Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek płynu chłodniczego


Xsuv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Po wymianie silnika pojawił się kolejny problem , z lewej strony silnika pojawił się mocny wyciek płynu widoczny tylko od spodu samochodu.  Czy może to być pęknięty blok lub jest szansa że jakiś przewód jest uszkodzony ? 2.2 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na wszystko... Po samym opisie to nie dużo jesteśmy w stanie powiedzieć.... Jakieś zdjęcie albo coś....  Ale jak piszesz że mocny wyciek to wydaje mi się zauważył byś albo mechanik że coś jest nie tak z blokiem. Trzeba wejść pod auto i przeglądać dokładnie co i jak... z nikąd nie leci płyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony przewód metalowy który wychodził z bloku nad pompą paliwa. Kilka godzin roboty. Teraz zaczęły wariować wentylatory chłodnicy chodzą bez przerwy od włączenia silnika , nawet jak zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie podłączyłeś czujnika temperaury ? wtedy w niektórych autach wentylatory chodzą na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chudson napisał:

może nie podłączyłeś czujnika temperaury ? wtedy w niektórych autach wentylatory chodzą na wszelki wypadek

Jutro będę szukał przyczyny wiem na pewno , że po włączeniu zimnego silnika pokazuje od razu 90 st. A zanim zacząłem grzebać było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Chudson  Wtyczka była słabo zapięta. Teraz zostało sprawdzić czemu samochód wchodzi w tryb awaryjny (brak przyspieszenia )Może przez to , że nie zrobiłem adaptacji regulatora ciśnienia paliwa . Przy okazji chyba któryś czujnik abs padł bo komunikat pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb  awaryjny to najlepiej podłączyć kompa bo powodów wiele jest. 

Może być również któryś z czujników niedopięty ( wału , wałka, przepływomierz ) albo masa niedokręcona. 

Tryb awaryjny się pojawił bo grzebaniu z układem chłodniczym czy występuje od przekładki silnika ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pomógł reset pompy po wymianie zaworu o którym dowiedziałem się z jednego poradnika na forum.  Silnik kupiłem razem z pompą paliwa. Po podłączeniu pod komputer pokazywało tylko problem z czujnikiem ABS i to jest ostatni problem z którym się zmagam. Dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...