za filtry nie zapłacisz więcej niż 100 zł.

 

Ja mam jeszcze pytanie o oponach - w lecie jeździłem na 155/80 i na zimę też takie chcę kupić. Czy to mój błąd??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazi - za filtry nie zapłacisz więcej niż 100 zł.

 

Ja mam jeszcze pytanie o oponach - w lecie jeździłem na 155/80 i na zimę też takie chcę kupić. Czy to mój błąd??

 

Pozdrawiam

 

Sądzę, że opony powinny być nieco węższe niż letnie ale nie muszą być - zależ jakie auto jśli chodzi o N14 - to sądzę że minimum zimowe powinny być 155/80 za to letnie to minimum 165/....R... . Im węższa opona zimowa tym lepsze "rozcinanie płaty śniegowej. A jeśli chodzi o lodowisko na naszych drogach to nic nie pomoże...

 

Pozdro Lukas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug oryginalnej nissanowskiej instrukcji sunny N14 z przedzialu 91-95 fabrycznie zaleca opony 175/65 R14 sa to dane z katalogu nissana. Zimowe moga byc w tych samych rozmiarach ale polecalbym wedlug katalogu do tych rocznikow 155/80 tak pisza. Natomiast oryginalne felgi stalowe do N14 maja oznaczenie 5,5JJx14 i takie wlasnie posiadam. Alusy efektownie wygladaja 15" a opony do nich 195/55 R15. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug oryginalnej nissanowskiej instrukcji sunny N14 z przedzialu 91-95 fabrycznie zaleca opony 175/65 R14 sa to dane z katalogu nissana. Zimowe moga byc w tych samych rozmiarach ale polecalbym wedlug katalogu do tych rocznikow 155/80 tak pisza. Natomiast oryginalne felgi stalowe do N14 maja oznaczenie 5,5JJx14 i takie wlasnie posiadam. Alusy efektownie wygladaja 15" a opony do nich 195/55 R15. Pozdrawiam

 

... no tu bym polemizował w rocznikach 91-95 N14 stalowe felgi to standardowe 13 calowe no chyba że mowa o mocniejszych wesjach jak GA16DE - nawet w Y10 z 95 przy silniku 2.0D są 13 calowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tu bym polemizował w rocznikach 91-95 N14 stalowe felgi to standardowe 13 calowe no chyba że mowa o mocniejszych wesjach jak GA16DE - nawet w Y10 z 95 przy silniku 2.0D są 13 calowe....

 

tak jest 13" 155/80 r13 a na 15 efektownie wyglada opona 195/55 mam takie :] wczesniej byly 16" 215/40 jeszcze efektowniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy zakupie świec zwróć uwage na to czy sprzedawca dobrze je dobrał albo wcześniej poszukaj sam ,ja kupywałem awaryjnie i oczywiście sprzedali mi inne o ząbek i wyraźnie czuje słabsze przyspieszenie szczególnie w zakresie powyżej 3 tys., :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug oryginalnej nissanowskiej instrukcji sunny N14 z przedzialu 91-95 fabrycznie zaleca opony 175/65 R14 sa to dane z katalogu nissana. Zimowe moga byc w tych samych rozmiarach ale polecalbym wedlug katalogu do tych rocznikow 155/80 tak pisza. Natomiast oryginalne felgi stalowe do N14 maja oznaczenie 5,5JJx14 i takie wlasnie posiadam. Alusy efektownie wygladaja 15" a opony do nich 195/55 R15. Pozdrawiam

 

... no tu bym polemizował w rocznikach 91-95 N14 stalowe felgi to standardowe 13 calowe no chyba że mowa o mocniejszych wesjach jak GA16DE - nawet w Y10 z 95 przy silniku 2.0D są 13 calowe....

 

Mowie oczywiscie o silniku GA16DE bo taki posiadam i sa to dane z oryginalnej instrukcji do mojego modelu nie wyssanez palca. Rocznik 91-95. 175/65R14 tak jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Filtry i świece wymienione... ale jeszcze nie jest to co chciałbym aby było...

 

Co jeszcze może być przyczyną słabego przyśpieszenia...? Jak mu nie wcisne do dechy to się wlecze :roll:

 

Macie jakieś pomysły jeszcze... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie na temat ale trochę informacji o felgach i oponach się w tym temacie pojawiło, a ja chciałbym spytać jakie ET powinny mieć felgi 15'' do Sunny???

 

A w kwestii przyspieszenia - może katalizator już nie wydala (zapchany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sunny 1.4 16V (94r.)

 

1. Chciłbym Was zapytać co należałoby wymienić lub na co zwrócić uwagę, aby poprawić przyspieszenie... bo widaję mi się taki powolny :roll:

 

a auto kiedy nabyles?? i czym ewentualnie wczesniej jezdziles :-)

mi tez sie wydaje, ze sunny ma strasznego mula przy ruszaniu, mimo czytych filtrow i odpowiednich opon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo najlepiej na swiecie to miec NGK`a w komplecie :P:D

 

A jaki Typ NGK macie u siebie w nyskach, bo ja bym musial moje wymienic a wole polegac na waszym doswiadczeniu niz jakiegos sprzedawcy w salonie czy warsztacie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sunny 1.4 16V (94r.)

 

1. Chciłbym Was zapytać co należałoby wymienić lub na co zwrócić uwagę, aby poprawić przyspieszenie... bo widaję mi się taki powolny :roll:

 

a auto kiedy nabyles?? i czym ewentualnie wczesniej jezdziles :-)

mi tez sie wydaje, ze sunny ma strasznego mula przy ruszaniu, mimo czytych filtrow i odpowiednich opon :-)

 

Auto nabyłem 5 miesięcy temu... a jeździłem ogierem - FIAT 125P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sunny 1.4 16V (94r.)

 

1. Chciłbym Was zapytać co należałoby wymienić lub na co zwrócić uwagę, aby poprawić przyspieszenie... bo widaję mi się taki powolny :roll:

 

Niestety tak jest. Sunny w tej wersji nie jest zbyt zrywny. Jak go dobrze wyczujesz to bedziesz potrafil odpowiednio dopasowac zmiane biegow do obrotow ale szokujacej zmiany nie bedzie. Ja mam wrazenie ze posiada cos w rodzaju dziury, tak do 50 km/h. Potem idzie jak burza :D Ale z pod swiatel trzeba troche wprawy zeby dostal kopa. Z tego co wiem to starsze "japonce" lubia jak sie je mocniej kreci, ale wtedy wzrasta zuzycie paliwa - cos za cos. Za to pomysl ze dobrze utrzymany egzemlarz jest prawie nie do zajechania w normalnych warunkach. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...