Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera p11.144 problem z immo?


euromissile
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napisze mały monolog może znajdzie się ktoś kto doczyta do końca i bedzie mógł pomoc :)

Ok miesiąca temu byłem na myjni bezdotykowej, wjechałem umyłem auto, chce wyjechać odpalam auto gaśnie jeszcze raz i znow zapala i gaśnie kolejna próba kończy się tym ze zapala sie check i juz nie chce odpalić. sprawdzam bezpieczniki wszystko ok. rozłączam aku na ok 10 min znow podłaczam zapalam i auto odpala ale check pali sie nadal. Wyczytalem gdzies ze trzeba odłaczyć aku na min 24h zeby check zniknął, tak też robie. bład znika auto jezdzi normalnie.

minął jakiś czas i powtórka z rozrywki. juz rano jak odpalałem to zgasł obroty jakos ponizej 500 i po chwili sie to normuje. jade na zakupy jest ok ale po jakims czasie znow odpalam gasnie odpalam gasnie i koniec zapala sie check i nie odpala. odłączanie aku nic nie daje auto wraca do domu na holu. rozkrecam i czyszczę przepustnice (dość usyfiona), egr, czujnik położenia wału - jest jakis hmm jakby mokry jakby tłusty jakby pokryty metaliczną mazią nie za grubo ale jednak, uszczelniacz na wale by przepuszczał? po wyczyszczeniu składam i nic nadal nie odpala. na swiecach nie ma iskry. rozpinam komputer wtrysku styki psikam specyfikiem zapinam i ciągle to samo. cos mnie jeszcze naszło i rozebrałem plastiki przy kierownicy/stacyjce ruszyłem przewody przekreciłem i auto odpaliło :blink: pożniej odpalalo juz za kazdym razem wiec poskładałem rozłaczyłem aku na 24h check zniknął i niby problem tez.

dzisiaj jednak znow zaparkowałem wyszedłem do sklepu wracam i du pa nie odpala i check. tym razem co zrobiłem to od razu rozebrałem plastiki przy stacyjce poruszałem przewodami i auto odpaliło. czyzby to immo szalało? czy po prostu kostka ktoras nie łaczy? generalnie to proszę o jakaś podpowiedz co robić za co się zabrać bo planuję się za to wziąć jutro zeby ogarnąć w weekend z góry dzięki. 

primera 2001

1.8 benz+gaz

Edytowane przez euromissile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świeci check to przede wszystkim sczytaj kody błędów z gniazda diagnostycznego OBDII (gniazdo trapezowe 16-pinowe pod skrzynką z bezpiecznikami w kabinie):  https://forum.nissanklub.pl/topic/18527-p11wp11-td-kody-błędów/

Jak zachowuje się lampka immo na podszybiu w czasie gdy nie możesz uruchomić silnika? Możliwe, że występuje chwilowy brak łączności między transponderem w kluczyku a odbiornikiem immo z pętlą indukcyjną wokół stacyjki, spowodowany np. pęknięciem/przemieszczeniem się pętli wokół stacyjki lub słabym połączeniem (stykiem) w wtyczce odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzyłem na na lampke na podszybiu a nawet przyznam sie ze nie zwrociłem uwagi ze ona jest. jedynie zwracałem na ta co jest na zegarach na dole i ta mryga sobie bez kluczyka, jak sie włozy kluczyk tez, a gaśnie jak przekrece o jedna pozycje. w czasie jak nie chcial zapalac to ta kontrolka sie nie swieciła. tą zworkę do gniazda to z czego najlepiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, euromissile napisał:

tą zworkę do gniazda to z czego najlepiej zrobić?

Wygiąć ze spinacza lub cienkiego drutu miedzianego. Nie pomyl pinów.

Na wprost kierowcy, na podszybiu masz kontrolkę immo. W normalnym  trybie pracy immobilisera - po wyjęciu kluczyka ze stacyjki kontrolka miga, po włożeniu kluczyka do stacyjki -  ma przestać mrygać (nie będzie świecić). Jeśli świeci jednostajnie lub zachowuje się inaczej niż podałem wyżej - prawdopodobny problem z immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na desce nie ma kontrolki wrzucam foto i wejście gniazda, które piny zrobić zwore? Wyjechałem na zakupy i d*pa zapalił zgasł i koniec ruszanie przewodami nic dzisiaj nie daje ;)

IMG_20190223_082435.jpg

IMG_20190223_092053.jpg

IMG_20190223_082440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolkę od immo mam tak jak na foto i mruga jak nie ma kluczyka, mruga jak włożę kluczyk, mruga jak przekręceniu o jeden na acc, gaśnie jak przekręceniu na następną pozycję -on i jak kręcę rozrusznikiem to nie kryją ani się nie świeci.

IMG_20190223_095226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz na kontrolki immo na podszybiu po stronie kierowcy (przy wylocie nadmuchu na szybę), to ją masz na tablicy wskaźników (kontrolka z kluczykiem). Jej zachowanie ma być takie samo jak opisałem. 

Po przekręceniu na ON ma zgasnąć. Sczytaj błędy na OBD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po ok 20 min odpaliło podjechałem na kompa i wywaliło błąd czujnika wałka rozrządu więc chyba sprawa jest jasna. Kupię wymienię i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie (czujniki mogą być dobre). W QG18 czujnik wałka rozrządu jest taki sam jak czujnik wału korbowego - zamień je miejscami. Wcześniej (przed ich zamianą) skasuj błędy. Po zamianie czujników, spróbuj uruchomić silnik i ponownie sczytaj błędy.

Błąd ten sam czy inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak rozrząd wyskoczy to bedzie słąbo ;)

nie zamieniałem czujników, ten wałka to gdzies pewnie w głowicy z lewej strony jest patrząc od przodu?

po skasowaniu tego błędu nie wyskoczył ponownie ani check sie nie zaświecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.8 i 1.5 szybciej wyciągaja się łańcuch, info też takie kiedyś dostałem z serwisu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze skrzywdzili bardzo przynajmniej ten motor co ja mam 1.8, albo to celowy zabieg pierun wie. jak nie wzmożony apetyt na olej to jeszcze ten łańcuch ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przy jakim przebiegu te objawy? W moim mam 172 tys. i 2 razy zgasł podczas ostrzejszego wdepnięcia gazu. Testując Torqe PRO pokazuje w ramkach zamrożonych czujnik wału. Miałem też po wymianie jakieś 300ml za dużo oleju (ponad wskaźnik :( ) odciągnąłem nadmiar. Na razie jeździ ale nie deptam już tak bardzo. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...