Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pasek klinowy, pompa wody.


Alert_Devil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Przymierzam się do zmiany paska kinowego wraz z pompą wody i tu moje pytanie.

Czy ktoś już wymieniał I wie jakie są koszta?

Oczywiście pasek napinacze, rolki plus pompa?

Auto to Nissan Qashqai + 2 2.0 dci z 2010 r

Pozdrawiam Mateusz

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alert_Devil napisał:

 

Witam serdecznie

Przymierzam się do zmiany paska kinowego wraz z pompą wody i tu moje pytanie.

 

Kolego chyba łańcuch  rozrządu? Kompletny, dobrej jakości rozrząd to ok 650 PLN + pompa 220 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o pasek co jest przy alternatorze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alert_Devil napisał:

jakie są koszta?

Pasek osprzętu z rolką i napinaczem oryginał Renault 200-300 zł, pompa wody oryginał drugie tyle (dlaczego chcesz ją wymienić?). Robocizna max 100 zł, jeśli nie umiesz wymienić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy pasek był wymieniany. Auto ma już prawie 160 tys przebiegu. A wymiana pompy razem z paskiem raczej nie zaszkodzi


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Alert_Devil napisał:

A wymiana pompy razem z paskiem raczej nie zaszkodzi

Ja bym nie wymieniał, jeśli nie hałasuje, nie cieknie i nic innego jej nie dolega. No ale to Twoje pieniądze. :D A jak już koniecznie będziesz wymieniać, to jedynie oryginał. Inne potrafią wyć jako nowe i można łatwo na tym wyjść jak Zabłocki...

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nic się z nią nie dzieje. Żadnego hałasu ani wycieku. Czyli lepiej pasek z napinaczem I rolki?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Alert_Devil napisał:

Czyli lepiej pasek z napinaczem I rolki?

Twój wybór. Nie mówię co lepiej a co gorzej. Wyznaję zasadę, że w samochodzie się wymienia to, co jest zużyte, chyba że są jakieś obligatoryjne zalecenia producenta. Jeśli zużyty jest pasek a rolki jeszcze dobre, to wymieniam tylko pasek. Jak padnie rolka, to sobie ją wymienię osobno. Jeśli musisz jechać do mechanika i za naprawę/wymianę płacić, to chyba lepiej wymienić zestaw (pasek i rolki) a najlepiej, niech mechanik (zaufany i uczciwy) zdejmie pasek i oceni jaki jest stan rolek i pompy wody oraz pozostałych elementów, z którymi pasek osprzętu współpracuje (sprzęgło jednokierunkowe alternatora, koło pasowe wału) i powie, co jest zużyte a co nie i co trzeba wymienić. Dla niego do minuta pracy a Ty dzięki temu wiesz na czym stoisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cezzar1 napisał:

Twój wybór. Nie mówię co lepiej a co gorzej. Wyznaję zasadę, że w samochodzie się wymienia to, co jest zużyte, chyba że są jakieś obligatoryjne zalecenia producenta. Jeśli zużyty jest pasek a rolki jeszcze dobre, to wymieniam tylko pasek. Jak padnie rolka, to sobie ją wymienię osobno. Jeśli musisz jechać do mechanika i za naprawę/wymianę płacić, to chyba lepiej wymienić zestaw (pasek i rolki) a najlepiej, niech mechanik (zaufany i uczciwy) zdejmie pasek i oceni jaki jest stan rolek i pompy wody oraz pozostałych elementów, z którymi pasek osprzętu współpracuje (sprzęgło jednokierunkowe alternatora, koło pasowe wału) i powie, co jest zużyte a co nie i co trzeba wymienić. Dla niego do minuta pracy a Ty dzięki temu wiesz na czym stoisz.

mam przy okazji pytanie, 

1. po ilu km nalezy wymienic pompe wody 

2. jakie moga byc objawy uszkodzenia pompy (pewnie halas?) 

3. srednio po ilu km ulega uszkodzeniu (1.6DCI diesel 2011r)

jak na razie u mnie dziala. 

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie na pytanie nr 2 można dać odpowiedź: hałas, luz, wyciek płynu. Pozostałe pytania nie mają sensownej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...