Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[370z] niska temperatura oleju z chłodnicą oleju


gkrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy tutaj na forum witam serdecznie wszystkich.

Właśnie założyłem do swojej Z-tki zestaw który sam kompletowałem: 25-rzędową chłodnicę oleju Setrab, podstawkę  Mocal z termostatem, przewody wzmocnione

oraz filtr oleju Simota. Po wymianie silnik nie jest dogrzany. Mała przejażdżka dzisiaj /15st na zewnątrz/ na trasie z prędkościami 80-120km/h a na wskaaźniku

temperatury oleju 70st i ani grama więcej. W mieście z trudem dochodzi do 80st. Wcześniej bez chłodnicy oleju miałem 90-110st przy normalnej jeździe.

Wnioskuję, że termostat mocal nie działa prawidłowo. Prawdopodobnie jest całkowicie otwarty bez względu na temp. a z tego co wiem powinien tylko trochę "puszczać"

na zimnym silniku żeby układ mógł się odpowietrzyć. Całkowite otwarcie >80st? Zestaw chłodnicy zamontowałem bez żadnych problemów ale może ma znaczenie orientacja 

podstawki wokoło osi? Czy raczej termostat oleju Mocal wadliwy? Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na australijskim forum, że za taki stan może odpowiadać niefortunne umiejscowienie czujnika temperatury w 370z.

Schłodzony olej po wyjściu z chłodnicy trafia zaraz na czujnik temperatury. Natomiast od strony zasilania jest znacznie cieplejszy.

Nie wiem na ile to prawda. Czy w takim razie może ma wpływ orientacja podstawki Mocal względem osi i czujnika temperatury.

Dodam, że mam wersję bez wymiennika ciepła woda-olej.

Czekam na porady fachowców z forum, użytkowników z-ek z chłodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czujnik w misce olejowej i taki zestaw:

zestaw stillena oparty na chłodnicy setraba +miska greddy+olej 5w40

i też mam problem z dogrzewaniem , podczas jazdy ok 70C przy temp otoczenia 12 stopni C

powyżej 20C przy jezdzie dojdzie do 80C

uplanie to max 90C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...