Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ostrzeganie o zakrętach


wuk

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka funkcja w Nissan Connect jak ostrzeganie o zakrętach dźwiękowe i jako ikonka.

O ile ikonka jest zupełnie od czapy bo malutka w dolnym rogu okna nawigacji i nikt jej w czasie jazdy nawet nie zauważy to bardziej interesuje mnie opcja dźwiękowa. Niby działa ale raz dźwięk jest cichy raz głośniejszy, czasem piknie krótko czasem dźwięk jest dłuższy modulowany. Ktoś wie co oznaczają te różne dźwięki czy może po prostu brzęczyk działa jak mu się chce?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakoś w ustawieniach jest? Masz nowy wóz 2k19? nie kojarzę tego u siebie.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeganie o ostrym zakrecie bylo juz wczesniej, ale nie przypominam sobie zby byla mozliwosc regulacji/zmiany glosnosci/czulosci etc.

Pewnie jest tylko wlacz / wylacz - co najwyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest włącz/wyłącz gdzieś w ustawieniach navi, ale to kolejny gadżet na miarę gadżetomanii... U mnie dwa krótkie "pipy" pojawiają się przed ostrym zakrętem, który raczej sczytywany jest z navi w sytuacji kiedy jadę z powiedzmy przepisową prędkością. Kiedy jadę "za szybko" dźwięk jest głośniejszy, a czasem bez sensu pojawia się w samym już zakręcie z większą intensywnością, czego nie kumam bo jakby na ostrzeżenie to już stanowczo za późno. Druga sprawa to "pipanie" zawsze niezależnie od kierunku jazdy - wiem, że to nie jest inteligentna funkcja, ale mogłoby "pipać" kiedy skręcam właśnie w ten zakręt, o którym mnie nissan ostrzega - dlatego oceniam jako mało przydatny gadżet to ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2019 o 09:58, michalb napisał:

i to kamera zbiera ze znaku?

Nie, kamera tu nie ma nic do tego. To jest odczyt z mapy nawigacji dlatego jest tak jak napisał nori76, że czasem piszczy już na zakręcie, a nie przed. Włączanie jest w opcjach nawigacji, do wyboru: dźwięk, ikonka, dźwięk i ikonka, wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...